🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

آخرین اخبار از وین،برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

این روزها اخبار مذاکرات برجام بسیار داغ و حساس شده است و گروه های مختلف منتظر نتیجه این دور از مذاکرات هستند.آیا برجام احیا میشود؟ جلسه کمیسیون امنیت ملی با

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

آخرین اخبار از وین،برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای سهامیـــــــــر

آخرین اخبار از وین،برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

این روزها اخبار مذاکرات برجام بسیار داغ و حساس شده است و گروه های مختلف منتظر نتیجه این دور از مذاکرات هستند.آیا برجام احیا میشود؟

جلسه کمیسیون امنیت ملی با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای

خانوم زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین اخبار از بررسی پیش نویس مذاکرات احیای برجام اظهارکرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز جلسه‌ای را با تیم مذاکره کننده هسته‌ای خواهد داشت که احتمالا مسئول تیم مذاکره کننده نیز در این جلسه حضور پیدا می‌کند.

وی افزود: بررسی آخرین اخبار از روند مذاکرات و همچنین پیش نویس پیشنهادی اتحادیه اروپا برای بازگشت طرف‌ها به برجام، در دستور کار جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

الهیان تاکید کرد: خوشبختانه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در طول ماه‌های گذشته دستاوردهای خوبی را داشته است که البته تمامی جوانب باید سنجیده شود و مورد بررسی قرار بگیرد. باید ببینم حقوق هسته‌ای ایران و منافع ملت ایران تا چه میزان در مذاکرات مورد تاکید قرار گرفته است. درواقع سبک و سنگین کردن این مسائل از اهمیت زیادی برخوردار است.

احتمال برداشته شدن تحریم ها بزودی

سه توئیت اخیر میخائیل اولیانوف نماینده روسیه:

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین در توییتی نوشت: تحریم‌ها علیه ایران ممکن است به‌زودی برداشته شوند. اما در مورد تحریم‌ها علیه روسیه نمی‌شود چنین گفت. تنها بخشی از آنها مربوط به اوکراین است. غرب، خط مشی مستقل روسیه را یک چالش راهبردی می‌داند و به سختی اعمال تحریم‌ها را کنار می‌گذارد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین، پیش از این نیز در توئیتر نوشت: وزارت خارجه روسیه گفته است که طبق گفته سخنگوی اتحادیه اروپا مشارکت‌کنندگان در مذاکرات وین با یک حق انتخاب مواجهند. آن‌ها یا باید متن فعلی را بپذیرند یا باید بپذیرند که مذاکرات شکست خورده است. کمیسیون مشترک برجام به هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا اجازه نداده که چنین اظهاراتی را مطرح کند.

وی در توئیت دیگری هم نوشته بود: روسیه معتقد است که احیای برجام تنها راه موثر و منطقیِ پیش رو است. احیای برجام منجر به رفع تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران، تقویت نظام عدم اشاعه هسته‌ای و ایجاد شرایط بهتر برای پیشرفت گفتگوهای امنیتی منطقه‌ای خواهد شد.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (آخرین اخبار از وین،برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :