🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

با سشن های معاملاتی در بازار فارکس آشنا شو

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی سهامیر، سشن های معاملاتی در بازار فارکس (Foreign Exchange) یا بازار ارز خارجی به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان، مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

با سشن های معاملاتی در بازار فارکس آشنا شو سهامیـــــــــر

با سشن های معاملاتی در بازار فارکس آشنا شو

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

پایگاه دانش آکادمی سهامیر، سشن های معاملاتی در بازار فارکس (Foreign Exchange) یا بازار ارز خارجی به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان، مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها واقع شده است. در این بازار، میلیاردها دلار در روز تجارت می‌شود. یکی از عوامل مهمی که در این بازار تاثیر می‌گذارد، سشن های معاملاتی مختلف است.

سشن های معاملاتی چیست؟

سشن های معاملاتی به طور کلی به اوقاتی اشاره دارند که بازار فارکس برای تجارت باز است. با توجه به اینکه بازار فارکس 24 ساعته است، سشن های معاملاتی مختلف در طول روز و شب ادامه دارند. هر سشن، بازارهای مختلفی را شامل می‌شود که در آن زمان، تریدرها و سرمایه گذاران از سراسر جهان در آن فعالیت می‌کنند.

سشن های معاملاتی در بازار فارکس به چهار سشن اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از: سشن آسیایی، سشن اروپایی، سشن آمریکایی و سشن آسترالیا و نیوزلند. هر سشن در طول روز و شب به ترتیب از یکدیگر آغاز و به پایان می‌رسد. در ابتدای هر سشن، بازارهایی که در آن منطقه فعال هستند، بازگشایی می‌شوند و در پایان سشن، بازارهایی که در آن منطقه فعال هستند، بسته می‌شوند.


پیشنهاد نویسنده: هرچی از فارکس می خوای بدونی اینجاست!


سشن آسیایی

سشن آسیایی، که به طور عمده شامل بازارهای ژاپن، چین و استرالیا است، در ابتدای هفته در روز دوشنبه آغاز می‌شود. همچنین، از آنجایی که ژاپن یکی از بزرگترین بازارهای ارز خارجی است، سشن آسیایی نقش مهمی در تعیین قیمت دلار ین (USD/JPY) دارد.

سشن اروپایی

سشن اروپایی، که شامل بازارهای بریتانیا، آلمان و فرانسه است، پس از سشن آسیایی آغاز می‌شود. سشن اروپایی نیز به عنوان سشن بازار لندن (London Session) نیز شناخته می‌شود. در این سشن، بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران اروپایی فعالیت می‌کنند و در نتیجه، حجم معاملات در این سشن بسیار بالا است.

سشن آمریکایی

سشن آمریکایی، که شامل بازارهای آمریکا و کانادا است، پس از سشن اروپایی آغاز می‌شود. این سشن به عنوان سشن بازار نیویورک (New York Session) نیز شناخته می‌شود و به دلیل حجم بالای معاملات و شرکت کنندگان بسیار متنوع، به عنوان یکی از مهمترین سشن ها در بازار فارکس محسوب می‌شود.

سشن استرالیا و نیوزلند

سشن استرالیا و نیوزلند، که شامل بازارهای استرالیا و نیوزلند است، در آخرین سشن روز آغاز می‌شود. در این سشن، حجم معاملات نسبتاً کمتر است و به دلیل فعالیت محدود تریدرها و سرمایه گذاران، قیمت ها نیز به طور معمول ثابت تر هستند.


حتما بخوانید: بهترین زمان برای معامله در بازار فارکس


سخن آخر

سشن های معاملاتی در فارکس در اصل بر اساس ساعات بازگشایی و بسته شدن بازارها در سراسر جهان تعیین می‌شوند. با توجه به اینکه بازار فارکس 24 ساعته است، تریدرها و سرمایه گذاران می‌توانند در هر سشن معامله کنند و از فرصت های مختلفی برای کسب سود بهره‌برداری کنند.

در نهایت، باید توجه داشت که علاوه بر سشن های معاملاتی اصلی، هنوز سشن های فرعی دیگری نیز وجود دارند که در طول روز در بازار فعال هستند. این سشن ها شامل سشن آسیایی فرعی، سشن اروپایی فرعی و سشن آمریکایی فرعی هستند. در نهایت، برای تجارت در بازار فارکس، مهم است که با ساعات سشن های معاملاتی آشنا باشید و از این اطلاعات برای برنامه ریزی بهتر استفاده کنید.

دوره های آموزشی فارکس سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (با سشن های معاملاتی در بازار فارکس آشنا شو)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر