🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

مرکز آموزش عالی سهامیر تاریخ امروز: [wikiwordpress] سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند به گزارش سهامیر: دریافت مجوز فعالیت توسط سه شرکت در زمینه تامین

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند سهامیـــــــــر

سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر

عنوان: سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند

تاریخ امروز: [wikiwordpress]

سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند

به گزارش سهامیر: دریافت مجوز فعالیت توسط سه شرکت در زمینه تامین مالی جمعی که رئیس کارگروه تامین مالی جمعی از آن خبر داد و گفت که دو شرکت دیگر نیز در حال تکمیل فرایند اخذ مجوز فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری سهامیر ، به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران ، محمدرضا معتمد با اشاره به اینکه شرکت «گروه پیشگامان کارآفرینی کارن»، «گروه نوآوری مالی پارس» ‏و «سامانه‌نگار آتنا» به تازگی موفق به دریافت  مجوز فعالیت از کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی شدند ، گفت: این سه شرکت برای نخستین بار مجوز تامین مالی جمعی بر پایه مدل مشارکت را دریافت کردند.

به گفته معتمد این مجموعه ها که پیش از این به عنوان عاملیت ‏تامین مالی جمعی، موفق به دریافت موافقت اصولی شده بودند، توانستند پس از تکمیل رویه‌های فنی و اجرایی لازم، مجوز فعالیتشان را از کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی دریافت کنند و در ادامه نیز از طریق سکوهایی که ایجاد کرده‌اند، تامین مالی پروژه‌های حوزه فعالیت خود را بر عهده می‌گیرند.

رئیس کارگروه تامین مالی جمعی توضیح داد: این شرکت‌ها به عنوان عامل تامین مالی جمعی می‌توانند طرح‌هایی بر پایه مدل مشارکت ایجاد کنند و اگر تامین مالی جمعی آن‌ها با موفقیت انجام شود، فرابورس ایران برای تامین‌کنندگان، گواهی شراکت صادر خواهد نمود.

معتمد با بیان اینکه ﮔﺮوه ﻧﻮآوری ﻣﺎﻟﯽ ﭘﺎرس، با سکوی پارس فاندینگ شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن با سکوی تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن و شرکت سامانه‌نگار آتنا با سکوی دونگی، طرح‌هایی که نیاز به تامین مالی جمعی دارند را جمع‌آوری و بررسی می‌کنند، افزود: طرح‌هایی که می‌خواهند جذب سرمایه کنند می‌توانند از طریق این سکوها طرح خود را معرفی کرده و مردم نیز در صورت تمایل میتوانند در آن‌ها مشارکت کنند.

او در پاسخ به این سوال که چه طرح‌هایی مقاصدی می‌توانند تقاضای تامین مالی جمعی خود را به این عاملان ارائه کنند، گفت: بخش های مختلف اعم از ﺑﯿﻮﺗﮑﻨﻮﻟﻮژی، اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ اﺷﯿﺎ، سخت‌افزار، ﺑﺎزی و ﺳﺮﮔﺮﻣﯽ، ﻣﺤﺘﻮا، آﻣﻮزش، ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت و ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ، ﺧﺪﻣﺎت کسب‌وکار، ﺧﺪﻣﺎت ﺷـﻬﺮی، گردشگری، محیط زیست، ﭘﺰﺷـﮑﯽ و ﺳـﻼﻣﺖ، ﻓـﯿﻦ‌ﺗـﮏ و ﻧﯿـﺰ ﺗﻤـﺎﻣﯽ حوزه‌های ﻧﻮﻇﻬﻮر که نیاز به تامین مالی دارند می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

به گفته معتمد، ابزار تامین مالی جمعی که مبتنی بر مدل مشارکت است، موجب ایجاد فرصت های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذارهای خرد روی کسب‌وکارها، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور می‌شود.

او افزود: متقاضیان تامین مالی می‌توانند در هر یک از حوزه‌های ذکر شده، درخواست خود را در سکوی این شرکت‌ها درج کنند تا پس از ارزیابی حقوقی، فنی، کسب‌وکاری و مالی استارتاپ و تهیه فایل ارزیابی جامع و تخصصی کسب‌وکار از طرف سکو جهت کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، درخواست خود را منتشر کنند و در ادامه، عموم مردم که علاقه‌مند به حوزه کسب‌وکار شرکت هستند، به مشارکت در تامین مالی کسب‌وکارشان اقدام کنند.

رئیس کارگروه تامین مالی جمعی همچنین به تامین‌کنندگان توصیه نمود که میبایست با دقت به مطالعه طرح های کسب‌وکار شرکت‌ها و بیانیه ریسک آن‌ها بپردازند و دستورالعمل تامین مالی جمعی را از طریق سایت فرابورس، بخش تامین مالی جمعی مطالعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[njwa_button id="5791"]

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (سه عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :