🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز USD/JPY

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن، به عنوان دومین جفت ارزی، با بالا ترین حجم تبادل مالی در بازار فارکس، به شمار می آید.

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز USD/JPY سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز USD/JPY

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز USD/JPY

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز USD/JPY

نماد جفت ارز USD/JPY

بررسی نماد جفت ارز USD/JPY

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز USD/JPY

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز USD/JPY

CHART

معاملات نماد جفت ارز USD/JPY

نماد جفت ارز USD/JPY

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن، به عنوان دومین جفت ارزی، با بالا ترین حجم تبادل مالی در بازار فارکس، به شمار می آید. نرخ نوسانات این جفت ارزی، در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا و صبح آسیا، افزایش میابد. به دلیل نوسانات شدید و غیر منتظره ی این جفت ارزی، اکثریت بازرگانان دلار ین را، به عنوان جفتی ارزی با گرایشی نامشخص، می نامند.

 جفت ارزی USD/JPY، از تغییرات سیاسی و اقتصادی جهان تاثیر زیادی گرفته و همراه با به عرضه رسیدن اخبار مربوطه، سریعا به افزایش یابی نرخ نوسانات می پردازد. مخصوصا اگر این اخبار، از ایالات متحده و یا آسیای دور باشد.

عوامل تاثیرگذار بر این جفت ارز

بیشترین تاثیر را، واحد ارزی ین، از وزارت مالی این کشور گرفته و این سازمان عامل اصلی نوسانات شدید نرخ ین می باشد. علاوه بر این بانک های مرکزی این کشور از تاثیر بالایی بر نرخ گذاری های ین، درارا می باشند. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار، بر تحرکات نرخی ین ژاپن، شامل تنظیمات نرخ بهره ی بانکی این کشور می باشد.

چرا که تنها این عامل می تواند ثباتی پایدار به شرایط اقتصادی ژاپن، ببخشد. داده های مربوط به تولیدات ناخالص داخلی و آماری همچون داده های سازمان های مهمی مثل تانکان Tankan، می تواند نرخ نوسانات ارزی ین را، افزایش دهد. با توجه به نرخ بالای نوسانات ارزی ین، از تازه کاران خواهشمندیم، تا فعلا به معامله با استفاده از جفت ارزی دلار – ین، پرهیز نمایند.

پناهگاه امن

علیرغم مبارزات اقتصاد ژاپن در قرن بیست و یکم ، ین یک ارز پناهگاه امن است ، به این معنی که در مواقع آشفتگی در بازار ، سرمایه گذاران به ین ژاپن پناه می برند و باعث قدردانی از آن می شود. این امر در دوره رکود اقتصادی مشهود بود ، جایی که در سال 2007 از بالاترین 120 پوند معامله شد و به زیر 90 پوند در سال 2009 رسید.

در طرف دیگر سکه ، وقتی اقتصاد جهانی قوی باشد و بورس اوراق بهادار بالاتر حرکت کنند، ین تمایل به تضعیف می کند. در سال های پس از رکود اقتصادی، این امر آشکار بود که ین پس از بهبودی اقتصاد جهانی، ارزش خود را در برابر دلار آمریكا از دست داد. این ضعف در سال 2013 شدیدتر شد وقتی که بانک ژاپن شروع به کاهش کمی در مقیاس بزرگ کرد.

همبستگی ها

USD / JPY  تمایل به همبستگی مثبت با  USD / CHF  دارد ، زیرا گذشته از این واقعیت که هر دو آنها از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه استفاده می کنند ، فرانک سوئیس ارز دیگری است که دارای وضعیت پناهندگی بی خطر با سرمایه گذاران است. از طرف طرف ، USD / JPY  با طلا همبستگی منفی دارد. با سقوط USD / JPY در طول بحران ، قیمت طلا افزایش یافت.

ثبات جفت ارز USD/JPY

اهداف ایالات متحده، در رابطه با ژاپن، مبنی بر ورود کامل به بازار های داخلی این کشور بوده و همواره سعی در افزایش سطح سرمایه گذاری در این کشور نیز، می نماید. اهدافی همچون: افزایش مصنوعی سطح رفاه و شرایط اقتصادی، بهبود بخشیدن به شرایط تعاون با سرمایه گذاران آمریکایی و افزایش سطح رفاه شهروندی. روابط ایالات متحده با ژاپن بسیار قدیمی و با ثبات می باشد.

 ژاپن به عنوان عمده ترین بازار خدمات آمریکا درخاور دور می باشد. این خدمات و محصولات شامل: مواد شیمیایی، دارو و وسایل پزشکی، آهن های رنگی، تولید پلاستیک، ماشین سازی و قطعات می باشد. واردات ایالات متحده از ژاپن نیز، شامل: اتومبیل سازی، وسایل پزشکی و چشم پزشکی می باشد.

نرخ گذاری USD / JPY

جفت ارزی USD / JPY از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD، به شمار می آید. واحد ارزی ین ژاپن JPY ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار بوده و به منظور خرید دلار، نیاز به فروش میزان بیشتری از ین ژاپن JPY ، می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی JPY ، می باشد.

واحد ارزی ین ژاپن ( کد بانکی YPY) به عنوان پول اصلی کشورژاپن به شمار می آید. این واحد ارزی به عنوان یکی از اصلی ترین واحد های رزرو جهان، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این کشور نیز، بر عهده ی بانک مرکزی ژاپن می باشد.

با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید. واحد ارزی دلار ایالات متحده (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) به عنوان پول رسمی درز ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز USD/JPY)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :