🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز USD/AUD

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جفت ارز USD/AUD، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی AUD، حرکت می نماید. واحد ارز USD نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد.

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز USD/AUD سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز USD/AUD

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز USD/AUD

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز USD/AUD

نماد جفت ارز USD/AUD

بررسی نماد جفت ارز USD/AUD

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز USD/AUD

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز USD/AUD

CHART

معاملات نماد جفت ارز USD/AUD

نماد جفت ارز USD/AUD

 نوسانات نرخی دلار استرالیا، که (aussy) نیز نام داشته، از تاثیرات بسیار افزونی بر نرخ مواد معدنی صادراتی این کشور، برخوردار می باشد. در این بین یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان فلزات و مواد معدنی هم چون ذغال، چین به حساب می آید. به همین دلیل نیز، تغییرات شرایط اقتصادی چین و حجم صادرات مواد معدنی این کشور نیز، بر تحرکات نرخی دلار استرالیا، تاثیر می گذارند.

رابطه اقتصادی استرالیا و آمریکا

نرخ استفاده ی استرالیا، از خدمات و کالا ی ایالات متحده در طی سال 2015، به میزان 65 میلیارد دلار، رقم خورده است. نرخ سود خالص حساب بازرگانی ایالات متحده نیز، به میزان 29 میلیارد دلار، تخمین یافته. استفاده ی این میزان از خدمات ایالات متحده به دست استرالیا، منجر به فعال بودن بیش از 250000 موقعیت کاری در سطح ایالات متحده، گردیده است.

این موقعیت های شغلی بیشتر در حوزه های ماشین سازی، آژانس های گردشگری، تولیدات صنایع، مواد خوراکی و کالا و همچنین خدمات مالی معین می باشند. از سویی دیگر، استرالیا به عنوان صادر کننده ی مواد خوراکی، خوراک حیوانات، اجناس صنعتی و خدمات گردش گری به ایالات متحده، به حساب می آید.

 سرمایه گذاری های دو طرفه ی این دو کشور، بیشتر از 1 تریلیون دلار رقم خورده است. حدود %30 و یا همان 440$ میلیارد سرمایه گذاری های خارجی استرالیا، در ایالات متحده گنجانده شده است. ایالات متحده نیز به نوبه ی خود به عنوان بزرگ تری سرمایه گذاران خارجی در استرالیا، به شمار می آیند. میزان سرمایه گذاری ایالات متحده در استرالیا، حدود 650$ می باشد. اصلی ترین بخش سرمایه گذاری این دو کشور، شامل حوزه های استخراج معادن، خدمات مالی و بیمه است.

 استرالیا به عنوان دوازدهمین کشور اقتصادی بزرگ و ششمین کشور جهان، از نظر نرخ دست مزد کارمندی در جهان، به شمار می آید. این کشور 25 سال متوالی را، با رشد مستحکم شرایط اقتصادی به سر برده است. این رشد اقتصادی در پی سفارشات عظیم صنایع معادن، از استرالیا، رخ داده. شرکت نیروی استرالیا، به عنوان چهارمین شرکت عظیم تولید کننده ی ذغال جهان و دومین صادر کننده ی گاز مایع جهان به شمار می آید. حدود 500000 از شهروندان ایالات متحده، در طی سال 2015 به کشور استرالیا سفر کرده اند. علاوه بر این همواره حدود 1.5 میلیون استرالیایی، از ایالات متحده نیز، بازدید نموده اند.

دلار آمریکا

دلار آمریکا (به انگلیسی: United States dollar) یکای پول رسمی ایالات متحده آمریکا است. کنگره ایالات متحده آمریکا در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ (که در آن زمان، تنها یک مجلس بود) به اتفاق آرا دلار را یکای پول آن کشور قرار داد. پیش از استقلال ایالات متحده یعنی در ۴ ژوئیه ۱۷۷۶، پول انگلستان (لیره) در ۱۳ مهاجرنشین انگلیسی آمریکای شمالی رایج بود. در جریان انقلاب، آمریکاییان سکه نقره‌ای اسپانیا به نام «دلار» را که در مکزیک رایج بود وسیله داد و ستد قرار دادند و به همین دلیل نام پول ملی خود را «دلار» گذاشتند.

سکه دلار نقره‌ای از قرن چهاردهم بیش از سه قرن به نام «تالر، دالر، تلار و دلار» در اروپا رایج بود که اسپانیایی‌ها آن را حفظ کردند و به مستعمرات خود در قاره آمریکا منتقل ساختند

مرکزیت دلار به عنوان ارز ذخیرهٔ جهانی این امتیازات چشم‌گیر را به اقتصاد آمریکا داده‌ است. آمریکا ضمن داشتن کسری تراز پرداخت‌های عظیم، می‌تواند هزینه و سرمایهٔ مصرفی را فراتر از تولید داخلی تأمین کند و به سرمایه‌ گذاری‌هایی دست زند که بسیار بیشتر از اندوخته‌های داخلی آن است، زیرا خارجی‌ها علاقه‌مندند دارایی‌های خود را به دلار افزایش دهند.

دلار استرالیا

واحد ارزی دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا (Commonwealth of Australia) شناخته می شود. علاوه بر این از این واحد ارزی در Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

دلار ایالات متحده (با نماد $ و کد بانکی USD) واحد ملی ایالات متحده به شمار می آید. این واحد ارزی به عنوان یکی از مهم ترین پول های رزرو دنیا، محسوب می گردد. توزیع پول این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال ایالات متحده، انجام می گیرد.

طلا و جفت ارز USD/AUD

این روزها رابطه معکوس یا واگرایی میان دلار آمریکا و طلا همچنان باقی است. اگرچه اندکی این رابطه در گذشته دچار تغییر شده است.وقتی که مشکلی در اقتصاد آمریکا و یا جفت ارزهای اصلی که با این ارز در ارتباط هستند وجود داشته باشد،معمولاً سرمایه گذاران منتظر درست شدن اوضاع نمی شوند و به سراغ طلا می روند.

 معمولاً برگشتها وقتی اتفاق می افتند که نشانه های برگشت در هر دو نمودار طلا و دلار اتفاق بیفتد و تقریباً همزمان این مسئله رخ خواهد داد.نمودارهای این دو به دلیل واگرایی میان طلا و دلار آمریکا همگرایی پیدا کرده اند و به زیبایی تقریباً همانند یکدیگر حرکت نموده اند.

در حال حاضر استرالیا سومین دارنده معادن طلا در جهان است .بدین معنی که سالانه معادل ۵ میلیارد دلار آمریکا از طلا درآمد دارد.پس طلا با این جفت ارز یک همگرایی مثبت دارد. وقتی که طلا رشد می کند این جفت ارز هم صعودی می شود و برعکس. بطور تاریخی این جفت ارز حدوداً ۸۰% با قیمت طلا همگرایی دارد و از آن اثر می گیرد.

نرخ گذاری جفت ارز USD/AUD

جفت ارز USD/AUD، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی AUD، حرکت می نماید. واحد ارز USD نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارز مبنی بر تحکیم یابی نرخ دلار استرالیا AUD، می باشد. به منظور خرید AUD، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از USD می باشد. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارز نیز، مبنی بر تحکیم یابی نرخ USD نسبت به AUD به شمار می آید.  با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارز می توان به بررسی نوسانات ارزی ابزار مالی مورد نظر پرداخت.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز USD/AUD)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :