🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

صادرات ۴۹ میلیارد دلاری غیرنفتی

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

صادرات ۴۹ میلیارد دلاری غیرنفتی وزیر صنعت گفت: یک ماه پیش در روسیه نمایشگاه قطعات خودرو داشتیم که نزدیک ۵۵۰ غرفه شرکت کننده داشت که ۵۰ تای آن ایرانی بودند

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

صادرات ۴۹ میلیارد دلاری غیرنفتی سهامیـــــــــر

صادرات ۴۹ میلیارد دلاری غیرنفتی

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

صادرات ۴۹ میلیارد دلاری غیرنفتی

وزیر صنعت گفت: یک ماه پیش در روسیه نمایشگاه قطعات خودرو داشتیم که نزدیک ۵۵۰ غرفه شرکت کننده داشت که ۵۰ تای آن ایرانی بودند و در این نمایشگاه ۴ روزه ۷۰۰ میلیون دلار قرارداد امضا شد.

نشست تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی

به گزارش سهامیر، امروز نشست هم اندیشی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با حضور سیدرضا فاطمی امین؛ وزیر صمت برگزار شد.

فاطمی امین در ابتدای سخنان خود گفت: سال گذشته صادرات غیر نفتی ما ۴۸.۵ میلیارد دلار بوده و واردات ما ۵۳.۵ میلیارد دلار بود. سهم نفت در صادرات کشور در حال کم شدن است و امیدواریم در سال ۱۴۰۲ به جایی برسیم که تاثیر نفت در بودجه کشور از بین برود.

وی ادامه داد: هدف اولیه صادرات ارزآوری و هدف اصلی آن کسب قدرت است. سال گذشته ۱۲ میلیارد دلار مواد پتروشیمی صادر شد که نیمه خام است، اگر ما شمس فولاد صادر نکنیم، کشور مقصد، به راحتی جایگزین ما را می‌کند.

وزیر صنعت بیان کرد: اگر ربات جراح صادر کنیم، می‌توانیم به آن افتخار کنیم. شاخص پیچیدگی مبنایش برای اندازه گیری دانش بنیان بودن یک اقتصاد است و محصولی دانشی است که کمتر کشوری می‌تواند آن را بدست بیاورد.

رتبه ایران در سال ۲۰۰۸ در شاخص پیچیدگی ۱۱۰ بود و در سال ۲۰۲۰ رتبه ما به ۶۵ رسید؛ و هدف ما در شاخص پیچیدگی، رتبه زیر ۴۰ تا سال ۱۴۰۴ است و برای این مسئله باید به صنعت تجهیزات پزشکی توجه کنیم. این صنعت بسیار رو به رشد است.

وی در پایان سخنان خود تاکید کردند: در مورد بعضی از کالاها، صادرکننده‌ای که واردات هم دارد، اجازه خواهیم داد تا از محل صادرات خودش، واردات هم انجام دهد. حاکمیت نباید درگیر عملیات باشد بلکه باید به دنبال هدف گذاری، تنظیم کسب و کار‌ها با قواعد و تسریع فعالیت آن‌ها باشد.

اگر ما ارتباط بین کسب و کار‌ها را برقرار کردیم، برای روابط اقتصادی با کشور‌های دیگر منافعی ایجاد می‌کند تا روابط سیاسی را هم برقرار کند. ۳۰ درصد لوازم یدکی کشور در سال جاری به صورت قاچاقی بوده است.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (صادرات ۴۹ میلیارد دلاری غیرنفتی)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر