🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

پرایس اکشن چیست؟

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

پرایس اکشن چیست؟ اقدام قیمت، ویژگی‌های حرکت قیمت اوراق بهادار را توصیف می‌کند. این حرکت اغلب با توجه به تغییرات قیمت در گذشته اخیر تحلیل می شود. اگر بخواهیم به

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

پرایس اکشن چیست؟ سهامیـــــــــر

پرایس اکشن چیست؟

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

پرایس اکشن چیست؟

اقدام قیمت، ویژگی‌های حرکت قیمت اوراق بهادار را توصیف می‌کند. این حرکت اغلب با توجه به تغییرات قیمت در گذشته اخیر تحلیل می شود. اگر بخواهیم به زبان ساده، پرایس اکشن را توضیح دهیم، پرایس اکشن یک تکنیک معاملاتی است که به معامله‌گر اجازه می‌دهد به جای اینکه بر بر شاخص‌های فنی تکیه کند، بازار را بخواند و بر اساس حرکات اخیر و واقعی قیمت تصمیم‌گیری کند .

 استراتژی معاملاتی پرایس اکشن به  ابزارهای تحلیل تکنیکال وابسته است. زیرا فاکتورهای تحلیل بنیادی را نادیده می گیرد و بیشتر به حرکت قیمت تمرکز می کند.

ابزارهای مورد استفاده برای معاملات پرایس اکشن

از آنجایی که معاملات پرایس اکشن به داده‌های تاریخی اخیر و حرکت‌های قیمت گذشته مربوط می‌شود، همه ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند نمودارها، خطوط روند، باندهای قیمت ، نوسانات بالا و پایین، سطوح فنی (حمایت، مقاومت و تثبیت) و غیره بر اساس انتخاب معامله گر و تناسب استراتژی در نظر گرفته می شود.

ابزارها و الگوهایی که معامله‌گر مشاهده می کند می‌توانند شامل نوارهای قیمت ساده، نوارهای قیمت، شکست‌ها، خطوط روند یا ترکیبات پیچیده شامل کندل‌ها ، نوسانات، کانال‌ها و غیره باشند.

از جنبه های مهم معاملات پرایس اکشن می توان به تفاسیر روانشناختی و رفتاری و اقدامات بعدی، همانطور که معامله گر تصمیم می گیرد، اشاره کرد.

به عنوان مثال، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، اگر سهامی که روی 580 شناور است از سطح روانی تعیین شده شخصی 600 عبور کند، معامله گر ممکن است یک حرکت صعودی بیشتر را برای گرفتن یک موقعیت خرید فرض کند . معامله‌گران دیگر ممکن است دیدگاه مخالفی داشته باشند – به محض اینکه 600 به دست آمد، آنها یک تغییر قیمت را فرض می‌کنند و بنابراین یک موقعیت کوتاه می‌گیرند.

هیچ کدام از دو معامله‌گر یک اقدام قیمتی خاص را نمی توانند به یک شکل تفسیر کنند، زیرا هر کدام تفسیر، قوانین تعریف‌شده و درک رفتاری متفاوت خود را از آن خواهند داشت. از سوی دیگر، یک سناریوی تحلیل تکنیکال (مانند عبور 15  DMA  از 50 DMA) رفتار و اقدام مشابه (موقعیت طولانی) از چندین معامله‌گر را به همراه خواهد داشت.

در کل، معاملات پرایس اکشن یک نوع روش معاملاتی سیستماتیک است که به کمک ابزارهای تحلیل تکنیکال و تاریخچه اخیر قیمت‌ها  که در آن معامله‌گران می‌توانند با توجه به وضعیت ذهنی، رفتاری و روان‌شناختی خود در یک سناریوی معین تصمیم بگیرند کمک می کند.

مراحل معامله پرایس اکشن

بیشتر معامله گران باتجربه و با سابقه که معاملات پرایس اکشن را دنبال می کنند، گزینه های متنوعی را برای شناخت الگوهای معاملاتی، سطوح ورود و خروج، توقف ضرر و مشاهدات مرتبط برای خود نگه می دارند. اگر فقط از یک استراتژی در یک یا چند سهام بخواهیم استفاده کنیم ممکن است فرصت های معاملاتی کافی برای ما ارائه داده نشود. اکثر سناریوها شامل یک فرآیند دو مرحله ای هستند:

  1. شناسایی یک سناریو: مانند ورود قیمت سهام به فاز بازار گاوی یا بازار خرسی، محدوده کانال، شکست و غیره.
  2. در این سناریو، شناسایی فرصت‌های معاملاتی: مانند زمانی که سهام در حالت صعودی قرار دارد، آیا احتمال دارد بیش از حد عقب‌نشینی کند. این یک انتخاب کاملاً ذهنی است و می‌تواند بین معامله‌گران متفاوت باشد، حتی با توجه به سناریوی یکسان.

در اینجا به چند نمونه اشاره شده است:

  • یک سهم طبق نظر معامله گر به بالاترین حد خود می رسد و سپس به سطح پایین تری عقب می نشیند. پس از آن معامله‌گر می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا برای بالا  رفتن  یک سقف دوتایی تشکیل می‌دهد یا پس از یک بازگشت متوسط ممکن است بیشتر کاهش یابد.
  • معامله گر یک کف و یک سقف را برای قیمت سهام خاص بر اساس فرض نوسانات کم و بدون شکست تعیین می کند. اگر قیمت سهام در این محدوده باشد  معامله‌گر می‌تواند با فرض اینکه کف/سقف تعیین‌شده به‌عنوان سطوح حمایت/مقاومت عمل می‌کند، موقعیت‌هایی را بدست آورد، یا دیدگاه دیگری مبنی بر شکست سهام در هر جهت داشته باشد.
  • یک سناریوی شکست تعریف شده در حال برآورده شدن و سپس فرصت معاملاتی موجود از نظر ادامه شکست (پیشرفت در همان جهت) یا عقب نشینی شکست (بازگشت به سطح گذشته)

همانطور که مشاهده می شود، معاملات پرایس اکشن از نزدیک توسط ابزارهای تحلیل تکنیکال یاری می شود، اما فراخوان معاملاتی نهایی به فرد معامله گر بستگی دارد و به جای اجرای مجموعه ای از قوانین سختگیرانه، انعطاف پذیری را ارائه می دهد.

محبوبیت معاملات پرایس اکشن

معاملات پرایس اکشن برای معاملات کوتاه مدت و میان مدت با سود محدود به جای سرمایه گذاری های بلندمدت مناسب تر است.

بیشتر معامله گران این باور را دارند که بازار از یک الگوی تصادفی پیروی می کند و راه سیستماتیک روشنی برای تعریف استراتژی وجود ندارد که همیشه کارساز باشد. با ترکیب ابزارهای تحلیل تکنیکال با تاریخچه اخیر قیمت برای شناسایی فرصت های تجاری بر اساس تفسیر خود معامله گر، معاملات پرایس اکشن از حمایت زیادی در جامعه معاملاتی برخوردار است.

 نحوه رفتار قیمت اوراق بهادار یا دارایی، معمولا در کوتاه مدت، اشاره می کند. زمانی که به صورت گرافیکی در طول زمان رسم می شود، عمل قیمت را می توانیم تحلیل کنیم که  اغلب به صورت نمودار خطی یا نمودار کندل استیک است .

تحلیلگران فنی اقدامات قیمت در نمودارها را دنبال می کنند تا به  الگوها یا شاخص هایی دست یابند که می توانند به پیش بینی نحوه رفتار یک اوراق بهادار در آینده و زمان بندی نقاط ورود و خروج معاملات کمک کنند. ابزارهای فنی مثل میانگین متحرک و نوسانگرها از عمل قیمت گرفته شده اند و در آینده برای اطلاع دادن به معامله گران پیش بینی می شود.

برخی از محدودیت های استفاده از پرایس اکشن چیست؟

اقدام قیمت معمولا ذهنی است و باعث می شود که معامله گران  نمودار یا تاریخچه قیمت یکسان را تا حدی متفاوت تفسیر کنند که این کار منجر به تصمیمات متفاوت می شود. محدودیت دیگر این است که عملکرد قیمت قبلی همیشه پیش بینی درستی برای نتایج آینده نیست.

در نتیجه، معامله‌گران فنی باید بتوانند طیف گسترده ای از ابزارها را برای تأیید اندیکاتورها به کار گیرند و در صورت درست نبودن پیش‌ بینی‌ها، آماده خروج از معاملات باشند.

تئوری‌ها و استراتژی‌های زیادی در مورد معاملات پرایس اکشن وجود دارد که هر کدام ادعا می‌کنند نرخ موفقیت بالایی دارند، اما معامله‌گران باید آگاه باشند ، زیرا فقط داستان‌های موفقیت خبرساز هستند.

تجارت پتانسیل این را دارد که سودهای چشمگیر را کسب کند. این به معامله گر بستگی دارد که به بتواند ببیند و درک کند، آزمایش کند، انتخاب کند و در نهایت  تصمیم بگیرد و سعی کند از بهترین فرصت های به دست آمده برای کسب سود بهترین استفاده را ببرد.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (پرایس اکشن چیست؟)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .