🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

بانک مرکزی انگلیس: طوفان اقتصادی در راه است

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

بانک مرکزی انگلیس هشدار داده است که چشم انداز اقتصادی این کشور از ابتدای سال جاری بدتر و از وام‌دهندگان این کشور خواست تا سرمایه بیشتری را برای جذب شوک

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

بانک مرکزی انگلیس: طوفان اقتصادی در راه است سهامیـــــــــر

بانک مرکزی انگلیس: طوفان اقتصادی در راه است

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

بانک مرکزی انگلیس هشدار داده است که چشم انداز اقتصادی این کشور از ابتدای سال جاری بدتر و از وام‌دهندگان این کشور خواست تا سرمایه بیشتری را برای جذب شوک در بازارها کنار بگذارند.

بانک مرکزی انگلیس در گزارش خود موسوم به “ثبات مالی” نوشت:

چشم انداز اقتصادی برای بریتانیا و جهان به طور قابل توجهی بدتر شده و قیمت کالاهای ضروری مانند غذا و انرژی در بریتانیا و در سطح جهان به شدت افزایش داشته و چشم‌انداز رشد بدتر شده است.

بانک مرکزی انگلیس افزود: با توجه به این موضوع، ما انتظار داریم که خانوارها و مشاغل در ماه‌های آینده بیشتر تحت فشار قرار گیرند. آنها همچنین در برابر شوک های بیشتر آسیب پذیرتر خواهند بود.

علیرغم بدتر شدن بحران هزینه زندگی، با دو رقمی شدن نرخ تورم، این سازمان نظارتی ابراز اطمینان داشته  که بانک ها در برابر آسیب پذیری بدهی در میان خانوارها و کسب و کارها مقاوم هستند.

بانک مرکزی انگلیس همچنین از بانک‌ها خواست:

تا سرمایه خود را نزد این سازمان به 2 درصد افزایش دهند، به این معنی که آنها به 13.2 میلیارد دلار پول نقد اضافی نیاز دارند.

اقتصاددانان هشدار دادند که انتظار می رود نرخ تورم در بریتانیا در اواخر سال جاری میلادی به 11 درصد رسیده و نرخ بهره پایه بانک مرکزی تا پایان سال 2023 به 3 درصد افزایش یابد.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (بانک مرکزی انگلیس: طوفان اقتصادی در راه است)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :