🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

خطراتی که ما را در بازار فارکس تهدید می کند

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

مرکز آموزش عالی سهامیر، یک موضوع مهم را باید در نظر داشته باشید این است که وجود ریسک و خطر در هر نوع بازار مالی وجود دارد. در واقع اگر

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

خطراتی که ما را در بازار فارکس تهدید می کند سهامیـــــــــر

خطراتی که ما را در بازار فارکس تهدید می کند

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر، یک موضوع مهم را باید در نظر داشته باشید این است که وجود ریسک و خطر در هر نوع بازار مالی وجود دارد. در واقع اگر ریسک های معامله را جدی نگیرید می تواند برای شما بسیار گران تمام شود فلذا در این مقاله سعی شده تا درباره انواع خطر های بازار فارکس صحبت کنیم.

ریسک تغییر نرخ ارز

معامله گر های فارکس از ارز یک کشور برای خرید ارز کشور دیگر استفاده می‌ کنند. تغییر در ارزش نسبی دو ارز در هنگام معامله، می‌تواند بر سود (یا ضرر) آنها تاثیر بگذارد.

ارزش نسبی دو ارز ممکن است بین زمان منعقد شدن معامله و زمان تایید آن دچار نوسان شود. این ریزش ارزش پول خارجی می ‌تواند باعث از دست رفتن پول شما شود که به عنوان یکی از خطرات معاملات فارکس در نظر گرفته می ‌شود.


پیشنهاد نویسنده: استراتژی های طلایی مدیریت ریسک در فارکس


ریسک مربوط به سیاست کشور ها

کشور ها ممکن طی یک عملکرد ناخوشایند سیاست های جهانی آنها دچار تغییر شود و این امر باعث می شود هر تریدی پول کشوری که دچار مشکلات سیاسی شده است را سریعا تبدیل و از معاملات خود خارج کنند این کار باعث کاهش ارزش پول آن کشور نیز می شود بنابراین امکان دارد یکدفعه پول شما دچار ریزش شود.

ریسک استفاده از لوریج (اهرم)

استفاده از لوریج یا اهرم در معاملات فارکس فرق زیادی با استفاده از آن با سهام و گزینه ‌های دیگر ندارد. هنگامی که شما با مارجین معامله انجام می‌دهید، در واقع برای تامین پول معاملات از بروکر خود پول قرض می‌ کنید

اگر ترید شما وارد ضرر شود، ممکن است با کاهش مارجین مواجه شوید و برای جلوگیری از بسته شدن خودکار معامله و از دست دادن پولتان، نیاز به واریز دوباره پول به حسابتان داشته باشید.

این در حالی است که اهرم به شما اجازه می ‌دهد تا با حجم بیشتری وارد معامله شوید و در نتیجه سود بیشتری کسب کنید، می ‌تواند همین کار را معکوس انجام داده و موجب زیان شما شود.


حتما بخوانید: کال مارجین به چه معناست؟


سخن آخر

یک نکته بسیار مهم برای موفقیت در بازار فارکس وجود دارد و آن هم کسب دانش بروز و باکیفیت است چرا که دانش می تواند سد محکمی در برابر هر نوع ضرری باشد.

افتخار این را داریم که به عنوان بزرگترین و معتبر ترین آکادمی بورس و بازار های مالی ایران در خدمت شما باشیم تا با اراغه محصولات آموزشی باکیفیت راهنمای شما در فارکس باشیم

دوره های آموزشی فارکس سهامیر

  1. آموزش پیشرفته فارکس
  2. آموزش بنیادی فارکس
  3. آموزش معامله گری فارکس

***جهت ثبت نام هر کدام بر روی آنها کلیک کنید***

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (خطراتی که ما را در بازار فارکس تهدید می کند)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :