🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

آشنایی با رکن سوم بازار (زمان)

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

برخی از سهامداران هنگامی که تصمیم به خرید یک سهم یا فروش می کنند بدون تحلیل و بررسی ساعت معامله اقدام می کنند. در حالی که در بازار سرمایه حتی بازه زمانی معامله نیز در نتیجه معامله تاثیر گذار است.

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

آشنایی با رکن سوم بازار (زمان) سهامیـــــــــر

آشنایی با رکن سوم بازار (زمان)

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

آشنایی با رکن سوم بازار (زمان)

برخی از سهامداران هنگامی که تصمیم به خرید یک سهم یا فروش می کنند بدون تحلیل و بررسی ساعت معامله اقدام می کنند. در حالی که در بازار سرمایه حتی بازه زمانی معامله نیز در نتیجه معامله تاثیر گذار است.

مقدمه

مقدمه

از جمله سوالاتی که ممکن است یک سهامدار که به تازگی وارد بازار سرمایه شده است با آن مواجه شود این است که ساعت کاری بازار بورس چه زمانی است؟ در چه روزهایی می توان اقدام به خرید و فروش کرد؟ آیا می توان در ساعاتی قبل و پس از بستن سایت بورس اقدام به معامله کرد؟

بهترین ساعت برای ورود به یک سهم و خرید چه زمانی است؟ آیا فروش سهام و خارج از یک نماد بسته به ساعت های متفاوت ممکن است نتیجه ی متفاوتی داشته باشد؟

آن چه که به نظر بی اهمیت می رسد زمان خرید و فروش است، برخی از سهامداران هنگامی که تصمیم به خرید یک سهم یا فروش می کنند بدون تحلیل و بررسی ساعت معامله اقدام می کنند. در حالی که در بازار سرمایه حتی بازه زمانی معامله نیز در نتیجه معامله تاثیر گذار است.

معاملات بازار سرمایه از چه زمانی آغاز به کار می کند؟

معاملات بازار سرمایه از چه زمانی آغاز به کار می کند؟

معاملات بازار سرمایه از ساعت هشت و نیم صبح آغاز به کار می کند و در ساعت دوازده و نیم بعد ظهر به پایان می رسد. همانند سایر نهادهای دولتی روزهای کاری بازار سرمایه از شنبه تا چهارشنبه است و در روزهای پنج شنبه و جمعه هیچ گونه فعالیت و معامله ای انجام نمی شود.

یکی دیگر از نکات پراهمیت در خرید و فروش ساعت سفارش گذاری است. با وجود آن که ساعت شروع بازار از هشت و نیم صبح است اما تا ساعت نه صبح معامله ای انجام نمی شود. به همین دلیل از ساعت هشت و نیم تا نه صبح سهامداران می توانند سفارش خود را درصورت تمایل ثبت کنند و این سفارشات از ساعت نه صبح مورد بررسی قرار می گیرند.

از دیگر نکاتی که لازم است به آن توجه شود این است که حجم معامله می تواند روند کلی بازار را تغییر دهد و همواره تحلیل گران حجم معاملات را در نظر می گیرند. حجم معادلات وابسته به ساعت فعالیت بازار متفاوت و متغیر است و د دو بازه ی زمانی معمولا بازار سرمایه شاهد بیشترین حجم معاملات است.

از ساعت نه تا نه و ربع صبح و از ساعت دوازده و پانزده دقیقه تا دوازده و نیم صبح معمولا بیشترین حجم معاملات رخ می دهد و به دنبال آن ممکن است در این دو بازه ی زمانی به طور کلی روند بازار تغییر کند.

بهترین زمان خرید یک سهم چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید یک سهم چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید یک سهم در ساعت های دوازده و ربع تا دوازده و نیم بعد ظهر و به عبارت دیگر در دقایق پایانی ساعات معاملاتی همان روز است.

برای تشریح این موضوع بهتر است به ذکر یک مثال بپردازیم. معمولا سهامداران هنگامی که یک نماد در کف قیمتی قرار دارد اقدام به معامله می کنند اکنون اگر معامله گر هنگامی که یک نماد در یک روند نزولی قرار گرفته اقدام به معامله کند بسته به اینکه در چه زمانی معامله صورت می گیرد ممکن است در نتیجه سوددهی تاثیر داشته باشد.

اگر روند نزولی یک سهم تا ساعت دوازده و نیم بعدظهر همچنان ادامه داشته باشد و سهامدار در ساعاتی غیر از ساعات پایانی اقدام به خرید کند تا پایان معاملات بازار همچنان روند نزولی ادامه دارد و سهامدار در همان روز متضرر می شود.

بهترین زمان فروش یک سهم در بازار سرمایه چه زمانی است؟

بهترین زمان فروش یک سهم در بازار سرمایه چه زمانی است؟

سهامدار با توجه به تحلیلی که از پیش انجام داده است مشخص کرده است که در چه زمانی اقدام به فروش سهم کند، بنابراین بر مبنای تحلیل تکنیکال و بنیادی انجام شده لازم است که از سهم خارج شود.

بهترین زمان برای فروش سهم در روزهای کاری بازار در ساعت بین نه تا نه و ربع و یا به عبارت دیگر ابتدای روز است. سهامدار پس از آن که به تارگت مد نظر رسید و تصمیم می گیرد که از سهم خارج شود بهتر است در ابتدای روز کاری بازار سرمایه که میزان عرضه در مورد آن سهم به دلیل قرار داشتن در روند صعودی زیاد است این کار را انجام دهد.

هنگامی که خط حمایت سهم شکسته می شود فروش سهم و خروج از نماد سخت تر می شود، بنابراین اگر در دقایق ابتدایی بازار این کار را انجام ندهید این احتمال وجود دارد که صف فروش تشکیل شود و خروج از سهم ممکن نباشد.

آیا الان زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بورس است؟

آیا الان زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بورس است؟

زمان مناسب سرمایه‌گذاری در بورس به پارامتر زمان وابسته نیست، بلکه به شما و توانمندی‌هایتان وابسته است. چون همیشه موقعیت‌های مستعد و پر سود در بازار وجود دارد و افرادی از آن بهره‌مند می‌شوند که توان تشخیص این موقعیت‌ها را دارند.

هر چند بازار سهام همچون اقیانوس، گاهی آرام، گاهی طوفانی است اما افراد خبره و آموزش دیده به راحتی می‌توانند مانند یک ناخدای باتجربه در هر موقعیتی از آن استفاده کنند.

اگر آموزش‌های لازم برای فعالیت در بورس را یاد نگیرید، هیچ زمانی برای سرمایه‌گذاری در بورس مناسب نخواهد بود و بهتر است از مشاوران متخصص سهامیر کمک بگیرید. اگر قصد دارید با پیشرفت در بورس، از این بازار منفعت بدست آورید باید همین امروز آموزش دیدن و یادگیری را شروع کنید.

سن مناسب برای شروع خرید و فروش سهام

ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. فعالیت در بازار سهام و گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط با آن، علاوه بر اینکه شما را به فرد داناتری در زمینه بورس تبدیل می‌کند، به شما دید بهتری از وضعیت خرد و کلان اقتصاد می‌دهد.

حتی اگر مایل نیستید در بازار سهام فعالیت کنید، لازم است اقتصاد و مسائل مالی را خوب بشناسید، چرا که در همه زندگی با این موضوعات مواجه هستید و میزان آگاهی شما در این خصوص تاثیر بسیاری در موفقیت یا عدم موفقیت زندگی مالی شما دارد.

بهترین دوره برای آموزش مسائل مالی دوران نوجوانی است، دوره‌ای که تجربه‌های جدید برای نوجوانان بسیار هیجان آور است و بسیاری از نوجوانان به مسائل مالی، آزادی و استقلال مالی، تکیه بر درآمد آینده‌ی خود بیشتر فکر می‌کنند و با توجه به بروز این نیاز، بیشترین میزان یادگیری را نیز خواهند داشت. پس با آموزش صحیح می‌توان نوجوانان را با مسائل مالی و سرمایه‌گذاری در بورس آشنا نمود .

نتیجه گیری

نتیجه گیری

در پایان می توان این گونه نتیجه گرفت که هر سرمایه گذاری به این موضوع کاملا آگاه است که سرمایه گذاری در زمان های مختلف نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت. در بازار سرمایه نیز این موضوع برقرار است و هر سهامداری لازم است که در مورد بهترین زمان خرید و یا فروش سهم آگاهی داشته باشد.

10 پاسخ

  1. بله تحلیل زمانی بورس ایران براساس یکسری متد و ارزشگذاری محاسبه میشه و تحلیل بازار فارکس براساس یکسری پارامترهای دیگر ولی کلیات و نوع تحلیل یکی است و براساس ابزار های تحلیل تکنیکال است.

  1. یکی از فاکتورهای اصلی در انجام تحلیل زمانی بر روی یک سهم خاص، مشاهده چارت‌های مربوط به نوسانات قیمتی آن می‌باشد. بدین صورت که در این نوع از تحلیل با بررسی چارت‌های قیمتی و زمان‌های نوشته شده در آن‌ها، می‌توانیم به الگوهای رفتاری خاص آن سهم در زمان‌های مختلف پی ببریم.
   بدین صورت که مثلاً این سهم مدنظر ما در چه بازه‌های زمانی و به چه دلایلی با افزایش قیمت رو به رو شده و در چه زمان‌هایی هم با کاهش ارزش مواجه شده است. در واقع بررسی این الگوهای رفتاری از یک سهم در زمان‌های مختلف، باعث بدست آوردن یک جدول زمانبندی و یا به عبارتی، الگوی رفتاری مبتنی بر زمان از آن سهم خواهد شد.
   البته تنها با مشاهده یک چارت و نوسانات قیمتی سهم در زمان‌های مختلف، نمی‌توانیم به ارزیابی‌های دقیقی برسیم; در این راستا برای دقیق‌تر کردن نتایج تحلیل زمانی از ابزار و نرم افزارهای خاصی استفاده می‌شود.
   حال بعد از این که توانستیم الگوهای رفتاری سهم مدنظر خود را در زمان‌های مختلف بدست آوریم، می‌توانیم با داشتن این پشتوانه قدرتمند، خرید و فروش‌های این سهم را در بازار با دقت بیش‌تری انجام دهیم.

 1. آیا تحلیل بنیادی و دونستن علم تحلیل بنیادی یا فاندامنتال برای تحلیل زمانی در بورس قابل استفاده است؟

  1. خیلی کم تحلیل بنیادی از لحاظ زمان خرید و فروش سهم میتونه کمک کنه به دلیل زمان بر بودن تحلیل کردن به صورت بنیادی ولی بی تاثیر هم نیست بیشتر از ابزارهای تحلیل تکنیکال کمک میگرند برای تحلیل زمانی در بازار

  1. در نهایت یک تحلیل زمانی بدست آمده در مورد یک سهم در بازار، این نتیجه بدست می‌آید که این سهم در ربع اول سال با کاهش شدید قیمت رو به رو می‌شود; به طوری که قیمت این سهم در این بازه از زمان در کم‌ترین مقدار خود قرار خواهد داشت.
   این نتیجه را ما با بررسی نوسانات قبلی بدست آورده‌ایم; از طرفی دیگر نیز بر اساس نتایج همین تحلیل صورت گرفته، مشخص شده که قیمت آن سهم در ربع سوم سال با رشد مناسبی رو به رو خواهد شد; این رشد تا حدی خواهد بود که حتی ممکن است باعث افزایش قیمت دو برابری شود.
   حال در چنین وضعیتی از آن جایی که می‌دانیم سهم مدنظر ما در ربع اول سال با کاهش قیمت رو به رو خواهد شد، نسبت به خرید آن در این بازه اقدام خواهیم کرد. در ادامه نیز از آن جایی که پیش‌بینی می‌کنیم قیمت سهم ما در ربع سوم سال با افزایش رو به رو خواهد شد، سعی می‌کنیم سهم خریداری شده را تا آن مدت نگه داریم و در زمان مناسب که به سود خوبی خواهیم رسید، نسبت به فروش آن، اقدام نماییم.

  1. بله 100 درصد تاثیر گذار است و شما با میتوانید این سیکل ها رو برای تحلیل های بلندمدت یا کوتاه مدت بکار ببرید و همچنین برای تحلیل های زمانی هم کاربرد دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (آشنایی با رکن سوم بازار (زمان))
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر