🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

بانک مرکزی چین به ‌طور غیر منتظره ‌ای نرخ‌ های بهره را برای حمایت از اقتصاد نابسامان کاهش داد

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، بانک مرکزی چین به طور غیرمنتظره ای برای دومین بار در سه ماه گذشته نرخ های کلیدی خود را کاهش داد که نشانه جدیدی از افزایش

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

بانک مرکزی چین به ‌طور غیر منتظره ‌ای نرخ‌ های بهره را برای حمایت از اقتصاد نابسامان کاهش داد سهامیـــــــــر

بانک مرکزی چین به ‌طور غیر منتظره ‌ای نرخ‌ های بهره را برای حمایت از اقتصاد نابسامان کاهش داد

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، بانک مرکزی چین به طور غیرمنتظره ای برای دومین بار در سه ماه گذشته نرخ های کلیدی خود را کاهش داد که نشانه جدیدی از افزایش تلاش های مقامات برای کاهش پولی برای تقویت روند بهبود اقتصادی است.

نظرات تحلیلگران

تحلیلگران گفتند که این حرکت در را به روی کاهش احتمالی نرخ اولیه وام (LPR) چین در هفته آینده باز کرد.

ناظران بازار

ناظران بازار گفتند که رشد اعتبار و افزایش ریسک کاهش تورم در ماه ژوئیه، اقدامات تسهیل کننده پولی بیشتری را برای جلوگیری از رکود ضروری می کند، در حالی که ریسک های نکول در برخی از سازندگان مسکن و پرداخت های از دست رفته توسط یک مدیر دارایی خصوصی نیز بر اعتماد بازار مالی تأثیر می گذارد.

تامی وو

تامی وو، اقتصاددان ارشد چین در Commerzbank (ETR: CBKG ) می‌گوید: همه این موارد به این فوریت می‌افزاید که سیاست‌گذاران باید سریع عمل کنند تا اعتماد مصرف‌کننده و کسب‌وکار به‌شدت بدتر شود.

بانک خلق چین

بانک خلق چین (PBOC) اعلام کرد که نرخ 401 میلیارد یوان (55.25 میلیارد دلار) وام یک ساله تسهیلات وام دهی میان مدت (MLF) به برخی مؤسسات مالی را با 15 واحد کاهش به 2.50 درصد از 2.65 درصد قبلی کاهش داد. .

PBOC در بیانیه‌ای آنلاین گفت، تزریق نقدینگی برای مقابله با عواملی از جمله پرداخت‌های مالیاتی به منظور «حفظ نقدینگی سیستم بانکی در حد معقول» بود.

نظرسنجی رویترز

در نظرسنجی رویترز از 26 ناظر بازار که این هفته انجام شد، 20 شرکت کننده یا 77 درصد پیش بینی کردند که بانک مرکزی نرخ MLF را بدون تغییر باقی می گذارد. تنها شش پاسخ دهنده کاهش نرخ نهایی را پیش بینی کردند.

کن چئونگ

کن چئونگ، استراتژیست ارشد آسیایی FX در بانک میزوهو، گفت: کاهش شگفت‌انگیز نرخ، پاسخی سریع برای حمایت از داده‌های اعتباری ضعیف و بهبود چین (که ممکن است فشار کاهش ارزش یوان را به سمت 7.3 ایجاد کند.”

“به ویژه، PBOC ممکن است قصد داشته باشد از شرایط اعتباری میان مدت از طریق کاهش نامتقارن حمایت کند و راه را برای کاهش LPR، به ویژه LPR 5 ساله، برای حمایت از بخش املاک در حال مبارزه باز کند.”

نرخ MLF

نرخ MLF به عنوان راهنمای LPR عمل می کند و بازارها عمدتاً از نرخ سیاست میان مدت به عنوان پیشرو برای هرگونه تغییر در معیارهای وام استفاده می کنند. تعمیر ماهانه LPR قرار است دوشنبه آینده انجام شود.

بانک مرکزی چین

بانک مرکزی همچنین 204 میلیارد یوان را از طریق بازپرداخت های معکوس هفت روزه تزریق کرد و در عین حال هزینه های استقراض را با 10 واحد کاهش به 1.80 درصد از 1.90 درصد قبلی رساند.

چین در بین بانک‌های مرکزی جهانی یک کشور پرت باقی می‌ماند، زیرا سیاست‌های پولی خود را کاهش داده است تا بهبودی متوقف شده را تقویت کند، در حالی که سایرین در چرخه‌های سخت‌تر به دلیل مبارزه با تورم بالا هستند.

حرکت نرخ بهره در روز سه‌شنبه شکاف بازدهی را با سایر اقتصادهای بزرگ، به‌ویژه ایالات متحده افزایش داد و فشار بیشتری بر یوان وارد کرد و خروجی‌ها را به خطر انداخت.

یوان چین

یوان چین در سال جاری تاکنون حدود 5 درصد در برابر دلار از دست داده است تا به یکی از بدترین ارزهای آسیایی تبدیل شود. یوان تا ساعت 0145 به وقت گرینویچ با قیمت 7.2842 در هر دلار معامله شد، در حالی که بسته قبلی 7.2580 بود. [CNY/]

بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله چین به 2.56 درصد کاهش یافت که پایین ترین سطح از می 2020 است.

PBOC در ماه ژوئن نرخ های اصلی سیاست را کاهش داد تا اقتصاد گسترده را تقویت کند، اما از آن زمان داده ها به طور فزاینده ای ضعیف شده است.

دوره های آموزشی فارکس آکادمی سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

منبع خبر: investing

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (بانک مرکزی چین به ‌طور غیر منتظره ‌ای نرخ‌ های بهره را برای حمایت از اقتصاد نابسامان کاهش داد)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :