🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز AUD/CHF

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جفت ارزی AUD/CHF، از نرخ گذاری های مستقیم برخوردار می باشد. واحد ارزی اصلی، شامل دلار استرالیا AUD و واحد ارزی متغیر شامل ین ژاپن JPY می باشد.

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز AUD/CHF سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز AUD/CHF

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز AUD/CHF

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز AUD/CHF

نماد جفت ارز AUD/CHF

بررسی نماد جفت ارز AUD/CHF

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز AUD/CHF

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز AUD/CHF

CHART

معاملات نماد جفت ارز AUD/CHF

نماد جفت ارز AUD/CHF

 نوسانات نرخی دلار استرالیا، که (aussy) نیز نام داشته، از تاثیرات بسیار افزونی بر نرخ مواد معدنی صادراتی این کشور، برخوردار می باشد. در این بین یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان فلزات و مواد معدنی هم چون ذغال، چین به حساب می آید. به همین دلیل نیز، تغییرات شرایط اقتصادی چین و حجم صادرات مواد معدنی این کشور نیز، بر تحرکات نرخی دلار استرالیا، تاثیر می گذارند.

 همچنین سوئیس به عنوان یکی از 20 کشور برتر دنیا در حوزه ی تولیدات صنعتی و یکای از 10 کشور برتر جهان، با حقوق متوسط سطح بالا به شمار می آید.

حدود یک سوم تولیدات داخلی این کشور، صادر می گردد. کیفیت بالای تولیدات و محصورلات این کشور نیز، به نوبه ی خود منجر به افزایش سود خالص حساب بازرگانی این کشور می گردد. یکی از نمادینه ترین تولیدات این کشور، شامل ساعت های معروفش می باشد. حجم کلی این قبیل صادرات کشور سوئیس، به استرالیا در طی سال 2016، به میزان 2.37 میلیارد دلار، رقم خورد.

فرانک سوئیس

 واحد ارزی فرانک سوئیس (با کد بانکی CHF) ارز قانونی سیستم مالی کشور سوئیس و لیختن اشتاین به حساب می آید. نام دیگر این واحد ارزی (سویسی) می باشد. عرضه و توزیع این پول را نیز، بانک مرکزی (بانک ملی سوئیس) سوئیس به عهده دارد. سکه های پول این کشور نیز از طریق خانه ی فدرال سکه، توزیع میابند.

در ادامه گزارش سهامیر به بررسی این ارز در بازار فارکس می پردازیم. بازار ارز که به نام فارکس شهرت دارد، بزرگ‌ترین بازار مالی جهان است که متوسط حجم معاملات آن، روزانه به ۵ تریلیون دلار آمریکا می‌رسد. نکته قابل تامل این است که فرانک سوئیس در این معاملات نقش موثری ‌ایفا می‌کند.

اما علت محبوبیت خارق‌العاده این ارز چیست؟ اگر بخواهیم محبوبیت این ارز را در یک کلام جای دهیم، «ثبات» مناسب‌ترین کلمه ممکن خواهد بود. ثبات فرانک طی سال‌های طولانی و عدم تغییر ارزش آن حتی در طول تنش ها و نوسانات بازار به محبوبیت جهانی آن افزوده است.

علت ثبات نرخ فرانک چیست؟

عوامل و فاکتورهای متعددی بر ارزش یک ارز تاثیر دارند. بر‌اساس آنچه بیان شد، فرانک یکی از باثبات‌ترین ارزهای جهان است، اما علت اصلی این ثبات چیست؟

نخستین عامل ثبات را باید دوری کشور سوئیس از درگیری و تنش‌ها دانست. ثبات سیاسی کشور سوئیس و حاکمیت بی‌چون‌وچرای قانون در کشور بر ثبات نرخ فرانک بی‌تاثیر نبوده است.

از طرفی موضع‌گیر‌ی بی‌طرفانه این کشور در برابر رویدادهای خارجی و برخورداری از رویکردی غربی در تجارت این کشور را باید از دیگر علل ثبات این ارز دانست.

نرخ فرانک سوئیس به چه عناصری وابسته است؟

تقاضای بالا برای فرانک به عنوان ارزی امن، ارزش آن را در بازارهای جهانی به طور قابل توجهی افزایش داده است. ناگفته نماند که تقاضا برای خرید این ارز پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ رو به افزایش رفت.

تا سال ۲۰۱۱ بانک ملی سوئیس نزدیک به نیم تریلیون دلار ارز خارجی جمع کرده بود که این مبلغ معادل ۷۰% تولید ناخالص داخلی این کشور به حساب می‌آید. اما نرخ بالای این ارز چه پیامدهایی را در پی داشته است؟

اگرچه ارزش بالای فرانک منجر به ارزان‌تر شدن کالاهای خارجی در این کشور شده است، اما این موضوع به صادرکنندگان این کشور و صنعت گردشگری آن لطمه زده است؛ چرا‌که نرخ بالای این ارز خرید کالا و استفاده از خدمات سوئیسی را گران می‌کند.

با توجه به وابستگی اقتصاد کشور سوئیس به صادرات و گردشگری افزایش نرخ این ارز ضربه بزرگی به سرمایه‌گذاران وارد می‌کند. در سال ۲۰۱۱ بانک ملی سوئیس این ارز را از حالت آزاد یا شناور خارج کرد.

در این زمان نرخ هر یورو‌ معادل‌ ۱.۲۰۰۰ فرانک در نظر گرفته شد. با این حال در سال ۲۰۱۵ بانک مرکزی این کشور مجدداً نظر خود را در خصوص آزاد بودن نرخ فرانک تغییر داد. در آن زمان دو اتفاق مهم رخ داد:

بازار سهام سوئیس به طرز چشمگیری با افت مواجه شد. تنها در عرض چند دقیقه ارزش فرانک در مقایسه با یورو نزدیک به ۳۰% افزایش پیدا کرد، اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران اقدامات بانک مرکزی این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

چرا فرانک سوئیس به‌عنوان ارزی قدرتمند در جهان شناخته می‌شود؟

جالب است بدانید که طی ۱۵ سال گذشته ارزش فرانک به‌طور قابل توجهی در مقایسه با دلار و یورو افزایش پیدا کرده است. عواملی مانند بحران مالی اروپا و سیاست پولی اتخاذ شده از سوی ایالات متحده در افزایش ارزش فرانک بی‌تاثیر نبوده‌اند.

این دو اتفاق باعث شد که سرمایه‌گذاران به دنبال پناهگاهی امن برای خود باشند؛ به این ترتیب از جذابیت دلار آمریکا و یورو به‌تدریج کاسته شد.

تصمیمات دولت و بانک مرکزی این کشور بر نرخ فرانک تاثیرگذار بوده‌اند و این تاثیرپذیری همچنان پابرجاست. اما از آنجا که دولت و سیاست‌های این کشور به‌ندرت دچار نوسان می‌شوند، فرانک به عنوان ارزی قدرتمند در جهان کاربرد دارد.

فرانک سال‌هاست که به عنوان ارزی با ثبات بالا در میان سرمایه‌گذاران شناخته می‌شود. دوری این ارز از نوسانات و تنش‌های سیاسی را باید اصلی‌ترین علت ثبات فرانک بدانیم؛ اگرچه بانک مرکزی این کشور در ابتدا تصمیم به ثابت بودن نرخ این ارز گرفت، در ادامه نرخ فرانک را آزاد اعلام کرد. فرانک به عنوان ارزی ارزشمند برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت شناخته می‌شود؛ چرا‌که به‌ندرت شاهد بالا و پایین شدن نرخ آن هستیم.

نرخ گذاری AUD/CHF

جفت ارز AUD/CHF، از نرخ گذاری های مستقیم برخوردار می باشد. واحد ارزی اصلی، شامل دلار استرالیا AUD و واحد ارزی متغیر شامل ین ژاپن JPY می باشد. افزایش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار استرالیا و افت نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی ین ژاپن خواهد بود. به منظور خرید یک واحد دلار استرالیا AUD، نیاز به فروش تعداد بیشتری از JPY می باشد.  به منظور بررسی تحرکات نرخی این جفت ارزی می توان با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده، به اجرای معاملات پرداخت.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز AUD/CHF)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر