🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

هر آنچه که باید از مدیریت پورتفولیو (Portfolio Management) بدونی

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی سهامیر، مدیریت پورتفولیو (Portfolio Management) یک روش استراتژیک است که برای مدیریت و کنترل مجموعه ای از سرمایه‌گذاری‌ها و منابع مالی استفاده می‌شود. این فرایند شامل تحلیل، انتخاب،

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

هر آنچه که باید از مدیریت پورتفولیو (Portfolio Management) بدونی سهامیـــــــــر

هر آنچه که باید از مدیریت پورتفولیو (Portfolio Management) بدونی

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

پایگاه دانش آکادمی سهامیر، مدیریت پورتفولیو (Portfolio Management) یک روش استراتژیک است که برای مدیریت و کنترل مجموعه ای از سرمایه‌گذاری‌ها و منابع مالی استفاده می‌شود. این فرایند شامل تحلیل، انتخاب، مانیتورینگ و بازنگری سرمایه‌گذاری‌ها برای دستیابی به اهداف سازمانی است. هدف اصلی مدیریت پورتفولیو، بهبود بهره‌وری و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است.

مدیریت پورتفولیو چیست؟

در اصل، پورتفولیو به مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌ها اطلاق می‌شود که توسط یک فرد یا سازمان نگهداری می‌شود. سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانند شامل اوراق بهادار، سهام، املاک و مستغلات، بدهی‌ها و دیگر منابع مالی باشند. در نتیجه، مدیریت پورتفولیو در واقع به مدیریت و برنامه‌ریزی این منابع مالی و سرمایه‌گذاری‌ها می‌پردازد.

یکی از مهم‌ترین جوانب مدیریت پورتفولیو، تنوع سرمایه‌گذاری‌ها است. با داشتن پورتفولیوی متنوع، ریسک سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر یک سرمایه‌گذار تمام دارایی‌های خود را در یک صنعت خاص یا یک سهم سرمایه‌گذاری کند، در صورتی که صنعت یا شرکت مربوطه با مشکلاتی مواجه شود، تمام سرمایه‌گذاری‌ها خطر افتادن به خطر را دارند. با این حال، با توزیع سرمایه‌گذاری‌ها در مناطق جغرافیایی مختلف و صنایع متنوع، ریسک سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد.

برای مدیریت پورتفولیو، نیاز است تا سطح ریسک و بازده هر سرمایه‌گذاری تحلیل و ارزیابی شود. این تحلیل می‌تواند شامل مدل‌های مختلفی مانند ماتریس ریسک-بازده، تحلیل مقایسه‌ای صنایع و تحلیل فنی باشد. بر اساس نتایج این تحلیل‌ها، تصمیم‌گیری‌های مربوط به تغییرات در پورتفولیو صورت می‌گیرد. این تغییرات می‌تواند شامل خرید و فروش دارایی‌ها، تنظیم نسبت سرمایه‌گذاری و تغییر استراتژی سرمایه‌گذاری باشد.

همچنین، مدیریت پورتفولیو شامل مانیتورینگ و بازنگری مداوم است. با توجه به تغییرات در بازار، عملکرد سرمایه‌گذاری‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که یک سرمایه‌گذاری عملکرد مطلوبی نداشته باشد، ممکن است نیاز به تغییراتی در پورتفولیو باشد. این تغییرات می‌تواند شامل تعویض سرمایه‌گذاری‌ها، اصلاح استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و تغییر سهام تشکیل‌دهنده پورتفولیو باشد.

نتیجه گیری

در نتیجه، مدیریت پورتفولیو باعث می‌شود که سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران قدرت بیشتری در مدیریت و کنترل سرمایه‌گذاری‌ها خود داشته باشند. با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های مدیریت پورتفولیو، سرمایه‌گذاران می‌توانند ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهند و بهره‌وری سرمایه‌گذاری‌ها را افزایش دهند.

دوره های فوق العاده مدیریت پورتفوی آکادمی سهامیر

***جهت ثبت نام بر روی لینک کلیک کنید***

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (هر آنچه که باید از مدیریت پورتفولیو (Portfolio Management) بدونی)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .