🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نفت کاهش قیمت هفته گذشته را جبران کرد

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

ارزش معاملات نفت برنت با ۶۶ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش، به ۹۲ دلار و ۲۹ سنت در هر بشکه رسید و بخشی از کاهش ۶.۴ درصدی هفته گذشته را

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نفت کاهش قیمت هفته گذشته را جبران کرد سهامیـــــــــر

نفت کاهش قیمت هفته گذشته را جبران کرد

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

ارزش معاملات نفت برنت با ۶۶ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش، به ۹۲ دلار و ۲۹ سنت در هر بشکه رسید و بخشی از کاهش ۶.۴ درصدی هفته گذشته را جبران کرد.

کاهش تولید اوپک پلاس

انتظار می‌رود قیمت‌های نفت نوسانی بمانند، زیرا کاهش تولید اوپک پلاس عرضه را همزمان با آغاز اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه نفت روسیه، تنگ تر خواهد کرد. همچنین افزایش ارزش دلار و افزایش قیمت ‌های بهره آمریکا، رشد قیمت‌های نفت را محدود نگه خواهد داشت.

جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس روز جمعه گفت: متوقف کردن تورم، سخت و طاقت فرسا شده است و مستلزم ادامه افزایش بزرگتر سه چهارم تا یک درصدی قیمت ‌های بهره است.

کشور‌های عضو اوپک و متحدانشان شامل روسیه پس از این که کاخ سفید جنگ لفظی با عربستان سعودی را افزایش داد و ریاض را متهم کرد کشور‌های دیگر را مجبور کرده است از کاهش تولید نفت حمایت کنند، روز یکشنبه به حمایت از این تصمیم برخاستند.

اوپک پلاس پنجم اکتبر افت تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز را تصویب کرد، اما به دلیل ناتوانی برخی از اعضای این گروه برای تولید بالاتر، کاهش واقعی تولید حدود یک میلیون بشکه در روز خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت عضو این گروه است، میزان عرضه نفت به بازار‌های آسیایی را در نوامبر تغییر نخواهد داد.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نفت کاهش قیمت هفته گذشته را جبران کرد)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :