🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

تفاوت فارکس با ارز دیجیتال چیست؟

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

معامله با ارزهای دیجیتال وعده سودهای بیشتری را به ما می دهد، اما باید ببینم چه تفاوت های بین ارزهای دیجیتال و فارکس وجود دارد

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

تفاوت فارکس با ارز دیجیتال چیست؟ سهامیـــــــــر

تفاوت فارکس با ارز دیجیتال چیست؟

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

تفاوت فارکس با ارز دیجیتال چیست؟

همان طور که معاملاتی که در فارکس و یا ارزهای دیجیتال صورت می گیرد، دارای سود و پاداش های زیادی است، به همان اندازه نیز احتمال ضرر وجود دارد.

به همین دلیل آموزش و شناخت تفاوت بازار فارکس و ارزهای دیجیتال می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم تصمیمات درستی در رابطه با فعالیت هایمان در این بازار بگیریم.  

معامله با ارزهای دیجیتال وعده سودهای بیشتری را به ما می دهد، اما باید ببینم چه تفاوت های بین ارزهای دیجیتال و فارکس وجود دارد، که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 • بازار فارکس یکی از قدیمی ترین بازارهای سرمایه گذاری در جهان است. در حالی که صنعت ارزهای دیجیتال از نوآوری های جدید است.
 • بازار فارکس در یک ساختار مرکزی و تحت نظارت دولت متمرکز شده است، اما در ارزهای دیجیتال با یک ساختار شبکه ای غیر متمرکز مواجه هستیم.
 • در بازار فارکس ما نیاز به یک بروکر داریم اما در بازار ارزهای دیجیتال لزومی به حضور بروکر ها نیست.
 • در بازار ارزهای دیجیتال شاهد نوسانات بسیار بیشتری نسبت به فارکس هستیم که می تواند در بلند مدت سودآوری بیشتری را برای ما داشته باشد.
 • گردش مالی معاملات فارکس در روز به تریلیون ها دلار می رسد این در حالی است که معاملات ارزهای دیجیتال تنها به چند میلیارد دلار محدود می شود.
 • امنیت در معاملات ارزهای دیجیتال بسیار بالا است. دلیل این موضوع انجام تراکنش های مربوط به آن در بستر بلاک چین است.
 • در برخی از کشورها سرمایه افرادی که در فارکس معامله انجام می دهند، بیمه می شوند، از این رو افرادی که در این بازار دچار ضرر می شوند، تا حدی از سرمایه آنان توسط دولت جبران می شود. اما در بازار ارزهای دیجیتال خبری از بیمه نیست.
 • کارمزد معاملات در بازار ارزهای دیجیتال بسیار کمتر از بازار فارکس است.
 • این قابلیت در بازار فارکس فراهم شده است که افرادی که به خرید ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند، بتوانند از طریق بروکرهای فارکس این اقدام را عملیاتی کنند. بنابراین می توان گفت افراد با ورود به فارکس امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را نیز دارند.
 • همچنین پروسه افتتاح حساب در هر یک از دو بازار تقریبا مشابه است

نتیجه گیری

با همه این تفاوت ها باید این موضوع را مد نظر قرار داد که معامله در بازار ارزهای دیجیتال نیازمند سطوح بالایی از دانش، مدیریت ریسک، پشتکار و تمایل شدید به یادگیری مداوم است.

بدون شک بعد از شناخت و یادگیری کامل ابعاد فارکس و ارزهای دیجیتال می توان فرصت های قابل توجهی را در سرمایه گذاری پیش روی خود مشاهده کرد.

در پایان همان طور که در گزارش های قبلی به آن اشاره شد سرمایه گذاری در بازارهای مالی به خصوص ارزهای دیجیتال نیازمند آموزش و صبر است، تا بتوان به اهداف مد نظر دست یافت.

برای ورود به بروکر ویندزور یکی از بروکرهای موفق در این زمینه می توانید از طریق این لینک اقدام کنید: ورود به بروکر ویندزور

 

16 پاسخ

  1. بازار فارکس شنبه ها و یکشنبه ها تعطیل است ولی بروکر های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شما می توانید شنبه و یکشنبه ها هم معامله کنید

  1. بله در بعضی از بروکرها مانند دیندزور این امکان برای معامله گران فراهم شده تا جفت ارزها، ارزهای دیجیتال به یکدیگر و کارنسی های ماژور را معامله کرد مانند BTC/USD

  1. سود ارزهای دیجیتال به صورت درصدی است و درصدی محاسبه می شود، البته نوسان هم می توان گرفت ولی در فارکس پیپ محاسبه می شود.

  1. شما در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال می توانید تا سالها ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را نگهداری کنید ولی در فارکس میزان نگه داشتن بلند مدت فقط در بعضی از موارد امکان پذیر است و در اکثر مواقع محدودیت دارد

  1. یکی از مواردی که باعث تفاوت ارز دیجیتال و فارکس شده است، تفاوت بنگاه های عرضه کننده آنها می باشد. در واقع وظایف کارگزار بورس با صرافی ارز دیجیتال تفاوت دارد.
   صرافی میتواند در خرید ارز یا تبدیل ارز شما به ارز دیگری کمک نماید. برخی از صرافی های ارز دیجیتال امکاناتی از جمله نمودار قیمت، خرید مشروط یا شرطی و یا leverage را هم برای کمک به تریدرها اضافه نموده اند.
   خرید مشروط سفارشی است که شامل یک یا چند معیار مشخص شده، می باشد. معمولاً خرید شرطی به انواع سفارشات پیچیده تری که در استراتژی های معاملات پیشرفته استفاده می شود، اشاره دارند

  1. هر دو تجارت فارکس و ارز های دیجیتال شامل جوانب مثبت ، منفی و ریسک ها و پاداش های خاص خود هستند ، به طور کلی تجارت فارکس با ثبات تر با امنیت تر و قانون گذاری شده است .
   معاملات کریپتو وعده سود دهی بسیار بزرگتری از تجارت فارکس را می دهند ، این بدان معناست که سرمایه گزاران باهوش و ماهر با اشتهای زیاد اما در عین حال با ریسک بالا می توانند سود بالاتری را در تجارت ارز های دیجیتال کسب کنند ، این ها در حالیست که هیچ نهادی در تجارت آنها دخالت ندارد ، دو بازار از این نظر که هر دو پلتفرم های تجارت الکترونیکی سهام اند ، شبیه به هم می باشند .
   به طور خلاصه در فارکس نقدینگی زیاد و نوسانات قیمت کم است اما بر عکس آن در کریپتو نوسان قیمت زیاد و تا حدودی نقدینگی کم است ، این بدان معنی است که برای ورود به هر کدام از این بازار ها باید استراژی های ترید جداگانه داشت .

  1. بازار ارزهای دیجیتال از نوسانات زیادی برخوردار است، در حالی که بازار مالی فارکس دارای نوسانات کمتری است. چون تفاوت نرخ خرید و فروش کم است. بنابراین سود اندکی از معاملات فارکس نصیب معامله گران می شود ولی از آنجا که نقدینگی در بازار فارکس زیاد است، دستیابی به سود نسبتا آسان است.
   در بازار فارکس جفت ارزهای زیادی برای معامله وجود دارد و به همین خاطر گردش مالی بالایی در این بازار مشاهده می شود. در بازار فارکس حتی ارزهای کم اهمیت نیز از حجم معاملات بالایی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (تفاوت فارکس با ارز دیجیتال چیست؟)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :