🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETMF)

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETMF) چیست؟ صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETMF) یک اوراق بهادار قابل معامله در مبادله است که ترکیبی بین یک صندوق قابل

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETMF) سهامیـــــــــر

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETMF)

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETMF) چیست؟

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETMF) یک اوراق بهادار قابل معامله در مبادله است که ترکیبی بین یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) و یک صندوق سرمایه گذاری مشترک باز است . ممکن است به عنوان یک صندوق مدیریت شده قابل معامله در بورس نیز شناخته شود.

ETMFها به یک صندوق متقابل مبتنی بر ارزش خالص دارایی (NAV) اجازه می‌دهند تا به صورت بلادرنگ در بورس اوراق بهادار معامله کنند، مشابه معاملات یک سهام یا ETF. قیمت‌های معاملات روزانه ETMF مستقیماً به NAV آخر روز آینده صندوق مرتبط خواهد بود. همه پیشنهادات، پیشنهادات و قیمت‌های تجاری بر حسب حق بیمه یا تخفیف به NAV پایان روز (مانند NAV + 0.02 دلار یا NAV-0.05 دلار) ذکر می‌شوند. برای هر معامله، حق بیمه یا تخفیف NAV در زمان اجرای معامله قفل می شود و پس از محاسبه NAV در پایان روز، قیمت معامله نهایی تعیین می شود

یک صندوق سرمایه گذاری مشترک در مبادلات اساسا یک صندوق سرمایه گذاری مشترک است که در پوشش یک ETF موجود است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک که در بورس معامله می‌شوند، مزایای هر دو صندوق سرمایه‌گذاری مشترک و ETF را ارائه می‌کنند. آنها می توانند مزایای استراتژی های سرمایه گذاری یک صندوق مشترک با مدیریت فعال و عملکرد و کارایی مالیاتی یک ETF را ترکیب کنند.

صندوق های سرمایه گذاری متقابل قابل معامله در بورس از جهات زیادی با یک ETF سنتی متفاوت است. آنها ملزم به افشای دارایی های پرتفوی خود به صورت روزانه نیستند و این امر آنها را قادر می سازد از جزئیات محرمانه معاملات پرتفوی محافظت کنند. وجوه در زمان واقعی با استفاده از معاملات مبتنی بر NAV با قیمت‌های ذکر شده بر حسب حق بیمه یا تخفیف معامله می‌کنند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل قابل معامله در بورس از نقل و انتقالات غیرنقدی اوراق بهادار پرتفوی در بازخرید و انتشار واحدهای صندوق استفاده می‌کنند و در نتیجه در هزینه‌های معاملات صرفه‌جویی می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بورسی می‌توانند فرصت‌های آربیتراژ و سفته‌بازی در صندوق‌های مشترک را به معامله‌گران درون روز و کوتاه‌مدت بدهند . صندوق‌ها سود سرمایه را پرداخت می‌کنند و درآمد سود سهام را برای سرمایه‌گذاران بلندمدت ارائه می‌کنند.

سرمایه گذاری ETMF

Eaton Vance یکی از اولین ETMF ها را در فوریه 2016 ارائه کرد، Eaton Vance Stock NextShares (EVSTC). EVSTC در سهام رشد سرمایه گذاری می کند و همچنین به عنوان یک صندوق مشترک، صندوق سهام Eaton Vance ارائه می شود. از آوریل 2021، EVSTC بازدهی NAV از ابتدای شروع کار را حدود 16٪ گزارش می کند. 1 متفاوت از اکثر ETF ها، NextShares به طور فعال مدیریت می شوند و به دنبال فراتر رفتن از بازده معیار عملکرد و وجوه همتا خود هستند. 

از زمان راه‌اندازی EVSTC، بسیاری از ETMF‌های دیگر نیز توسط NextShares، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری مشترک Eaton Vance، راه‌اندازی شده‌اند.

 

صندوق های مدیریت شده قابل معامله در بورس (ETMF) چیست؟

نوعی صندوق هستند که توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) در سال 2014 تایید شده است. آنها ترکیبی بین صندوق های سرمایه گذاری مشترک و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) هستند. آنها برای شرکت سرمایه گذاری جهانی Eaton Vance ایجاد شده اند و با نام NextShares در NASDAQ شناخته می شوند.

ETMF ها حد وسطی بین صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF ها هستند که جنبه های مختلف انواع صندوق های موجود را به منظور حفظ کارایی و محرمانه بودن پرتفوی ترکیب می کنند. آنها دارای بسیاری از ویژگی های مشابه صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند، از جمله:

  • افشای دارایی های فصلی، به جای دارایی های روزانه، به منظور حفظ محرمانه بودن
  • انعطاف پذیری قابل معامله در طول روز 

ETMFها همچنین شامل بسیاری از عناصر وجوه قابل معامله در مبادله هستند، از جمله:

  • بهره وری مالیاتی، از آنجایی که وجوه سود سرمایه جذب نمی کنند
  • تجارت مبتنی بر ارزش خالص دارایی (NAV) 

در پایان هر روز معاملاتی، ETMFها NAV را با در نظر گرفتن هر گونه حق بیمه یا تخفیف در معاملات، قیمت گذاری می کنند. سپس این NAV به عنوان مبنایی برای معاملات آن روز استفاده می شود. اساساً، معاملات در طول روز با یک قیمت پروکسی انجام می شود زیرا قیمت واقعی تا زمانی که بازار در آن روز بسته نشود، تعیین نمی شود.

ETMF ها یک فرصت منحصر به فرد و جدید برای سرمایه گذاران است. مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، ETMF‌ها به طور فعال مدیریت می‌شوند، اما خطرات مشابهی با ETF‌های سنتی با مدیریت فعال ندارند. از آنجایی که ETMF ها را می توان مستقیماً از طریق بورس خرید و معامله کرد، از نظر هزینه و مالیات برای سرمایه گذار نیز مقرون به صرفه هستند، زیرا هزینه ها و کارمزدهای مرتبط با واسطه ها را حذف می کنند. 

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETMF))
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر