🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز USD/CAD

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جفت ارزی دلار ایالات متحده و دلار کانادا، به عنوان یکی از پر طرفدار ترین جفت های ارزی بین بازرگانان، به حساب می آید.

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز USD/CAD سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز USD/CAD

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز USD/CAD

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز USD/CAD

نماد جفت ارز USD/CAD

بررسی نماد جفت ارز USD/CAD

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز USD/CAD

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز USD/CAD

CHART

معاملات نماد جفت ارز USD/CAD

نماد جفت ارز USD/CAD

جفت ارزی دلار ایالات متحده و دلار کانادا، به عنوان یکی از پر طرفدار ترین جفت های ارزی بین بازرگانان، به حساب می آید. این جفت ارزی درطی سال 1978 به عرضه رسید. در طی این سال، با پیدایش چندی از چاه های نفتی در سطح کانادا، برخورد نمودیم. نفت به عنوان یکی از محصولات پر طرفدار کانادا، در سطح جهان به شمار می آید و نرخ صادرات نفت کانادا نیز، بسیار افزون بوده، نقدینگی این جفت ارزی، در سطح بازار فارکس بسیار افزون می باشد. سطح فعالیت های معاملاتی این جفت ارزی، در آمریکای شمالی افزون بوده و نرخ نوسانات و گرایش های USD/CAD نیز، قابل پیش بینی می باشند.

کانادا سومین کشور نفتی جهان، پس از عربستان و ونزولا، شناخته می شود. دلار کانادا وابستگی شدیدی به تغییرات نرخ نفت داشته و همراه با افت قیمت طلای سیاه، نرخ این واحد ارزی نیز، کاهش میابد. درصورت افزایش قیمت نفت، با تحکیم یابی ارزی دلار این کشور، برخورد خواهیم نمود.

تاثیر پذیری دو جفت ارز USD/CAD

کانادا و ایالات متحده، از روابط اقتصادی و تجاری بسیار تنگاتنگی برخوردار می باشند و سرمایه گذاری های این دو کشور، در خاک یک دیگر به شکل گیری میلیون ها موقعیت شغلی، ختم می شود.

حجم مبادلات تجاری این دو کشور در سال 2019 به میزان 635 میلیارد دلار آمریکا، رقم خورد. یعنی 1.7 میلیارد دلار در روز. کانادا به عنوان دومین سرمایه گذار بزرگ در ایالات متحده، به حساب می آید. نهاد سرمایه گذاری 453 میلیارد دلاری ایالات متحده، بیش از 636.1 هزار موقعیت شغلی را حمایت نموده و حوزه ی اصلی سرمایه گذاری ایالات متحده در کانادا، شامل فناوری اطلاعات، حمل و نقل و حوزه ی خدمات می باشد.

 

رابطه بین دو جفت ارز USD/CAD

جفت ارزی USD / CAD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD به شمار می آید. واحد ارزی دلار کانادا CAD ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد.

افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار ایالات متحده بوده و به منظور خرید دلار ایالات متحده، نیاز به فروش میزان بیشتری از کانادا می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی CAD ، می باشد.

واحد ارزی دلار کانادا

واحد ارزی دلار کانادا (با کد بانکی CAD و نشانه ی $ و یا C$) واحد ارزی ملی کشور کانادا بوده، که در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. تنظیمات مالی و توزیع پول این کشور نیز، از طریق بانک مرکزی کانادا، انجام می پذیرد. تحرکات نرخی این واحد ارزی از تغییرات قیمت نفت، سرچشمه می گیرد. دیگر نام های این واحد ارزی، لونی و دلار کوچک می باشد.

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی، می توان به بررسی تحرکات نرخی یورو – دلار، پرداخت. واحد ارزی دلار ایالات متحده (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) به عنوان پول رسمی درز ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

تاثير نفت بر USD/CAD

کانادا یکی از بزرگترین توليدکنندگان نفت در جهان است و روزانه حدود 2 ميليون بشکه نفت را به آمریکا صادر می کند. این حجم عظيم صادرات باعث می شود تا کانادا بزرگترین تامين کننده نفت آمریکا باشد. بنابراین به دليل ميزان تقاضای بالای نفت آمریکا از کانادا به ميزان قابل توجهی از دلار کانادا (CAD) نياز می باشد.

همچنين به این نکته نيز توجه داشته باشيد که اقتصاد کانادا به صادرات وابسته است و حدود 85 % از صادرات این کشور نيز به همسایه جنوبی خود یعنی آمریکا انجام می شود. بنابراین جفت ارز USD/CAD به شدت به این مسئله که آمریکایی ها چه واکنشی به قيمت نفت نشان می دهند وابسته است.

اگر شرکت های آمریکایی برای افزایش توليدات خود به نفت احتياج داشته باشند٬ بنابراین تقاضای نفتی بيشتری از همسایه شمالی خود خواهند کرد. این مورد باعث افزایش قيمت نفت و افت نرخ برابری USD/CAD خواهد شد.

اما اگر شرکت های آمریکایی تمایلی برای افزایش توليدات خود نداشته باشند بنابراین واردات نفت آمریکا کاهش می یابد و در این حالت تقاضا برای دلار کانادا (CAD) نيز کاهش خواهد یافت و این منجر به صعود نرخ برابری CAD/USD خواهد شد.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز USD/CAD)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر