🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

35.9 میلیارد دلار درآمد خالص برکشایر

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، برکشایر هاتاوی روز شنبه بالاترین سود عملیاتی سه ماهه خود را ثبت کرد، در حالی که سود حاصل از دارایی های سهام به شرکت به رهبری

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

35.9 میلیارد دلار درآمد خالص برکشایر سهامیـــــــــر

35.9 میلیارد دلار درآمد خالص برکشایر

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

به گزارش تیم خبرگزاری سهامیر، برکشایر هاتاوی روز شنبه بالاترین سود عملیاتی سه ماهه خود را ثبت کرد، در حالی که سود حاصل از دارایی های سهام به شرکت به رهبری میلیاردر وارن بافت کمک کرد تا به سود کلی نزدیک به 36 میلیارد دلار برسد.

دلایل رشد برکشایر

افزایش نرخ بهره و پرداخت سود سهام، و همچنین بهبود عملکرد بیمه‌گر خودرو Geico، به کسب‌وکارهای بیمه برکشایر کمک کرده است تا درآمد بیشتری داشته باشند و سود آن نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است.

این امر به جبران کاهش سایر مشاغل از جمله راه آهن BNSF کمک کرد، جایی که محموله های کمتر کالاهای مصرفی و افزایش رقابت قیمت از طرف صنعت حمل و نقل منجر به کاهش 24 درصدی در سود کلی شد.

سرمایه گذاران به دلیل شهرت بافت، و به دلیل اینکه نتایج حاصل از ده ها واحد عملیاتی شرکت مستقر در اوماها در نبراسکا اغلب منعکس کننده روندهای اقتصادی گسترده تر است، برکشایر را از نزدیک تماشا می کنند.

این واحدها همچنین شامل شرکت انرژی برکشایر، چندین شرکت صنعتی و برندهای آشنا مانند Dairy Queen، Duracell، Fruit of the Loom و See’s Candies هستند.

سود عملیاتی

سود عملیاتی با 7 درصد افزایش به 10.04 میلیارد دلار یا حدود 6938 دلار به ازای هر سهم کلاس A از 9.42 میلیارد دلار در سال گذشته رسید.

درآمد خالص در مجموع به 35.91 میلیارد دلار یا 24775 دلار به ازای هر سهم کلاس A، در مقایسه با زیان 43.62 میلیارد دلاری سال قبل، رسید.

برکشایر همچنین اعلام کرد 1.4 میلیارد دلار از سهام خود را در سه ماهه بازخرید کرده است.

سهام برکشایر

همچنین یک فروشنده خالص سهام از سبد سهام 353 میلیارد دلاری خود – که حدود نیمی از آن متعلق به اپل (NASDAQ: AAPL ) است- باقی ماند – و حدود 8 میلیارد دلار بیشتر از سهامی که خریده بود، از دست داد.

این به افزایش سهم نقدی برکشایر تا 30 ژوئن از 130.6 میلیارد دلار در سه ماه قبل به 147.4 میلیارد دلار کمک کرد.

نتایج خالص شامل 25.9 میلیارد دلار سود عمدتاً محقق نشده از سرمایه گذاری ها و مشتقات بود.

این نتایج بی ثبات هستند زیرا قوانین حسابداری برکشایر را ملزم می کند که سودهای تحقق نیافته را گزارش کند حتی اگر چیزی بفروشد. بافت از سرمایه گذاران می خواهد که نوسانات را نادیده بگیرند.

این سه ماهه اولین فصلی بود که به طور کامل نتایج مربوط به اپراتور توقف کامیون Pilot را در بر گرفت، که برکشایر اکنون 80 درصد از سهام آن را در اختیار دارد. پایلوت 114 میلیون دلار به سود عملیاتی کمک کرد.

بافت در 30 آگوست 93 ساله می شود. به گفته مجله فوربس، او 117.5 میلیارد دلار ثروت دارد و ششمین فرد ثروتمند جهان است.

سهام برکشایر کلاس A روز جمعه با قیمت 533600 دلار بسته شد که حدود 2 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود است. سهام امسال 14 درصد افزایش یافته است، در حالی که استاندارد اند پورز 500 17 درصد افزایش یافته است.

دوره های آموزشی فارکس آکادمی سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

منبع خبر: investing

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (35.9 میلیارد دلار درآمد خالص برکشایر)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر