🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

آشنایی با تحلیل سنتیمنتال

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

تحلیل سنتیمنتال (تحلیل احساسات) فرآیندی است که در آن احساسات مثبت منفی و خنثی در یک متن جمله و یا عبارت وجود دارد تشخیص داده می شود. تا تحلیلگر درباره آینده تصمیم بگیرد

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

آشنایی با تحلیل سنتیمنتال سهامیـــــــــر

آشنایی با تحلیل سنتیمنتال

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

آشنایی با تحلیل سنتیمنتال

تحلیل سنتیمنتال (تحلیل احساسات) فرآیندی است که در آن احساسات مثبت منفی و خنثی در یک متن جمله و یا عبارت وجود دارد تشخیص داده می شود. تا تحلیلگر درباره آینده تصمیم بگیرد

مقدمه

اجازه بدید خیلی ساده با یک اتفاق خیلی مهم که مطمئن ام در زندگی تان افتاده است معامله گری سنتیمنتال را برای شما تعریف کنم. یادتان هست زمانی که تازه به مدرسه رفتید و بعد از مدتی خواندن کلمات و بعد از آن خواندن جملات به صورت روان را یاد گرفتید؟

 • آیا بعد از یادگیری آن، برایتان فرقی می کرد که کدام کتاب را در دست بگیرید و مطالعه کنید؟ 
 • آیا قاعده و قانون خاصی را برای مطالعه همین جملاتی که می خوانید، رعایت می کنید؟
 • آیا برای مطالعه کردن روی مغزتان فشار می آورید و با تلاش خیلی زیاد می خوانید؟ 

معامله گری سنتیمنتال دقیقا مشابه همین موضوع است و تمام تمرکز آن روی کسب درآمد از طریق نشان دادن ورود پول های بزرگ توسط معامله گران سازمانی است و این یعنی گام بعدی شما فقط می شود همراه شدن با آنها! طبق مثالی که زده شد، اصلا تفاوتی نمی کند که شما می خواهید در کدام بازار به معامله بپردازید و مهم تر از آن تصمیمات شما در سطح ضمیر ناخودآگاه است.

معامله گری ناخودآگاه چیست؟

معامله به صورت ناخودآگاه دقیقا مثل رانندگی به صورت ناخودآگاه است. یادتان هست زمانی که تازه شروع به رانندگی کردید مدام به کلاچ، دنده و گاز و باقی موارد توجه می کردید و مجبور بودید که برای تصمیم گیری مدت زمانی فکر کنید.  اما بعد از مدتی تمامی اقدامات لازم را کاملا ناخودآگاه و بدون اینکه کوچکترین فشاری روی خود بیاورید، انجام می دهید. این دقیقا به این خاطر است که تصمیمات آن در سطح ناخودآگاه صورت می گیرد.

طبق همین مثالی که زده شد، تصمیمات شما در معامله گری سنتیمنتال کاملا در سطح ناخودآگاه انجام می شود و خیلی راحت و در کمتر از چند ثانیه بعد از دیدن چارتی که اولین بار است در حال مشاهده آن هستید، متوجه می شوید که باید بخرید، بفروشید یا اینکه نیاز است برای موقعیت بهتر صبر کنید.

آشنایی با تحلیل سنتیمنتال

آشنایی با تحلیل سنتیمنتال

تحلیل سنتیمنتال دانشی نوین است که به تازگی وارد کشورمان شده است و در بازه زمانی 2 ساله ای که دوره های آموزشی این نوع تحلیل در ایران و کشورهای همجوار برگزار شده توانسته توجه بسیار از موسسات و صندوق های مالی و سرمایه گذاری، بانک ها، سازمان ها و درصد بیشماری از معامله گران حرفه ای و مبتدی داخلی و خارجی را به خود جلب کند.

تحلیل سنتیمنتال میزان تمایل بازار بر ریسک رو نشان می دهد که آیا معامله گران از اعتماد به نفس کافی برای یک ارز با ریسک برخوردار هستن یا اینکه در مقابل ریسک نمیکنن ارز کم ریسک تر رو خرید میکنند و یا ارز مورد نظر رو می فروشند.

این نوع تحلیل بسیار برای معاملات اپشن و باینری اپشن موثره به عنوان مثال ایا EUR/USD حرکت به سمت قیمت جدیدی رو اغاز می کند و یا قیمت حرکت خودش رو کرده و درحال تثبیت قیمت است و ما می توانیم این آنالیز رو انجام بدیم اگر اینگونه به نظر برسه که ریسک پذیر در بازار وجود نداره و سطح فعلی قیمت مناسب هست. ما می توانیم بفهمیم که روند کنونی حفظ خواهد شد.

تحلیل سنتیمنتال (احساسات) چیست؟

تحلیل سنتیمنتال (احساسات) چیست؟

تحلیل سنتیمنتال (احساسات) در بازار فارکس، این نوع تحلیل نه فقط برای ترید بلکه در بسیاری از حوزه ها کاربرد دارد تحلیل احساسات فرآیندی است که در آن احساسات مثبت منفی و خنثی که در یک متن جمله و یا عبارت وجود دارد تشخیص داده می شود تا بتوان با استفاده از بررسی احساسات بازار درباره آینده پیش بینی کرد.

بنابر این کار تحلیل احساسات این است با استفاده از داده های متنی احساسات مثبت منفی در داده های مکتوب را شناسایی کند تا تحلیلگر درباره آینده تصمیم بگیرد.

تحلیل سنتیمنتال چه مزایایی برای معامله گر دارد؟

درصد قابل توجه ای از این افراد به خاطر شکست های پیشین و آزمون و خطاهای بسیار در یافتن بهترین استراتژی معاملاتی با ناامیدی در حال خروج از این شغل پردرآمد بودند که بعد از گذراندن این دوره توانستند به درآمد مستمر و آنچه که برای آن در تلاش بودند برسند.

در تحلیل سنتیمنتال معامله گر بر خلاف تحلیل تکنیکال ( مالی کلاسیک ) هیچ تمرکزی بر گذشته قیمت ندارد در واقع کاری به این ندارد که در گذشته قیمت به چه شکل حرکت کرده است. چون در آن زمان نقدینگی و شرایط مربوط به خودش وجود داشته که قیمت به آن شکل حرکت کرده است.

احساسات معامله گران

رفتار بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌‌گذاران در بازار‌ ارز ‌دیجیتال، بر مبنای احساسات است. بر همین اساس شاخص ترس و طمع (Fear and Greed)  می‌تواند احساسات متفاوت معامله‌گران را در قالب اعداد و به صورت کمی نشان دهد.

معامله‌گران اغلب در زمان رشد قیمت‌ها حریص می‌شوند که در نتیجه آن احساس فومو در بازار وجود می‌آید و بالعکس زمانی که بازار نزولی می‌شود، با دیدن تغییرات قیمتی منفی به صورت غیرمنطقی اقدام به فروش ارزهای دیجیتال خود می‌کنند.

شاید پیش از این نیز شنیده باشید که در بازارهای مالی دو نوع تحلیل تکنیکال و فاندامنتال وجود دارد، اما برخی از معامله‌گران از شیوه‌ دیگری هم برای ارزیابی شرایط بازار استفاده می‌کنند که از آن به عنوان تحلیل سنتیمنتال احساسات یاد می‌شود. یاد بگیرید که حرکت قیمتی را پیش‌بینی کنید نه اینکه فقط آن‌ها را دنبال کنید.

تحلیل سنتیمنتال با شاخص ترس و طمع

ترس شدید نشانگر این است که سرمایه‌گذاران نگران هستند و این موضوع می‌تواند از یک فرصت خرید خبر دهد. وقتی سرمایه‌گذاران بیش از حد حریص می‌شوند، می‌تواند نشان از این باشد که یک اصلاح قیمتی در راه است. در لغت به معنای تمایل و احساس می باشد و در علم اقتصاد به تمایلات معامله گران و تحلیل گران در مورد فضای کلی بازار گفته می شود. مثلا وقتی گفته می شود سنتیمنتال بازار روی شاخص داوجونز آمریکا مثبت است یعنی تمایلات و عقاید اکثر فعالان و معامله گران روی رشد و صعود آن هم نظر هستند.

نتیجه گیری

در انتهای این گزارش سهامیر می توان اینگه نتیجه گرفت که :

تحلیل سنتیمنتال (احساسات) در بازار فارکس نه فقط برای ترید بلکه در بسیاری از حوزه ها کاربرد دارد تحلیل احساسات فرآیندی است که در آن احساسات مثبت منفی و خنثی در یک متن جمله و یا عبارت وجود دارد تشخیص داده می شود تا بتوان با استفاده از بررسی احساسات بازار درباره آینده پیشبینی کرد.  بنابر این کار تحلیل احساسات این است با استفاده از داده های متنی احساسات مثبت منفی در داده های مکتوب را شناسایی کند تا تحلیلگر درباره آینده تصمیم بگیرد.

10 پاسخ

  1. معامله به صورت ناخودآگاه دقیقا مثل رانندگی به صورت ناخودآگاه است. یادتان هست زمانی که تازه شروع به رانندگی کردید مدام به کلاچ، دنده و گاز و باقی موارد توجه می کردید و مجبور بودید که برای تصمیم گیری مدت زمانی فکر کنید.
    اما بعد از مدتی تمامی اقدامات لازم را کاملا ناخودآگاه و بدون اینکه کوچکترین فشاری روی خود بیاورید، انجام می دهید.
   این دقیقا به این خاطر است که تصمیمات آن در سطح ناخودآگاه صورت می گیرد.
   طبق همین مثالی که زده شد، تصمیمات شما در معامله گری سنتیمنتال کاملا در سطح ناخودآگاه انجام می شود و خیلی راحت و در کمتر از چند ثانیه بعد از دیدن چارتی که اولین بار است در حال مشاهده آن هستید، متوجه می شوید که باید بخرید، بفروشید یا اینکه نیاز است برای موقعیت بهتر صبر کنید.

  1. خیر مقوله جدایی از تحلیل تکنیکال نیست فقط برای تصمیم گیری بهتر برای ورود و سبکی جدیرتر در اختیارتون قرار میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (آشنایی با تحلیل سنتیمنتال)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر