🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

چه تفاوتی بین فارکس و بورس وجود دارد؟

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

پایگاه دانش سهامیر، با گسترش فناوری و دسترسی آسان به اطلاعات، تجارت بین المللی و سرمایه گذاری در بازارهای مالی به مرزهای جدیدی رسیده است. دویی از این بازارهای مالی معروف

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

چه تفاوتی بین فارکس و بورس وجود دارد؟ سهامیـــــــــر

چه تفاوتی بین فارکس و بورس وجود دارد؟

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

پایگاه دانش سهامیر، با گسترش فناوری و دسترسی آسان به اطلاعات، تجارت بین المللی و سرمایه گذاری در بازارهای مالی به مرزهای جدیدی رسیده است. دویی از این بازارهای مالی معروف بورس و فارکس هستند. هر دو این بازارها برای سرمایه گذاران یک فرصت عالی برای کسب سود و افزایش دارایی ها به حساب می آیند. با این حال، این دو بازار دارای تفاوت های مهمی هستند که باید به آنها توجه داشت. در این مقاله به بررسی تفاوت های اساسی بین فارکس و بورس می پردازیم.

بازار بین بانکی

یکی از تفاوت های مهم بین فارکس و بورس این است که فارکس یک بازار بین بانکی است، در حالی که بورس یک بازار مرکزی است. این به این معنی است که در فارکس، معاملات به صورت مستقیم بین بانک ها و سایر مشتریان صورت می گیرد و هیچ محلی در این فرآیند وجود ندارد که معاملات انجام شود. در مقابل، بورس یک بازار متمرکز است که در آن همه معاملات در یک مکان خاص و به صورت مرکزی انجام می شود. به عنوان مثال، بورس اوراق بهادار نیویورک یک بازار مرکزی است که در آن همه معاملات در یک مکان خاص به نام نیویورک انجام می شود.

نوع دارایی

تفاوت دیگری بین فارکس و بورس در نوع دارایی هایی است که در هر بازار قابل معامله هستند. در فارکس، ارزهای مختلف جهانی مانند دلار آمریکا، یورو، پوند استرلینگ و ین ژاپن قابل معامله هستند. در مقابل، بورس عموماً بازاری برای خرید و فروش اوراق بهادار و سهام شرکت ها است. هرچند که در بورس نیز می توان به فروش و خرید ارز پرداخت، اما ارزها در بورس به عنوان یک نوع دارایی معامله نمی شوند. به عنوان مثال، در بورس نیویورک، سهام شرکت های بزرگ مانند آمازون، فیسبوک و اپل معامله می شوند.

زمان بازار

تفاوت دیگری بین فارکس و بورس در زمانی است که هر بازار فعالیت می کند. فارکس 24 ساعت در روز و 5 روز در هفته باز است، در حالی که بورس ها در ساعات محدودی در طول روز و در روزهای کاری فعالیت می کنند. به عنوان مثال، بورس اوراق بهادار نیویورک از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر به وقت شرقی فعالیت می کند. این به معنی این است که سرمایه گذاران فارکس می توانند در هر زمانی که بخواهند معامله کنند، در حالی که سرمایه گذاران بورس باید به زمان های مشخصی محدود شوند.

در نهایت

در نهایت، یکی از تفاوت های دیگر بین فارکس و بورس در نحوه حجم معاملات است. چون فارکس بازار بین بانکی است، حجم معاملات در آن بسیار بالاست و به ترتیب معاملات از حجم بالایی برخوردار است. در مقابل، بورس ها بازار های کوچکتری هستند و به ترتیب حجم معاملات کمتری دارند. این تفاوت در حجم معاملات می تواند تأثیر زیادی بر روی نرخ های ارز و قیمت سهام داشته باشد.

سخن آخر

در این مقاله به مقایسه فارکس و بورس پرداختیم و تفاوت های اساسی بین این دو بازار را بررسی کردیم. هر یک از این بازارها فرصت های متفاوت و منحصر به فردی برای سرمایه گذاران ارائه می دهند و بسته به هدف و استراتژی سرمایه گذاری، انتخاب مناسبی می توانند باشند.

دوره های آموزشی فارکس آکادمی سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (چه تفاوتی بین فارکس و بورس وجود دارد؟)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر