🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

S&P 500 نزولی می شود

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، S&P 500 در روزهای اخیر شاهد نزولی بوده است و از زمانی که فدرال رزرو اعلام کرد نرخ های بهره احتمالاً برای مدت طولانی تر از

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

S&P 500 نزولی می شود سهامیـــــــــر

S&P 500 نزولی می شود

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، S&P 500 در روزهای اخیر شاهد نزولی بوده است و از زمانی که فدرال رزرو اعلام کرد نرخ های بهره احتمالاً برای مدت طولانی تر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود، بالا می ماند، حدود 3 درصد کاهش یافت. شاخص بنچمارک در حال حاضر درست بالاتر از هدف پایان سال جی پی مورگان یعنی 4200 قرار دارد و مارکو کولانوویچ، استراتژیست ارشد بازار این شرکت، نسبت به بهبود بالقوه ابراز تردید کرده است.

ادامه گزارش

کولانوویچ نگرانی‌های خود را در یادداشتی به مشتریان در روز چهارشنبه تشریح کرد و مجموعه‌ای از چالش‌ها را برجسته کرد که احساسات سرمایه‌گذاران را در جلسات معاملاتی اخیر کاهش داده است. وی خاطرنشان کرد که قیمت نفت به بالاترین حد خود در سال 2023 رسیده است، پیش‌بینی‌های نرخ بهره فدرال رزرو نشان از نرخ‌های بالای طولانی مدت دارد، اقتصاد چین آنطور که انتظار می‌رفت از همه‌گیری خارج نشده است و مصرف‌کننده به ظاهر قوی آمریکایی ممکن است به کمبود نقدینگی نزدیک شود.

به گفته کولانوویچ، تلاقی این عوامل محیطی را به وجود آورده است که یادآور سال 2008 است. در حالی که وی تصریح کرد که وضعیت کنونی مشابه سال های 2007-2008 نیست، او به تشابهات کافی برای احتیاط اشاره کرد. این موارد شامل مواجهه‌های مختلف بخش‌های اقتصادی با افزایش نرخ بهره، سطوح مختلف اهرم در بخش‌های بازار، میزان افزایش نرخ، و ملاحظات ژئوپلیتیکی و انرژی است.

جی پی مورگان معتقد است که “ریسک اصلی” برای بازارها و اقتصاد همچنان یک شوک نرخ بهره است. اثرات عقب مانده سیاست پولی به دلیل موقعیت منحصر به فرد اقتصاد قبل از اولین افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بیشتر طول کشیده است. حجم بی سابقه ای از محرک ها به اقتصاد تزریق شد و به مصرف کنندگان پول نقد فراوان داد. هزینه‌های وام‌گیری نیز از نظر تاریخی در زمان شروع همه‌گیری پایین بود و مالکان خانه را قادر می‌سازد تا از وام‌های مسکن پرهیز کنند. شرکت ها نیز از وام های کم بهره بهره مند شدند.

با این حال، کولانوویچ هشدار می‌دهد که این وام‌ها در نهایت منقضی می‌شوند و در صورت مذاکره مجدد شرکت‌ها، نرخ‌های بهره چندان مطلوب نخواهد بود. او همچنین تاکید کرد که تفاوت‌های واضحی نسبت به سال 2008 وجود دارد، زمانی که درصد قابل توجهی بالاتری از وام‌های مسکن باید تامین مالی می‌شد و اهرم‌های بخش پایین‌تر بسیار بالاتر بود. علیرغم این تفاوت ها، کولانوویچ خاطرنشان کرد که تأثیر آن بر مصرف کنندگان منفی است و بعید است که این روند معکوس شود مگر اینکه نرخ بهره کاهش یابد.

تحقیقات جی پی مورگان نشان می دهد که معوقات وام های مصرفی به بالاترین سطح خود از زمان بحران بزرگ مالی رسیده است. اولین نشانه‌های یک سیاست پولی سخت‌گیرانه که بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد با بحران بانکی منطقه‌ای ظاهر شد. به گفته کولانوویچ، افزایش سهام ناشی از چشم‌اندازهای خوش‌بینانه پیرامون هوش مصنوعی در اوایل سال جاری تکرار نخواهد شد. او استدلال کرد که در حالی که برخی از اثرات ثروت ناشی از ارزش گذاری های بالای بازار سهام می تواند از طریق احساسات مصرف کننده گسترده به اقتصاد نفوذ کند، می تواند به همان سرعت ناپدید شود.

دوره های آموزشی فارکس آکادمی سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

منبع خبر: Investing

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (S&P 500 نزولی می شود)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .