🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز EUR/ZAR

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جفت ارزی EUR/ZAR، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی USD ، تغییر می نماید

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز EUR/ZAR سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز EUR/ZAR

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز EUR/ZAR

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز EUR/ZAR

نماد جفت ارز EUR/ZAR

بررسی نماد جفت ارز EUR/ZAR

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز EUR/ZAR

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز EUR/ZAR

CHART

معاملات نماد جفت ارز EUR/ZAR

نماد جفت ارز EUR/ZAR

ایالات متحده، به عنوان بزرگترین کشوراقتصادی جهان، با بالا ترین نرخ تولیدات ناخالص داخلی، به شمار می آید. تغییرات این شاخص ها، نرخ نوسانات ارزی دلار را، افزایش نموده و شرایط اقتصادی جهان را نیز، تغییر می نماید. دلار به عنوان اولین واحد ارزی رزرو دنیا، به شمار می آید. سهام دولتی ایالات متحده نیز، به عنوان یکی از مطمئن ترین و کم ریسک ترین ابزار های سرمایه گذاری، در سطح جهان، شناخته می شنود.

ارز افریقای جنوبی

آفریقای جنوبی نیز ، به عنوان یکی از مدرن ترین کشور های اقتصادی قاره ی آفریقا به حساب می آید. این کشور مملو از معادن طبیعی بوده و علاوه بر این، از معادن ذغال سنگ و مس نیز برخوردار می باشد. %80 این معادن شامل منگنزیم و آهن می باشند. استخراج معادن این کشور، که در اوایل از رتبه ی اول در جهان برخوردار بوده نیز، همواره ادامه داشته اما به میزان کم تر.

 چرا که هم اکنون چین، استرالیا و روسیه به عنوان بزرگ ترین استخراج کننده گان طلا، به حساب می آیند. این کشور به عنوان مرغوب ترین سازنده و منتاژگر اتوموبیل در سطح قاره ی آفریقا، به شمار می آید. همچنین آفریقای جنوبی، دارای صنایع دامداری بسیار مرغوبی می باشد.

Rand  دارای نام بین المللی R و کد ISO 4217 است  ZAR. از رند 100 سنت تشکیل شده است. علاوه بر خود آفریقای جنوبی، در منطقه ارز رایج که در حال حاضر آفریقای جنوبی ، نامیبیا ، سوازیلند و لسوتو را شامل می شود ، از رند استفاده می شود.

 صادرات کشور آفریقای جنوبی، به ایالات متحده، آلمان، بوتسوانا ونامیبی، ارسال می گردد. واردات این کشور نیز، از سوی ایالات متحده، چین، هند، آلمان و بریتانیا، صورت می گیرد.

 ایالات متحده و آفریقای جنوبی، به عنوان همتاهای تجاری به شمار می آیند. این دو کشور هم از ارتباطات مستقیم برخوردارند و هم از طریق SACU (Southern African Customs Union)، که اتحادیه ی گمرکی آفریقای جنوبی می باشد، تجارت می نمایند.

اهمیت ارز افریقای جنوبی

 بیش از 600 کمپانی آمریکایی، در حال کسب و کار در آفریقای جنوبی هستند. علاوه بر این کمپانی های یاد شده، به سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می پردازند. سیستم عمومی تنظیمات هنجاری آمریکا GSP نیز، به دولت آفریقای جنوبی امتیاز های متعددی را، اهدا می نماید. بدین سبب نیز، آفریقای جنوبی می تواند، بیش از 5000 نوع از اجناس متفاوت را، به ایالات متحده وارد نماید.

رند آفریقای جنوبی در سال 1961 معرفی شد و جایگزین پوند آفریقای جنوبی شد. این امر به دلیل دستیابی به حاکمیت آفریقای جنوبی و خروج از کشورهای مشترک المنافع انگلیس اتفاق افتاد ، زیرا آفریقای جنوبی نمی خواست بیشتر به کلانشهر سابق وابسته باشد.  مبادله ارز قدیمی با واحد پول جدید با نرخ 1 پوند 2 رند آفریقای جنوبی صورت گرفت.

یکی از ویژگی های این ارز این است که در تفسیر روسی دو نسخه از نام این ارز وجود دارد ، یعنی رند و رند. دلیل این امر این است که نام رند از انگلیسی به روسی آمده است ، جایی که نام اصلی آن تحریف شده و مانند رند به نظر می رسد ، و در آفریقایی مانند یک رند

جفت ارزی EUR/ZAR

جفت ارزی EUR/ZAR، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی USD ، تغییر می نماید. واحد ارزی ZAR نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ دلار اتحادیه ی اروپا USD ، می باشد. به منظورخرید USD ، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از ZAR است.

کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیم یابی نرخ ZAR نسبت به USD به شمار می آید. با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی درز ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

واحد ارزی رند آفریقا (با کد بانکی ZAR) واحد ارزی اصلی کشور آفریقای جنوبی به حساب می آید. از این واحد ارزی در کشور های نامیبیا و لسوتو نیز استفاده می شود. علاوه بر این واحد ارزی ZAR آفریقای جنوبی با نسبت 1:1، به واحد ارزی لیلانگن کشور سوازی SZL، مرتبط است. واحد ارزی رند از تاثیر بالقوه ای بر واحد ارزی پولای بوتسوانا نیز، برخوردار می باشد. توضیع کننده ی این واحد ارزی بانک مرکزی آفریقای جنوبی (South African Reserve Bank)، به شمار می آید.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز EUR/ZAR)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر