🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

تا حالا این اصطلاحات فارکس به گوشتان خورده

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

مرکز آموزش عالی سهامیر، اگر تازه کار هستید باید این اصطلاحات را یاد بگیرید و بعد شروع به معامله کنید. امروز در این مقاله به این موضوع می پردازیم. ارزهای

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

تا حالا این اصطلاحات فارکس به گوشتان خورده سهامیـــــــــر

تا حالا این اصطلاحات فارکس به گوشتان خورده

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر، اگر تازه کار هستید باید این اصطلاحات را یاد بگیرید و بعد شروع به معامله کنید. امروز در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

ارزهای اصلی و غیر اصلی

ارزهای اصلی و غیر اصلی به هشت ارز پر معامله (AUD، NZD،CAD،CHF،GBP، JPY،EUR،(USD یا “ماژورها” نامیده می‌ شود. این‌ها نقد ترین و بهترین ارزهای بازار هستند. به تمام ارزهای دیگر ارزهای مینور یا “غیر اصلی” نامیده می ‌شود.

حد ضرر

به میزان ضرری که شما برای یک معامله در نظر می‌گیرید، حد ضرر می نامند. به عنوان مثال سهامی را خریداری کردید و برای خود تعیین می کنید که ضرر من در این خرید نهایتاً ده درصد باشد و اجازه ضرر بیشتر را نداشته باشد و در صورت بیشتر شدن ضرر، معامله را با ضرر بسته شود. هدف از داشتن حد ضرر یا stop loss این است که بیشتر دچار ضرر نشویم.


مطالعه بیشتر: همه چیز درباره استاپ لاس


ارز پایه

ارز پایه اولین ارز در هر جفت ارز است. قیمت ارز نشان می ‌دهد ارزش ارز پایه در مقابل ارز دوم چه میزان است. برای مثال، اگر نرخ (USD/CHF) برابر با 1.6350 است، آن‌ وقت یک USD ارزش 1.6350 CHF را دارد.

پیپ

در جفت ارزهایی که نرخ برابری آن ‌ها تا چهار رقم اعشار محاسبه می ‌شود، به رقم چهارم بعد از اعشار پیپ (Pips) یا (Point) می نامند. در جفت ارزهایی که شامل “ین ژاپن” هستند (و طبق آنچه گفته شد تا دو رقم اعشار محاسبه می‌شوند) رقم دوم بعد از اعشار را پیپ یا پوینت می‌ گوییم.


پیشنهاد نویسنده: پیپ و پیپت در فارکس اصلا چی هست؟


پیپت

پیپت یک دهم پیپ است. وقتی یک جفت ‌ارز ۵ رقم اعشار داشته باشید آخرین رقم آن پیپت است. بعضی از کارگزاران پیپت‌ها را برای دقت بیشتر در گزارش مظنه اعلام می‌ کنند. برای مثال، اگر EUR / USD از 1.32156 به 1.32158 پیپت یا پوینت حرکت کرده است.

قیمت فروش

قیمت فروش قیمتی است که در آن بازار حاضر به خرید یک جفت ارز مشخص در آن قیمت است. در این قیمت، تریدر می ‌تواند ارز پایه را به فروش برساند. ارز پایه در سمت چپ عدد قیمت به نمایش در می آید. برای مثال، در قیمت (GBP/USD) 1.8812/15 قیمت پیشنهادی 1.8812 است. معنی آن این است که یک پوند انگلیس را به مبلغ 1.2815 دلار آمریکا به فروش می‌رسانید.

قیمت خرید

قیمت خرید قیمتی است که در آن بازار حاضر به فروش جفت ارز خاصی به شما است. در این قیمت، می‌توانید ارز پایه را خریداری کنید. عدد خرید در سمت راست قیمت به نمایش در می آید. برای مثال، در قیمت (EUR/USD) 1.2815 قیمت خرید برابر با 1.2815 است. معنی آن این است که قادر هستید یک یورو را با 1.2815 دلار آمریکا خریداری کنید. نام دیگر قیمت خرید، قیمت عرضه نیز می باشد.

سخن آخر

امیدوارم مقاله برای شما مفید بوده باشد. سپاس از شما که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید.

دوره های آموزشی فارکس سهامیر

آموزش پیشرفته فارکس

آموزش بنیادی فارکس

آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (تا حالا این اصطلاحات فارکس به گوشتان خورده)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر