🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نحوه ی معامله در بازار فارکس

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

نحوه ی معامله در بازار فارکس در بازار فارکس همه در تلاش‌اند تا بفهمند کدام ارز را بخرند یا بفروشند. در واقع می‌خواهند ببینند کدام ارز سقوط می‌کند و کدام ارز رشد

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نحوه ی معامله در بازار فارکس سهامیـــــــــر

نحوه ی معامله در بازار فارکس

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نحوه ی معامله در بازار فارکس

در بازار فارکس همه در تلاش‌اند تا بفهمند کدام ارز را بخرند یا بفروشند. در واقع می‌خواهند ببینند کدام ارز سقوط می‌کند و کدام ارز رشد خواهد داشت. اما از کجا می‌توان این را فهمید که چه موقع وقت خرید یا فروش یک جفت ارز است؟

عرضه و تقاضا برای یک ارز با توجه به عوامل مختلف اقتصادی تغییر می‌کند و باعث بالا و پایین شدن نرخ تبدیل ارز می‌گرد. هر واحد پولی متعلق به یک کشور (یا یک منطقه) می‌باشد. بنابراین تمرکز تحلیل بنیادی فارکس بر وضعیت کلی اقتصاد کشور مانند تولید، اشتغال، صنعت، تجارت بین‌المللی و نرخ بهره است. هر چه وضعیت اقتصادی بهتر، ارز مربوطه با ارزش‌تر خواهد بود.

نحوه کسب موفقیت معامله در فارکس

جهت کسب موفقیت در بازار فارکس باید یک سری اصول را رعایت نمایید. برای موفقیت در این بازار به مهارت‌های زیر نیاز دارید:

 • انواع روش‌ها و استراتژی‌های معامله.
 • تحلیل تکنیکال.
 • آشنایی با قوانین موفقیت و آشنایی سطحی با روانشناسی.
 • تحلیل فاندامنتال.

انواع روش ها و استراتژی ها در معاملات

آشنایی با تحلیل تکنیکال و فاندامنتال فارکس تمام ماجرا نیست. تنها، عاملی برای کسب موفقیت بیشتر است. گاهی شما با استفاده از تحلیل‌ها پیش‌بینی می‌کنید که قیمت طلا ریزش خواهد کرد. اما دست به معامله و میزان دارایی خود نمی‌زنید  و سرمایه‌تان را در بازار طلا نگه می‌دارید.

تحلیل کردن یک کار منطقی و دور از احساس است. در صورتی که معامله کردن کاری همراه با احساس است. گاهی از روی ترس، هیجان یا حرص دست به معامله می‌زنید. به همین خاطر یاد گرفتن تحلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. گام بعد از تحلیل، استفاده از خروجی تحلیل‌ها است. شما باید بلد باشید که چگونه از تحلیل‌هایتان استفاده کنید.

یک سرمایه‌گذار موفق، قوانینی برای تحلیل‌های خود دارد و طبق یک استراتژی خاص پیش می‌رود. بنابراین، داشتن یک استراتژی منطقی و آشنایی با انواع روش‌های معامله بسیار مهم است. برای مثال، یکی از موضوعاتی که باید بلد باشید، مدیریت سرمایه است. به طور خلاصه، اگر تحلیل را بلد باشید اما از نحوه مدیریت سرمایه آگاهی ندارید، معامله‌گر موفقی نخواهید شد.

تحلیل تکنیکال در فارکس

در فرآیند اموزش تحلیل تکنیکال ، نمودارها و روند حرکتی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا به قیمت جدید و آتی دست یابیم. در این تحلیل، فرد به دنبال پیدا کردن الگو و روند اصلی دارایی و بازار است. در این تحلیل، نقاط حساس قیمتی شناسایی خواهد شد و براساس آن، معامله‌گر می‌تواند قیمت‌های مناسب برای خرید و فروش را پیدا کند و سود زیادی کسب کند.

تحلیل فاندامنتال در فارکس

توجه داشته باشید که تحلیل بنیادی فارکس ، ابزاری برای اندازه‌گیری نبض فارکس است. با استفاده از اموزش تحلیل فارکس می‌توانید سودهای زیادی از این بازار کسب کنید. موضوعاتی که در این تحلیل مورد بررسی قرار می‌گیرد شامل نرخ بهره، تاثیر تورم، سیاست‌های مالی و پولی که توسط دولت اجرا می‌شود، میزان ارز موجود در بازار و … می‌شود.

آشنایی با قوانین موفقیت و آشنایی سطحی با روانشناسی

قبل از ورود به فارکس، بزرگان بازار فارکس را بشناسید و از آن‌ها الگو برداری کنید؛ قوانینی مانند شکیبا بودن، تعیین هدف، برنامه‌ریزی، تجربه گرفتن از شکست‌ها، آموختن از معامله‌گران بزرگ و چندین قوانین دیگر که افراد بزرگی مانند جسی لیورمور، ویلیام دالبرت گن آن را رعایت می‌کنند تا در این بازار بزرگ موفق شوند.

توجه داشته باشید که کنترل نکردن احساسات، یکی از دلایل رایجی است که موجب شکست در تحلیل بازار فارکس می‌شود. قبل از ورود به این بازار باید یاد بگیرید که قوانینی برای خودتان وضع کنید و تحت هیچ شرایطی آن‌ها را نادیده نگیرید. باید به طور مداوم تلاش کنید و صبور باشید تا به موفقیت برسید.

آموزش فارکس

آموزش فارکس و یادگیری آن مانند دیگر بازار های مالی یکی از مهم ترین و اولین قدم ها برای شروع سرمایه در این بازار جهانی می باشد. نداشتن دانش لازم و عدم تسلط به موضوعات و مبانی فارکس قطعا شما را دچار مشکل خواهد کرد.

بازار های فارکس مایل اند به دلیل دسترسی جهانی به بازرگانی، تجارت و دارایی، بزرگ ترین و نقدینه ترین بازارهای دارایی در جهان باشند.

در فارکس ارزها به صورت جفت، در برابر یکدیگر معامله می‌شوند و با همدیگر رقابت می‌کنند. برای مثال: یورو/ دلارآمریکا، بازارهای فارکس به عنوان بازار های نقطه ای (نقدی) و مشتق، که شامل بازارهای فروارد، فیوچر، قراردادهای اختیار معامله و قرارداد های سوآپ هستند، وجود دارند.

 فعالان بازار ارز فارکس، برای محافظت ارزش سرمایه‌های خود در برابر سایر ارزهای بین المللی و ریسک نرخ بهره، از انواع دانش در زمینه های مختلف از جمله در مورد رویدادهای ژئوپلیتیک، متنوع سازی اوراق بهادار و موضوعات دیگر، استفاده می‌کنند.

مزایای فارکس برای سرمایه گزاران

 • بازارهای فارکس از نظر حجم معاملات روزانه درجهان، بزرگ ترین هستند.
 • بیش ترین میزان نقدینگی را ارائه می‌دهند.
 • ورود و خروج از یک موقعیت، در هر یک از ارزهای اصلی، را در کسری از ثانیه برای یک توسعه ی کوچک در اکثر شرایط آسان می‌کند.
 • کسب درآمد دلاری
 • دو طرف بودن: شما در این بازار هم در حالت صعودی و هم در حالت نزولی بازار به سود می رسید.
 • فعالیت 24 ساعته بازار: ساعت کار بازار فارکس به صورت 24 ساعته از دوشنبه تا جمعه می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز که فرصت معامله‌گری را دارید شروع به ترید کرده و کسب درآمد کنید.
 • قابلیت اجرای مدیریت سرمایه صحیح برروی معاملات و قابلیت استفاده از ابزار معاملاتی همچون اندیکاتورها و اکسپرت ها
 • بزرگ ترین و نقدینه ترین بازار است و همه ی ارزهای خارجی جهان را شامل می‌شود.

 

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نحوه ی معامله در بازار فارکس)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .