🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

بسیاری از افراد تازه تصمیم به ورود به بازار بورس گرفته اند و در دوراهی سرمایه گذاری در بورس یا بازار های موازی مانده اند، در این گزارش تصمیم داریم مزیت های سرمایه گذاری در این بازار را در برابر دیگر بازارها اعلام کنیم.

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟ سهامیـــــــــر

مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟

بسیاری از افراد تازه تصمیم به ورود به بازار بورس گرفته اند و در دوراهی سرمایه گذاری در بورس یا بازار های موازی مانده اند، در این گزارش تصمیم داریم مزیت های سرمایه گذاری در این بازار را در برابر دیگر بازارها اعلام کنیم.

مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟

مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟

در ماه های اخیر شاهد استقبال مردم از بازار سرمایه هستیم. قوت گرفتن بازار سرمایه در کشور هستیم. افراد زیادی در دو سال گذشته به خصوص ماه های اخیر جذب بازار سرمایه شده اند و مهم ترین دلیل این جذب شدن بازدهی بسیار بالای این بازار برای سرمایه گذاران بوده است.

اما بسیاری از افراد تازه تصمیم به ورود این بازار گرفته اند و در دوراهی سرمایه گذاری در بورس یا بازارهای موازی مانده اند، در این گزارش تصمیم داریم مزیت های سرمایه گذاری در این بازار را در برابر دیگر بازارها اعلام کنیم.

سرمایه گذاری با حداقل مبلغ

سرمایه گذاری با حداقل مبلغ​

یکی از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری در بورس این است که افراد می توانند با هر مبلغی در این بازار سرمایه گذاری کنند این درحالی است که برای سرمایه گذاری در بازار طلا، خودرو، مسکن و ارز باید یک حداقل مبلغ که با تورم های اتفاق افتاده مبلغ کلانی می شود، هزینه کرد.

نقد شوندگی بالا

نقد شوندگی بالا

نقدشوندگی (Liquidity ) به این نکته اشاره دارد که یک دارایی را در سریع ترین زمان ممکن و به سهولت تبدیل به پول نقد نمود یا به عبارتی شرایط خرید یا فروش آن دارایی به راحتی ممکن باشد.

در مباحث سرمایه گذاری باید ابتدا به نقدشوندگی آن توجه شود که اگر به هر دلیلی سرمایه گذار تصمیم بگیرد آن دارایی را به پول نقد تبدیل کند در سریعترین زمان ممکن امکان آن فراهم باشد. دارایی هایی نظیر: سهام شرکت های بورسی، اوراق مشارکت نقدشوندگی بهتری نسبت به ملک و زمین دارند.

بورس اوراق بهادار جزء بازارهای نقدشونده محسوب می شود، اما در همین بازار که شرکت های متعددی فعالیت می کنند باید از میان آن ها سهام های نقدشونده را انتخاب کنیم.

در بورس اوراق بهادار به دلیل وجود دامنه نوسان قیمت در هنگام افزایش تقاضا و رشد قیمت سهام ممکن است سهام شرکت در وضعیت صف خرید قرار گیرد، یا در زمان افزایش عرضه و کاهش شدید قیمت سهام شرکت در وضعیت صف فروش قرار گیرد که اینجا مفهوم نقدشوندگی بسیار اهمیت پیدا می کند، زیرا در هنگام خرید و فروش حتی اگر سهام شرکت در صف خرید یا فروش قرار گرفت بتوانید سهام مورد نظر معامله کنید.

میزان جابه جایی پول وضعیت نقدشوندگی سهام یک شرکت را مشخص می کند، شما با بررسی میزان ارزش معاملات یک شرکت در دوره های زمانی مختلف، اعم از کوتاه مدت و بلند مدت می توانید نقدشوندگی سهام شرکت ها را مشخص کنید.

تنوع

تنوع

شما می توانید در بازار سرمایه، سهام هر شرکتی که خواستار  آن هستید را به مبلغ مورد نظر خریداری کنید یا در حوزه مسکن در بورس سرمایه گذاری خود را انجام دهید و به دلیل تنوع بالایی که در این بازار وجود دارد شما می توانید بابت سرمایه گذاری در این بازار مطمئن شوید.

دریافت سود سالیانه یا سهام جایزه

دریافت سود سالیانه یا سهام جایزه

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در بورس این است که سود حاصل از خرید سهم تنها میان سهامداران تقسیم می شود و افراد به معنای واقعی سود حاصل از سرمایه گذاری خود را دریافت خواهند کرد اما در بازارهای موازی در صورت افزایش قیمت کالا همه افراد به یک اندازه سود دریافت می کنند و هیچ‌کس سود بیشتری دریافت نخواهد کرد اما در بازار سرمایه اینگونه نیست و سود واقعی حاصل از خرید سهام دریافت خواهید کرد.

رشد همراه با تورم

رشد همراه با تورم

شرایط تورمی همیشه این نگرانی را برای عموم افراد به دنبال دارد که بتوانند دارایی های خود را در برابر ریسک تورم و کاهش ارزش مصون نگاه دارند. بررسی آمار در سال های اخیر نشان می دهد که بازار سرمایه اغلب بازدهی بسیار بالاتری نسبت به تورم داشته است.

سود بیشتر نسبت به بازارهای موازی نیز از دیگر مزیت های این بازار است. با سرمایه‌گذاری مناسب و آگاهانه در بورس، ارزش دارایی افراد در مقابل تورم حفظ می‌شود. زیرا فرد به نسبت سهام خود، در دارایی شرکت سهیم است و با رشد ارزش دارایی‌های شرکت به مرور زمان، ارزش سهام او نیز افزایش می‌یابد.

رشد همراه با تورم

رشد همراه با تورم

همانطور که از نامش پیداست سود مرکب، سودی ترکیب‌ شده و مضاعف می باشد به این معنی که در محاسبه سود مرکب (بر خلاف سود ساده که در محاسبه سود فقط به اصل سرمایه تعلق میگیرد) علاوه بر محاسبه سودی که به اصل سرمایه تعلق می گیرد، سودی که به سودها تعلق میگیرد هم در نظر گرفته می شود.

به بیان دیگر سود مرکب سود حاصل از اصل سرمایه به علاوه سود حاصل شده از سودهای قبلی که به آن «سودِ سود» یا «بهره بر سود» نیز گفته می‌شود، می باشد.

به زبان ساده به نوعی از سود، سود یا بهره مرکب (Compound Interest)  گفته می شود که برای محاسبه آن، هم سود مختص به اصل سرمایه و هم میزان سود حاصل از بهره‌ های جمع شده از دوره‌ های پیش سپرده یا وام هم بر سرمایه اصلی اضافه می گردد.

البته لازم به ذکر است که اثر مرکب کردن در بلند مدت رشد زیادی می کند و خودی نشان می دهد.

اصول مهم در سود مرکب

با توجه به تعریفی که از سود مرکب ذکر کردیم، متوجه شدید که در صورت استفاده از سود مرکب سرمایه شما نسبت به سود ساده، چندین برابر خواهد شد اما دو اصل بسیار مهم وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید، دو اصل مهم در سود مرکب به شرح زیر می باشد؛

 • در سود مرکب،زمان نقش مهمی دارد و هرچه بیشتر صبر کنید سود بیشتری را به دست خواهید آورد.
 • اصل پایداری بر سود مرکب حاکم است به این معنی که باید به آن اجازه رشد بدهید و به هیچ وجه نباید به سرمایه اولیه و سودهای حاصل از آن دست بزنید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

در سال 1390 قیمت هر گرم طلا 56 هزار تومان بوده است و امروز قیمت هر گرم طلا 1 میلیون و 200 هزار تومان است و با رشد 2043 درصدی همراه شده است

قیمت هر دلار در سال 1390، 1204 تومان بوده است و امروز 26 هزار و 670 تومان قیمت دارد و با رشد 2115 درصدی مواجه شده است

در سال 1390 شاخص بورس 25 هزار واحد بوده است و امروز 1 میلیون و 699 هزار واحد است که با رشد 6696 درصد همراه شده و بیشترین بازدهی را در میان بازارها داشته است.

16 پاسخ

  1. شما ابتدا باید خودتون رو بشناسید و با شناخت کامل خودتون میتونید تجربه کافی برای کنترل خودتون هم برسید . بازار جای گرونی است برای شناختن خودتون

 1. من آدم بانظمی هستم ولی نمیونم این نظم رو تو معامله گری پیاده کنم باید چیکارکنم؟

  1. مشکل از بی نظمی معاملات نمیتونه باشه شما باید استراتژی قوی در جهت معاملات داشته باشید که این استراتژی براساس آموزش صحیح و تجربه بدست میاد برای سود گرفتن از بازار نباید عجله کرد باد تجربه کسب کرد

  1. شما ابتدا باید رو خودتون مسلط بشید تا بتونید ضررهاتونو کنتذل کنید . ابتدا استراتژی مناسب و آموزش خوب ، قدم بعدی مدیریت سرمایه و مدیرت پوزیشن صحیح و اصولی و قدم آخر تسلط برخودتون

  1. قطعا صبر در بورس جواب بهتری میده . کسانی که معاملات نواسانی انجام میدهند دارای تجربه بسیار بالا و استراژی بسیار قوی هستند من توصیه ام به شما اینه که سمت معاملات نوسانی نرید و بلند مدت کار کنید قطها جواب بهتری میگیرید.

  1. قطعا فرق بین برنده و بازنده رو در بازارهای مالی مدیریت سرمایه مشخص میکنه بهتره شما سهام هاتون که توی سود هستند بفروشید و ازنو مدیریت سرمایه صحیح رو پیاده کنید چون بدون مدیریت سرمایه معاملات کار بسیار خطرناکی است.

  1. سهام سپرده شده در سیستم معاملاتی سازمان بورس قابل معامله می‌باشد و برگه سهم آن توسط سازمان بورس چاپ شده است. اما سهام غیرسپرده در سازمان بورس قابل معامله نمی‌باشد و برگه سهم آن توسط شرکت مربوطه چاپ شده است.

  1. برای سپرده‌کردن سهام غیرسپرده برگه سهم شرکت، به یکی از کارگزاران بورس در تالارهای معاملاتی تحویل داده می‌شود تا پس از تحویل آن به سازمان بورس، برگه سهم شرکت باطل و برگه سهم سپرده شده توسط سازمان بورس چاپ و سپس تحویل کارگزار مربوطه شود.

  1. هر شرکتی که در سازمان بورس ایران پذیرفته می شود در درجه اول حتما باید سهامی عام باشد. سپس قسمتی از این شرکت به عنوان عرضه اولیه برای خرید عموم عرضه می شود. هرکس به اندازه پولی که دارد و می خواهد در این شرکت سرمایه گذاری کند تعدادی از سهم این شرکت را خریداری می کند و سهام دار آن شرکت می شود. از زمانی که سهم را خریداری می کند در سود٬ زیان و دارایی های شرکت و انتخاب هیئت مدیره به اندازه سهام خریداری شده دخیل خواهد بود. شرکت های بورسی به خاطر سخت گیری های سازمان نمی توانند در ارائه اطلاعات مالی به سهام داران و سازمان بورس دروغ بگویند و یا کاری خلاف قانون انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (مزیت های بورس نسبت به بازارهای دیگر چیست؟)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .