🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

 حذف دلار و یورو توسط روسیه

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

رئیس کل بانک VTB روسیه که یکی از بزرگ ‌ترین بانک‌های این کشور به شمار می‌رود، گزارش کرد که سیر حذف دلار از مبادلات تجاری و رفتن به سمت ارزهای

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

 حذف دلار و یورو توسط روسیه سهامیـــــــــر

 حذف دلار و یورو توسط روسیه

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

رئیس کل بانک VTB روسیه که یکی از بزرگ ‌ترین بانک‌های این کشور به شمار می‌رود، گزارش کرد که سیر حذف دلار از مبادلات تجاری و رفتن به سمت ارزهای ملی در مبادلات تجاری با دیگر کشورها حتمی است.

سیر حذف دلار و یورو

به گزارش سهامیر، آندری کاستین، رئیس کل بانک VTB روسیه که یکی ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز بزرگ ‌ترین بانک‌های این کشور به شمار می‌رود،‌ سیر فاصله گرفتن این کشور از دلار و یورو د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر مبادلات تجاری خارجی حتمی است.

وی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر سخنرانی خود د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر مجمع اقتصادی اوراسیایی گفت: سیر حذف دلار و یورو شروع شده و یک طرح طولانی مدت د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر روسیه است. با توجه به شرایط کنونی شرکای اقتصادی ما د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر میان‌ مدت،‌ چین، کشورهای عضو اتحادیه اوراسیایی، ترکیه، هند، خاورمیانه، آمریکای لاتین و آفریقا خواهد بود. استفاده ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز ارزهای ملی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر تجارت با این گروه ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز کشورها اصلی‌ ترین هدف ما خواهد بود.

این بانکدار روسی اضافه کرد: علاوه بر این تصمیم آمریکا و کشورهای غربی برای مسدود کردن دارایی‌های ارزی خارجی روسیه نشان می‌دهد که هیچ کشوری د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر برابر چنین اقداماتی در امان نیست و این شرایط به احتمال زیاد باعث دور شدن دیگر کشورها ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز ارزهای اصلی خواهد شد.

کاستین ادامه داد: هیچ کشوری نمی‌تواند د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر اقتصاد جهانی تحت سلطه دلار خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر برابر چنین برخوردهایی به طور کامل در امان باشد.

روسیه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر سال 2018 برنامه خود برای حذف دلار ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز اقتصادش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تصویب کرد و د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر قالب این طرح قرار شد د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر یک بازه 6 ساله سیر اجرای اقدامات موثر برای دور شدن ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ز دلار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر تجارت خارجی این کشور در دستور کار قرار گرفته است.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : ( حذف دلار و یورو توسط روسیه)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :