🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

پلتفرم swarm

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

پلتفرم swarm یک بستر ذخیره سازی، خدمات و ارتباط غیرمتمرکز است که برای ارائه زیرساخت بدون مجوز و مقاوم در برابر سانسور برای استقرار کد dApp طراحی شده است. Swarm

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

پلتفرم swarm سهامیـــــــــر

پلتفرم swarm

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

پلتفرم swarm

یک بستر ذخیره سازی، خدمات و ارتباط غیرمتمرکز است که برای ارائه زیرساخت بدون مجوز و مقاوم در برابر سانسور برای استقرار کد dApp طراحی شده است. Swarm که بر روی پشته وب 3 اتریوم ساخته شده است، قصد دارد طیف وسیعی از خدمات وب 3.0 از جمله پیام رسانی، پخش موسیقی و ویدیو و میزبانی پایگاه داده را ارائه دهد. چشم انداز بلند مدت Swarm تبدیل شدن به “سیستم عامل اینترنت غیرمتمرکز مجدد” با بازگرداندن کنترل داده ها به کاربران خود است.

 Swarm توسط Gavin Wood یکی از بنیانگذاران اتریوم ایجاد شد، که کار بر روی معماری نرم افزار پلتفرم را در سال 2015 آغاز کرد. وود با پشتیبانی از بنیانگذار اتریوم، Vitalik Buterin، به دنبال ساخت یک راه حل ذخیره سازی و خدمات Web 3.0 بود که مقاوم در برابر سانسور و مقاوم در برابر DDOS باشد. ، و زمان توقف صفر را ارائه دهید. Swarm که بر پایه اتریوم ساخته شده است، از امنیت بلاک چین و قابلیت های قرارداد هوشمند و اکوسیستم توسعه دهندگان موجود آن استفاده می کند. مفاهیم و جزئیات Swarm توسط Viktor Trón در به اصطلاح Book of Swarm مستند شده است.

شبکه ارتباطی و ذخیره‌سازی که Swarm نمایندگی می‌کند، در نهایت قصد دارد زیرساخت لایه پایه را برای یک اینترنت کاملاً غیرمتمرکز فراهم کند – با خدمات دیجیتالی که در یک شبکه جهانی گسترده از گره‌ها توزیع شده است. در حالی که استفاده جلویی از Swarm شبیه تجربیات کاربر در شبکه جهانی وب است، شبکه با اینترنت معمولی در بک‌اند متفاوت است، با داده‌هایی که به جای سرورهای متمرکز بر روی زیرساخت‌های همتا به همتا میزبانی می‌شوند. این زیرساخت غیرمتمرکز به لطف سیستم انگیزشی خود به گونه‌ای طراحی شده است که خودپایدار باشد: کاربران می‌توانند منابع را برای خدمات شبکه مانند ذخیره‌سازی و توزیع داده با پرداخت‌هایی که توسط قراردادهای هوشمند اتریوم مدیریت می‌شوند و توسط توکن بومی BZZ ارائه می‌شوند، مبادله کنند.

سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز Swarm بر روی اجزای زیر ساخته شده است:

  • تکه ها: داده های ذخیره شده در Swarm به بلوک های کوچکتر به نام تکه هایی که بزرگتر از 4 کیلوبایت نیستند تقسیم می شوند. تکه ها از طریق هش 32 بایتی از محتوای موجود قابل شناسایی هستند.
  • مرجع: یک شناسه فایل منحصر به فرد که بازیابی داده های ذخیره شده در تکه ها را برای مشتریان تسهیل می کند.
  • Manifest: ساختار داده ای که امکان بازیابی محتوای مبتنی بر URL را فراهم می کند.

هنگامی که یک کلاینت محتوا را در Swarm درخواست می کند، Manifest از مرجع منحصر به فرد برای شناسایی تکه های داده مربوطه استفاده می کند تا بتوان آنها را از گره هایی که آنها را میزبانی می کنند بازیابی کرد. به طور مشابه، زمانی که داده‌ها در Swarm آپلود می‌شوند، به قطعاتی تقسیم می‌شوند که در سراسر گره‌ها توزیع می‌شوند و به آن یک برچسب زمانی اختصاص می‌دهند. مشوق‌های داخلی BZZ توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شوند و به گره‌هایی پرداخت می‌شوند که منابع خود را برای ذخیره‌سازی فایل در دسترس قرار می‌دهند.

Swarm دارای افزونگی داخلی برای اطمینان از در دسترس بودن دائمی داده ها و محافظت در برابر گره های خروج از شبکه و حملات DDOS است.

نشانه BZZ: توکن بومی Swarm BZZ است. این تراکنش‌ها را در شبکه تقویت می‌کند و به عنوان پاداشی برای گره‌هایی عمل می‌کند که به منابع کمک می‌کنند. مانند سایر سیستم‌های حاکمیت بلاک چین مبتنی بر سهام، مقادیر بیشتری از BZZ تأثیر بیشتری در آرای حاکمیت Swarm ایجاد می‌کند. در ژوئن 2021، Swarm 1 میلیون BZZ به شرکت کنندگان اولیه شبکه آزمایشی به نام «ظهور زنبور عسل» پخش کرد.

 Swarm به توسعه دهندگان dApp اجازه می دهد تا داده ها و محتوا را به طور ایمن و کارآمد بین کاربران بلاک چین ذخیره و توزیع کنند. معماری لایه پایه Swarm برای ارائه خدمات پخش رسانه، خدمات پایگاه داده، عملکرد پیام رسانی گره به گره و زیرساخت کانال حالت مقیاس پذیر طراحی شده است.

به منظور تشویق جذب شبکه و گسترش اکوسیستم آن، Swarm شروع به ارائه Swarm Grant Waves در سال 2020 کرد. Grant Waves هم پشتیبانی مالی برای پروژه های Swarm و هم راهنمایی برای توسعه دهندگان ارائه می دهد. Swarm با پشتیبانی از توزیع کمک های مالی در تعدادی از dApp ها ادغام شده است، از جمله:

اترنا: یک پلتفرم ویدیوی غیرمتمرکز منبع باز که بر ماندگاری محتوا، پاداش های سازنده و مقاومت در برابر سانسور تمرکز دارد.

Zetaseek: یک موتور جستجوی مبتنی بر بلاک چین برای تک تک کاربران، طراحی شده برای سازماندهی “فایل ها، پیوندها و مراجع” در محتوایی که در شبکه Swarm آپلود شده است.

Scaleout: یک پلت فرم ذخیره سازی داده که به حفظ حریم خصوصی سرتاسر و استفاده از فناوری DevOps و یادگیری ماشینی پیشرفته اختصاص دارد.

Boma: یک ابزار ارتباطی و تعامل متمرکز بر حریم خصوصی که برای ارائه طیف وسیعی از خدمات از جمله آمار تعامل، عملکرد CMS، گالری‌ها، و پخش صوتی و تصویری به سازمان‌دهندگان رویداد طراحی شده است.

Giveth: یک پلت فرم غیرمتمرکز جمع آوری کمک های مالی برای سازمان های غیر انتفاعی که به منظور تسهیل جوامع اهداکنندگان و خیریه ها و در عین حال پاسخگویی و شفافیت کامل طراحی شده است.

چشم انداز

Swarm در حال تحقیق در مورد پتانسیل ذخیره سازی و برنامه های ارتباطی بلاک چین برای هدف قرار دادن زیرساخت لایه پایه هدف اینترنتی غیرمتمرکز خود است که به آن “کامپیوتر جهانی” نیز گفته می شود.

برای رسیدن به این هدف، نقشه راه Swarm تعدادی از اهداف کوتاه مدت، از جمله ویژگی ها و عملکردهایی مانند تقسیم گره، پشتیبانی مرورگر، شبیه سازی شبکه در مقیاس بزرگ و پشتیبانی لایت نود را تعیین می کند.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (پلتفرم swarm)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :