🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

معجزه صبر در بورس

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

شما ممکن است از اطرافیان، شبکه های مجازی و یا کانال های وی آی پی سیگنال های را دریافت کرده و در زمان فروش با ضرر مواجه شده باشید. اما نکته مهمی که در این بین می بایستی همه معامله گران بازار سرمایه به ان توجه کنند، ابتدا آموزش و شناخت همه جانبه ابعاد بازار سرمایه است و سپس صبر.

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

معجزه صبر در بورس سهامیـــــــــر

معجزه صبر در بورس

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

معجزه صبر در بورس

شاید خیلی از ما در سال 99 شنیده باشیم که همکاران و دوستانمان وارد بازار بورس شده باشند. درواقع در سال جدید به علل مختلف از جمله فروش سهام عدالت، صندوق های ETF و سوددهی نجومی این بازار از اواخر سال 98 مشتاقان ورود به این بازار را تاکنون چند برابر کرده است.

اما در این بازه زمانی کمتر از یکسال افراد زیادی هم بدون آموزش و یادگیری روش های تحلیلی وارد بازار بورس شدند و با انتخاب سهم های اشتباه و یا ورود و خروج نابهنگام از یک سهم ضررهای زیادی را متحمل شدند.

شما ممکن است از اطرافیان، شبکه های مجازی و یا کانال های وی آی پی سیگنال های را دریافت کرده و در زمان فروش با ضرر مواجه شده باشید. اما نکته مهمی که در این بین می بایستی همه معامله گران بازار سرمایه به ان توجه کنند، ابتدا آموزش و شناخت همه جانبه ابعاد بازار سرمایه است و سپس صبر.

نداشتن صبر حتی بعد از آموزش، عاملی است که همه سرمایه گذاران در بازار سرمایه را دچار پشیمانی می کند. بنابراین در این گزارش قصد داریم در مورد معجزه صبر در بورس صحبت کنیم.

دلالی سهام ممنوع

بسیاری از افراد تازه وارد به بورس این تصور را دارند که بعد از خرید سهام مورد نظر خود، دائم باید پیگیر آن باشند و یا مدام خرید و فروش کنند، تا سود کنند. اما آنها با این کار تنها سرمایه های خود را وارد جیب کارگزاران بورس می کنند.

گرچه در برخی بازارها این امکان وجود دارد که با خرید و فروش یا به اصلاح نوسانگیری سود کنند. اما این افراد هیچگاه نمی توانند مسیر افراد موفق و ثروتمند در بازار بورس ایران را طی کنند و به اهداف خود برسند. بنابراین ابتدا شناخت ابعاد کامل بازار و سپس صبر از اصلی ترین رموز موفقیت و ماندگاری در بازار سهام صبر است.

داروی بیماری نوسان سهام، صبر است

ذات بورس نوسان است، افراد صبور از آن به عنوان موقعیت ورود و خروج استفاده می کنند و افراد عجول سوار بر این موج شده و هر روز بالا و پایین می روند. افرادی که با یک تحلیل درست و بنیادین یک سهام را دارای پتانسیل ارزشی بالا برآورد کرده و در نوسان ها با کمترین قیمت وارد آن سهم شده، در بلند مدت مطمئنا جزء معامله گرانی هستند که به سودهای زیادی دست پیدا خواهند کرد.

اما در این بین افراد تازه کار و عجولی نیز حضور دارند که بدون توجه به بنیاد و تحلیل های موجود بورس وارد یک سهم می شوند و با خرید و فروش های مکرر، خود را وارد زیان هایی چند ده درصدی می کنند. پس یک سرمایه گذار موفق بدون توجه به نوسان های روزانه، صبر پیشه می کند و خود را برای سودهای بلند مدت آماده می کند.

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد نوسان جزء اصلی و ذات بازار بورس است. در این بین زمانی که بازار صعودی باشد همه به سمت خرید سهام های مورد نظر حرکت می کنند و صف های سنگینی از خرید را تشکیل می دهند.

اما همانند چند هفته اخیر که بازار بورس ایران نزولی شد، افراد سودجو غافل از اینکه سود بازارهای موازی همچون دلار، سکه و بانک در میان مدت و بلندمدت به هیچ عنوان قابل مقایسه با بازار بورس نیست به افرادی تازه وارد در بورس پیشنهاد ورود به ابن گونه بازارها را می دهند. در شکل فوق بازده بازارهای مختلف اقتصادی در بین سال های 88 تا 98 نمایش داده شده است.

باید توجه داشت که خرید دلار و سکه برای کسب سود نه تنها به گران شدن دلار و سکه و درنهایت تورم در کشور دامن می زد بلکه همه بخش های اقتصادی کشور را که به طور مستقیم با معیشت مردم در ارتباط است، دچار اخلال می کند.

این درحالی است که سرمایه گذاری در بازار بورس باعث کنترل نقدینگی و هدایت ان به سمت بازارهای تولیدی می شود و در نهایت چرخ اقتصاد کشور را با نظارت صحیح مدیران به حرکت در می آورد.

بنابراین همانند بازارهای دیگر اگر سرمایه گذاران به دنبال های سود های بیشتری هستند می بایستی با یادگیری و شناخت کامل  بازار سرمایه، صبر پیشه کنند و اهداف مالی خود را برای بلند مدت تعریف کنند

16 پاسخ

  1. هر دو نوع معامله گری خوب است ولی در اکثر مواقع سهامداری بهتر است. شما برای نوسان گیری نیاز به مهارت بالایی دارید که مجموعه سهامیر هر دو نوع معامله گری را به صورت کاملا حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد که از معاملاتتون لذت ببرید.

  1. خیر، بعضی از مواقع مجامع باعث رشد قیمتی و بعضی مواقع باعث افت قیمت می شوند، البته مجامع عوامل تاثیر گذار رشد و افت قیمت به تنهایی نمی تواند باشد، شما باید آمورش کامل را دیده باشید، مجموعه سهامیر به صورت تخصصی در مباحث آموزشی خود به مجامع می پردازد.

  1. بله، این امکان وجود داره که شما در طول سال همیشه برآیندی مثبت داشته باشید که باید با آموزش صحیح همراه باشد، مجموعه سهامیر در طی سالیان سال این امر را برای تمامی دانشپذیران خود امکان پذیر کرده و سود مستمر را به آنها آموزش داده است.

  1. خیر، اگر بورس یا بازارهای مالی اصلاحی نداشته باشند نگران کننده است،ولی با آموزش صحیح شما می تواندی در کف های قیمتی خرید کنید و از معاملاتتون لذت ببرید

  1. به دلیل داشتن سود مرکب در بازار بورس که یکی از تفاوت های اصلی این بازار با بازارهای دیگر ، سرمایه معامله گران است که در یک روز +5 میخورد نه میزان قیمت سهم

  1. این رقم برای سهمی که فرضا ۷۰ درصد عقب‌نشینی داشته به ۲۳۳ درصد می‌رسد. در واقع قاعده سود مرکب سبب می‌شود تا هر چه کاهش بیشتر باشد، جبران زیان نیز سخت‌تر شود. قضیه اما برای آنان که با فاصله‌های بسیار از تاریخ شروع ریزش‌ها یعنی نوزدهم مرداد سرمایه‌گذاری کرده‌اند اندکی بغرنج‌تر است.
   شخصی که در نخستین روز معاملاتی امسال یعنی پنجم فروردین ماه، هر سهم «فولاد» را به قیمت ۴۳۹ تومان خریداری کرده تا ابتدای مرداد ماه که هر سهم فولاد به قیمت ۲ هزار و ۴۸۲ برسد سودی ۴۶۵ درصدی را به‌دست آورده بود. این در حالی است که حالا افت قیمت فولاد به سطح ۱۶۷۰ تومان (۳۲ درصد از سقف یاد شده) برابر است با ۱۸۵درصد سرمایه اولیه فردی که در روز نخست سال پول خود را در سهام شرکت فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری کرده است. این امر نشان می‌دهد که به‌رغم اعتراضات و گلایه‌های متعدد این رفتار برای فردی که نگاه کوتاه‌مدت به بازار سرمایه داشته امری معقول است. اما برای سایرینی که برای بلند‌مدت در بازار حضور دارند چطور؟
   با کمی موشکافی می‌توان دریافت که فراریان امروز بازار سرمایه بزرگ‌ترین جاماندگان از این بازار در بلند‌مدت خواهند بود. افراد یاد شده اگرچه این روزها را با آرامش خاطر نسبت به حفظ سرمایه خود به پایان می‌برند اما با نگاه بلند‌مدت در اقتصاد تورمی ایران قافیه را به کاهش ارزش پول خواهند باخت مگر اینکه بازاری بهتر از بازار سرمایه بیابند که آن هم بر پایه آمار و ارقام به ثبت رسیده در طول سال‌های اخیر امری بعید است.

  1. سرمایه‌گذاری بلندمدت، مورد علاقه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و کارکشته است. بلندمدت را می‌توان به معنای بیش از ۵ سال در نظر گرفت. در سرمایه‌گذاری بلندمدت باید به دنبال شرکت‌هایی بود که پیش‌بینی می‌شود به بزرگترین شرکت‌ها تبدیل خواهند شد.

  1. مقدار ROE از تقسیم سود خالص بر میانگین حقوق صاحبان سهم به دست می‌آید. این مفهوم بیان می‌کند که در ازا‌‌ء هر واحد سرمایه‌گذاری سهام‌داران، بنگاه اقتصادی چه مقدار سود خالص برای آنان کسب می‌کند. ROE در تعیین کارآمدی و بازده مدیریت یک شرکت بسیار سودمند است. شرکتی دارای مدیریت ناکارآمدی باشد نخواهد توانست دارایی‌های خود را در راه تولید سود بیشتر به کار بگیرد و این امر منجر به بازده کمتر حقوق صاحبان سهم خواهد شد. به عنوان یک اصل کلی، باید مقدار ROE هر شرکت را با شرکت‌های دیگر مقایسه کنیم تا گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری را پیدا کنیم. بطور مثال اگر شرکت الف دارای ۱۵٪ ROE و شرکت ب دارای ۱۸٪ باشد، این یعنی شرکت ب گزینه بهتری جهت سرمایه‌گذاری است. اما سهمی که ROE آن کمتر از ۱۰٪ است سهم ضعیفی تلقی می‌شود و ROE بالاتر از ۱۵٪ دارای ترجیح بیشتری است. مطمئن شوید که شرکت مورد نظرتان دارای بیش از ۱۰٪ ROE در طی حداقل سه سال گذشته باشد. از سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که از لحاظ ROE وضع وخیمی دارند پرهیز کنید. این شرکت‌ها دارای سود نامنسجمی بوده و بدهی زیادی هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (معجزه صبر در بورس)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .