🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز CAD/CHF

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

واحد اصلی معاملات جفت ارز CAD/CHF، دلار کانادا می باشد. این جفت ارز به عنوان یکی از کم نوسان ترین ابزار معاملاتی در طی جلسات معاملاتی اروپا، شناخته می شود.

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز CAD/CHF سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز CAD/CHF

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز CAD/CHF

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز CAD/CHF

نماد جفت ارز CAD/CHF

بررسی نماد جفت ارز CAD/CHF

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز CAD/CHF

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز CAD/CHF

CHART

معاملات نماد جفت ارز CAD/CHF

نماد جفت ارز CAD/CHF

جفت ارز CAD/CHF  یکی از ابزار های مالی پر طرفدار بوده، که در دست بازرگانان خبره می تواند به منبع درآمد نه چندان بزرگ اما با ثباتی، تبدیل شود. جفت های ارز فرانک سوئیس از بی ریسک ترین و آرام ترین نوسانات معاملاتی برخوردار می باشند. چرا که نسبت به مقیاس تحرکات نرخی این جفت ارزی از چگونگی تغییرات اقتصادی و ژئوپلتیک ایالات متحده، کانادا و همچنین سوئیس منشا می گیرد.

عوامل تاثیر گذار بر جفت ارز CAD/CHF

 مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر واحد ارزی دلار کانادا، شامل تغییرات قیمت نفت، مواد خام و تبادلات با ایالات متحده می باشد. عوامل تاثیر گذار بر شرایط اقتصادی سوییس نیز، بستگی به جریان های مالی سرمایه گذاران خارجی، از ایالات متحده و اتحادیه ی اروپا و همچنین تجارت خارجی این کشور، بستگی دارد. در این بین لازم به ذکر است، که شرایط اقتصادی کانادا و سوئیس نمایانگر رشدی پایدار بوده و از چشم اندازی بسیار روشن برخوردار است.

 با توجه به صادرات عمده ی نفت کانادا، نرخ گذاری های واحد ارزی این کشور به نوسانات قیمت نفت، بستگی دارد. بدین ترتیب، که همراه با افزایش یابی قیمت نفت، نرخ گذاری های دلار کانادا نیز، تحکیم می ایند. فرانک کم درآمد سوئیس نیز، هم چون حیاط خلوتی می ماند.

نکات مهم در بررسی جفت ارز CAD/CHF

در طی بررسی نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی، می بایست به نکات ذیل، توجه نمود:

  • تغییرات قیمت نفت خام
  • شاخص حجم تولیدات ناخالص داخلی
  • تغییرات نرخ تورم
  • شاخص سود خالص حساب بازرگانی کانادا و سوئیس
  • تنظیمات نرخ بهره ی بانک های مرکزی این دو کشور
  • شاخص های اقتصادی ایالات متحده
  • شاخصKOF

دلار کانادا

واحد ارزی دلار کانادا (با نشانه ی $ و یا C$ و کد بانکی CAD) به عنوان پول اصلی کانادا به شمار می آیند. این واحد ارزی در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. توزیع و تنظیمات مالی این واحد ارزی را نیز، بانک مرکزی کانادا، بر عهده دارد. تحرکات نرخی این واحد ارزی از روند تولیدات نفت و مواد اولیه ی کانادا، منشا می گیرند. نام های دیگر این واحد ارزی (لونی) و (دلار کوچک) می باشد.

فرانک سوئیس

واحد ارزی فرانک سوئیس – (با کد بانکی CHF) – ارز قانونی سیستم مالی کشور سوئیس و لیختن اشتاین به حساب می آید. نام دیگر این واحد ارزی (سویسی) می باشد. عرضه و توزیع این پول را نیز، بانک مرکزی (بانک ملی سوئیس) سوئیس به عهده دارد. سکه های پول این کشور نیز از طریق خانه ی فدرال سکه، توزیع میابند.

ثبات نرخ فرانک

عوامل و فاکتورهای متعددی بر ارزش یک ارز تاثیر دارند. بر‌ اساس آنچه بیان شد، فرانک یکی از باثبات‌ ترین ارزهای جهان است، اما علت اصلی این ثبات چیست؟

نخستین عامل ثبات را باید دوری کشور سوئیس از درگیری و تنش‌ها دانست. ثبات سیاسی کشور سوئیس و حاکمیت بی‌چون‌ و چرای قانون در کشور بر ثبات نرخ فرانک بی‌تاثیر نبوده است. از طرفی موضع‌ گیر‌ی بی‌طرفانه این کشور در برابر رویدادهای خارجی و برخورداری از رویکردی غربی در تجارت این کشور را باید از دیگر علل ثبات این ارز دانست

عوامل تاثیر گذار بر فرانک سوئیس

تقاضای بالا برای فرانک به عنوان ارزی امن، ارزش آن را در بازارهای جهانی به طور قابل توجهی افزایش داده است. ناگفته نماند که تقاضا برای خرید این ارز پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ رو به افزایش رفت. تا سال ۲۰۱۱ بانک ملی سوئیس نزدیک به نیم تریلیون دلار ارز خارجی جمع کرده بود که این مبلغ معادل ۷۰% تولید ناخالص داخلی این کشور به حساب می‌آید. اما نرخ بالای این ارز چه پیامدهایی را در پی داشته است؟

اگرچه ارزش بالای فرانک منجر به ارزان‌تر شدن کالاهای خارجی در این کشور شده است، اما این موضوع به صادرکنندگان این کشور و صنعت گردشگری آن لطمه زده است؛ چرا‌ که نرخ بالای این ارز خرید کالا و استفاده از خدمات سوئیسی را گران می‌کند. با توجه به وابستگی اقتصاد کشور سوئیس به صادرات و گردشگری افزایش نرخ این ارز ضربه بزرگی به سرمایه‌گذاران وارد می‌کند. در سال ۲۰۱۱ بانک ملی سوئیس این ارز را از حالت آزاد یا شناور خارج کرد.

در این زمان نرخ هر یورو‌ معادل‌ ۱.۲۰۰۰ فرانک در نظر گرفته شد. با این حال در سال ۲۰۱۵ بانک مرکزی این کشور مجدداً نظر خود را در خصوص آزاد بودن نرخ فرانک تغییر داد. در آن زمان دو اتفاق مهم رخ داد:

بازار سهام سوئیس به طرز چشمگیری با افت مواجه شد. تنها در عرض چند دقیقه ارزش فرانک در مقایسه با یورو نزدیک به ۳۰% افزایش پیدا کرد، اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران اقدامات بانک مرکزی این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

فرانک سوئیس، ارزی قدرتمند

جالب است بدانید که طی ۱۵ سال گذشته ارزش فرانک به‌طور قابل توجهی در مقایسه با دلار و یورو افزایش پیدا کرده است. عواملی مانند بحران مالی اروپا و سیاست پولی اتخاذ شده از سوی ایالات متحده در افزایش ارزش فرانک بی‌تاثیر نبوده‌اند.

این دو اتفاق باعث شد که سرمایه‌گذاران به دنبال پناهگاهی امن برای خود باشند؛ به این ترتیب از جذابیت دلار آمریکا و یورو به‌تدریج کاسته شد.

تصمیمات دولت و بانک مرکزی این کشور بر نرخ فرانک تاثیرگذار بوده‌اند و این تاثیرپذیری همچنان پابرجاست. اما از آنجا که دولت و سیاست‌های این کشور به‌ندرت دچار نوسان می‌شوند، فرانک به عنوان ارزی قدرتمند در جهان کاربرد دارد.

فرانک سال‌هاست که به عنوان ارزی با ثبات بالا در میان سرمایه‌گذاران شناخته می‌شود. دوری این ارز از نوسانات و تنش‌های سیاسی را باید اصلی‌ترین علت ثبات فرانک بدانیم؛ اگرچه بانک مرکزی این کشور در ابتدا تصمیم به ثابت بودن نرخ این ارز گرفت، در ادامه نرخ فرانک را آزاد اعلام کرد. فرانک به عنوان ارزی ارزشمند برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت شناخته می‌شود؛ چرا‌که به‌ندرت شاهد بالا و پایین شدن نرخ آن هستیم.

ویژگی جفت ارز CAD/CHF

واحد اصلی معاملات جفت ارزی CAD/CHF، دلار کانادا می باشد. این جفت ارزی به عنوان یکی از کم نوسان ترین و آرام ترین ابزار معاملاتی در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا، شناخته می شود.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز CAD/CHF)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :