🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

صفر تا صد شاخص مفهوم توکن (Token) و انواع آن

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

پایگاه دانش سهامیر، توکن در ارزهای دیجیتال به عنوان یک واحد معاملاتی استفاده می شود و در واقع نشانگر مالکیت یا دارایی های دیجیتالی است. این توکن ها بر اساس تکنولوژی

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

صفر تا صد شاخص مفهوم توکن (Token) و انواع آن سهامیـــــــــر

صفر تا صد شاخص مفهوم توکن (Token) و انواع آن

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

پایگاه دانش سهامیر، توکن در ارزهای دیجیتال به عنوان یک واحد معاملاتی استفاده می شود و در واقع نشانگر مالکیت یا دارایی های دیجیتالی است. این توکن ها بر اساس تکنولوژی بلاکچین ساخته می شوند و توسط قوانین خاصی کنترل می شوند که توسط ارزیابی های بلاکچین اعمال می شوند. توکن ها معمولاً به صورت متقابل قابل تبدیل به ارزهای دیگر هستند و می توانند در تبادلات مختلف استفاده شوند.

انواع توکن ها

1. توکن های مالی: این نوع توکن ها به عنوان یک واحد معاملاتی استفاده می شوند و می توانند در تبادلات مالی و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده شوند. برخی از معروف ترین توکن های مالی شامل بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) است.

2. توکن های امتیازی: این نوع توکن ها به عنوان یک جایزه یا امتیاز برای مشارکت در یک برنامه یا سامانه خاص استفاده می شوند. برخی از مشهورترین توکن های امتیازی شامل توکن های دیجیتال مانند توکن های Airline (هواپیما)، توکن های Loyalty (وفاداری) و توکن های Rewards (پاداش) است.

3. توکن های امنیتی: این نوع توکن ها به عنوان ابزارهای سرمایه گذاری استفاده می شوند و در کمپین های جمع آوری سرمایه یا ICO ها (منتشر کننده عرضه اولیه سکه) مورد استفاده قرار می گیرند. توکن های امنیتی معمولاً تحت قوانین سرمایه گذاری و بازارهای مالی کنترل می شوند.

4. توکن های غیر قابل جابه جایی: این نوع توکن ها به عنوان نشانه ای از مالکیت یا دارایی های دیجیتالی استفاده می شوند و نمی توانند به صورت متقابل با سایر توکن ها تبدیل شوند. این توکن ها بیشتر در سیستم های بانکی مرکزی مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان یک ارز ملی در نظر گرفته می شوند.

تکنولوژی بلاکچین

از آنجا که توکن ها بر اساس تکنولوژی بلاکچین ساخته می شوند، امنیت بالایی دارند و معاملات با این توکن ها نیز بسیار سریع و کم هزینه هستند. این امر باعث شده است که توکن ها به عنوان یک روش پرداخت و انتقال دارایی ها در دنیای دیجیتال مورد توجه قرار گیرند.

در نهایت

در نهایت، توکن ها به عنوان یک مفهوم اساسی و حیاتی در ارزهای دیجیتال محسوب می شوند و نقش مهمی در تسهیل معاملات و جابه جایی دارایی ها بین افراد و سازمان ها دارند. با توسعه بیشتر این فضا، احتمالاً توکن ها نیز انواع و کاربردهای جدیدی خواهند داشت.

دوره های ویژه ارز دیجیتال آکادمی سهامیر

برای ثبت نام روی لینک کلیک کنید

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (صفر تا صد شاخص مفهوم توکن (Token) و انواع آن)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :