🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

هوآوی و شیائومی اختلافات مربوط به پتنت را با توافقنامه مجوز متقابل حل و فصل کردند

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، در تلاش برای تقویت حضور فناوری جهانی خود در بحبوحه رقابت سخت، دو سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند چینی، Huawei Technologies و Xiaomi (OTC: XIACF ) شرکت،

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

هوآوی و شیائومی اختلافات مربوط به پتنت را با توافقنامه مجوز متقابل حل و فصل کردند سهامیـــــــــر

هوآوی و شیائومی اختلافات مربوط به پتنت را با توافقنامه مجوز متقابل حل و فصل کردند

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، در تلاش برای تقویت حضور فناوری جهانی خود در بحبوحه رقابت سخت، دو سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند چینی، Huawei Technologies و Xiaomi (OTC: XIACF ) شرکت، روز دوشنبه یک قرارداد بین مجوزهای متقابل ثبت اختراع جهانی را نهایی کردند. این قرارداد فناوری‌های نسل بعدی مختلف، از جمله 5G را پوشش می‌دهد و به مناقشه بین دو غول فناوری پایان می‌دهد.

ادامه گزارش

این اختلاف شامل چهار حق ثبت اختراع هوآوی مربوط به فناوری 4G و گوشی بود. هوآوی پیشتر شیائومی را به نقض هنجارهای ثبت اختراع که استاندارد 4G LTE، عکاسی از گوشی های هوشمند و روش امنیتی قفل صفحه را پوشش می دهد، متهم کرده بود. شیائومی در ماه آوریل تلاش کرده بود پتنت قفل صفحه را باطل کند اما در ماه سپتامبر توسط اداره ملی مالکیت معنوی چین رد شد.

آلن فن، رئیس بخش مالکیت معنوی هواوی، از این قطعنامه ابراز خرسندی کرد. فان روز دوشنبه گفت: «این قرارداد مجوز یک بار دیگر نشان‌دهنده شناخت صنعت از مشارکت هواوی در استانداردهای ارتباطات است و به ما کمک می‌کند سرمایه‌گذاری خود را در تحقیق در مورد فناوری‌های ارتباطات سیار آینده افزایش دهیم.»

ران زو، مدیر کل توسعه کسب و کار شرکتی و استراتژی IP شیائومی، با تکرار احساسات مشابه، اظهار داشت که این توافق نشان دهنده شناخت متقابل و احترام به مالکیت معنوی یکدیگر است.

طبق داده‌های شرکت اطلاعاتی آلمانی IPlytics، تا آوریل 2022، هوآوی مستقر در شنژن دارای بیشترین تعداد پتنت 5G در سراسر جهان بود.

هر دو شرکت اکنون آماده رقابت با بازیگران جهانی مانند اپل (NASDAQ: AAPL ) و سامسونگ (KS: 005930 ) در بخش پریمیوم، به ویژه در حوزه تلفن های 5G هستند. هوآوی اخیراً پرچم‌دار میت 60 پرو خود را با اتصال 5G، با بهره‌گیری از پردازنده‌ی ساخت چین – Kirin 9000s، عرضه کرده است. این حرکت به عنوان نمادی از پیروزی در برابر محدودیت های تراشه های ایالات متحده تلقی شده است.

در همین حال، طبق گزارش‌ها، شیائومی طیف گسترده‌ای از مهندسان چیپست را استخدام می‌کند که باعث گمانه‌زنی‌ها در مورد پیشرفت‌های سیستم روی یک چیپ (SoC) خود شده است. به عنوان بخشی از آنچه که مدیر عامل شرکت لی جون از آن به عنوان برنامه ارتقاء فناوری استراتژیک یاد کرده است، شیائومی قصد دارد در پنج سال آینده در مجموع 13.7 میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کند.

هواوی به نوبه خود بیش از 977 میلیارد یوان در تحقیق و توسعه در دهه گذشته سرمایه گذاری کرده است، زیرا به دنبال تحریم های ایالات متحده و بازگرداندن خود در بازار جهانی تلفن های هوشمند است.

دوره های آموزشی فارکس آکادمی سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

منبع خبر: Investing

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (هوآوی و شیائومی اختلافات مربوط به پتنت را با توافقنامه مجوز متقابل حل و فصل کردند)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :