🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

بررسی زندگینامه جان مورفی

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جان مورفی اکنون از تحلیلگران برجسته در حوزه فارکس و بازارهای اتی است و در شرکت استاک چارتس مشغول به کار بوده.

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

بررسی زندگینامه جان مورفی سهامیـــــــــر

بررسی زندگینامه جان مورفی

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

بررسی زندگینامه جان مورفی

جان مورفی اکنون از تحلیلگران برجسته در حوزه فارکس و بازارهای اتی است و در شرکت استاک چارتس مشغول به کار بوده.

بررسی زندگینامه جان مورفی

بررسی زندگینامه جان مورفی

جان جی مورفی تحلیلگر بازار مالی آمریکا بوده و پدر تحلیل تکنیکال بازار محسوب می شود. وی چندین کتاب تألیف کرده است از جمله مهمترین اثر او می توان به تحلیل تکنیکال اشاره کرد. وی بعدها این کتاب را تجدید نظر و نظریات خود را گسترش داد و آن را تحت عنوان تحلیل تکنیکال بازارهای مالی منتشر کرد.

مورفی در اواخر دهه 1960 در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد. اولین شغل او در CIT Financial Corporation بود. وی در آنجا به عنوان دستیار مدیر سبدگردانی مشغول به تحلیل بازار و سبدگردانی شد.

در اوایل دهه 1970 او برای مریل لینچ در بخش مدیریت اموال کار کرد و بعداً به سمت مدیر تحلیل تکنیکال این شرکت منصوب شد.
در دهه 1980 مورفی کار خود را به عنوان مشاور و تدریس دوره های شبانه در انستیتوی دارایی نیویورک آغاز کرد. تحلیل تکنیکی بازارهای آتی به عنوان منبع اصلی تحلیل تکنیکال برای علاقه مندان بازار مالی شناخته می شود و امروزه نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

وی اکنون از تحلیلگران برجسته در حوزه فارکس و بازارهای آتی بوده و در شرکت استاک چارتس مشغول به کار است.

جوایز مورفی:

  • تحلیل گر برتر تکنیکال در جهان 1992
  • جایزه سالانه تحلیلگر تکنیکال 2002

از کتاب های او می توان به :

1- تحلیل تکنیکال در بازار 

2- نحوه تشخیص روند در بازار

3- تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی

4-  تحلیل بازار 

5- اسرار تجاری

توصیه های جان مورفی

توصیه های جان مورفی

اون بعنوان یکی از موفق ترین تحلیلگران 9 توصیه و قانون در مورد تحلیل تکنیکال مطرح کرده است که در ادامه گزارش به آنها خواهیم پرداخت.

1- مشخص کردن قله ها و دره ها

شما باید در ابتدا خطوط حمایتی و مقاومتی را ترسیم نمایید تا بتوانید کف ها و سقف ها (قله ها و دره ها ) را بهتر شناسایی نمایید. خرید در نقاط حمایتی و فروش در نقاط مقاومتی از استراتژی هایی است که معامله گران بعد از تاییدیه گرفتن های متعدد انجام می دهند. البته باید در این نقاط شکست خط روند و پولبک را هم در نظر بگیرید .

2- چارت را در بلند مدت مشاهده کنید

افرادی که معاملات کوتاه مدت یا میان مدتی را انجام می دهند باید این نکته را بخاطر داشته باشند که نمودار را در مقیاس زمانی بیشتری نیز مورد بررسی قرار دهند، گاهی اوقات نمودارهای کوتاه مدت می تواند فریب دهنده باشد و شما با بررسی و تحلیل در مقیاس زمانی بزرگتر متوجه اشتباه خود می شوید .

3- معامله در جهت روند

جان مورفی معتقد است که اگر معامله ای در جهت صعودی می خواهید باز کنید باید در کف ها خرید کنید و با تحلیلی که انجام داده اید به یقین رسیده باشید که نمودار رشد می کند.

4- ترسیم خط روند

ترسیم خط روند از ساده ترین کارهای در مبحث تکنیکال است که از وصل کردن قله ها یا دره ها باهم دیگر شکل می گیرد ، باید شکست خطوط روند را در نظر داشت چرا که در اکثر مواقع بعد از شکست خط یک تغییر روند صورت می گیرد و پس از آن بهتر است که احتمال یک پولبک و بازگشت قیمت به سطح حمایتی و مقاومتی را بدهیم  .

5- کمک از اسیلاتورها  oscillator

استفاده از اسیلاتورها می تواند تشخیص شما را در زمان های اشباع فروش و اشباع خرید بهتر و دقیق تر کند، پرکاربردترین اسیلاتور هایی که توسط معامله گران در جهت تشخیص اشباع ها مورد استفاده قرار میگیرد اسیلاتور  rsi  و استوکاستیک stochastic  می باشد .

اسیلاتور آر اس آی بین دو محدوده 30 به معنی اشباع فروش و 70 به معنای اشباع خرید نوسان می کند و استوکاستیک بین محدوده های 20 و 80 ، اما منظور از اشباع خرید و فروش چیست ؟ به زمانی که تعداد خریداران بسیار زیاد باشد یا به نوعی تقاضا بیشتر از عرضه باشد اشباع خرید می گوییم و زمانی هم که تعداد فروشندگان بسیاز زیاد باشد یا عرضه بیشتر از تقاضا باشد اشباع فروش می گوییم.

لذا حتما از اسیلاتورها استفاده کنید تا بعنوان یک تایید کننده برای شما عمل کنند. در اسیلاتورها باید واگرایی ها را هم در نظر داشته باشید ، واگرایی ها نشان دهنده تغییر روند با اعتبار مناسبی هستند.

6- تعقیب کردن میانگین متحرک  moving average

میانگین های متحرک میتوانند سیگنال های خوبی در مورد تغییر روند و اعتبار آن به شما بدهند ولی به این معنا نیست که مووینگ اوریج ها میتوانند آینده را پیش بینی کنند و شما سیگنال هایی 100 درصدی از آنها بگیرید .

بهترین راه برای استفاده از میانگین های متحرک این است که دو مووینگ اوریج را در دو بازه زمانی مختلف بر روی چارت فعال کنید تا بتوانید سیگنالی در زمینه خرید یا فروش بگیرید .

برای کسانی که هنور کامل نتوانستند مقالات سایت باینری آپشن جاب را مطالعه کنند یک توضیح کوچک در زمینه روش سیگنال گیری می دهم، هنگامی که مووینگ اورج کوتاه مدت، مووینگ اوریج بلند مدت را به سمت بالا قطع کرد سیگنال خرید و اگر به پایین قطع کرد سیگنال فروش خواهیم گرفت ولی باز هم تاکید می کنم که نباید مبنای شما صرفا میانگین های متحرک باشد بلکه باید از ابزارها و الگوهای دیگر جهت تایید سیگنال استفاده نمایید.

7-  شناسایی میزان اصلاح قیمت

اصلاح های قیمتی در روندهای صعودی یا نزولی باعث می شود که مقدار قابل ملاحظه ای از قیمت پس گرفته شود ، اصلاح های 50 درصدی موارد شایع در بازارها هستند ولی شما باید حداقل اصلاح قیمت را یک سوم روند و حداکثر اصلاح قیمت را دو سوم روند در نظر داشته باشید.

لذا میتوانید از فیبوناچی ریتریسمنت نیز استفاده کنید تا درصدهای 38 درصد و 62 درصد را زیر نظر داشته باشید .

8-  زیر نظر گرفتن حجم معاملات

یکی از معیارها برای اینکه متوجه شویم روند چه مواقعی تغییر می کند یا ادامه می یابد مشاهده حجم معاملات در بازار می باشد. به زبانی ساده تر توضیح می دهم؛ شما هنگامی که مشاهده می کنید حجم معاملات در حال رشد است باید این احتمال را بدهید که روند صعودی شود و همچنین هنگام افت معاملات احتمال نزولی شدن را در بازار بدهید.

9-  شناسایی کردن روند های نامعتبر

به این منظور می توانید از اندیکاتور ADX یا شاخص تعیین روند استفاده نمایید، از این اسیلاتور میتوانید در متاتریدر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (بررسی زندگینامه جان مورفی)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :