🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

معرفی کریپتو کارنسی یا رمز ارز

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

کریپتوکارنسی یا رمز ارز چیست؟ کریپتوکارنسی شکل دیجیتالی ارز است که از رمزنگاری برای ایمن سازی فرآیندهای مربوط به تولید واحدها، انجام معاملات و تأیید مبادله مالکیت ارز استفاده می

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

معرفی کریپتو کارنسی یا رمز ارز سهامیـــــــــر

معرفی کریپتو کارنسی یا رمز ارز

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

کریپتوکارنسی یا رمز ارز چیست؟

کریپتوکارنسی شکل دیجیتالی ارز است که از رمزنگاری برای ایمن سازی فرآیندهای مربوط به تولید واحدها، انجام معاملات و تأیید مبادله مالکیت ارز استفاده می کند.

اغلب ارزهای مدرن اغلب به عنوان ارز “فیات” شناخته می شوند که توسط یک نهاد دولتی تنظیم و تولید می شود. برای مثال، دلار آمریکا یک ارز فیات است. در مقابل، ارز دیجیتال توسط هیچ مقام دولتی صادر نمی شود. معمولاً مستقیماً توسط یک مرجع واحد مدیریت نمی شود، بلکه در یک رویکرد اجماع توزیع شده کار می کند.

کریپتوکارنسی نام خود را از ترکیب «رمز نگاری» و «ارز» به دست آورده است. در قلب همه ارزهای دیجیتال یک الگوریتم رمزنگاری با رمزگذاری پیچیده وجود دارد. ارز دیجیتال با حل بخشی از یک الگوریتم هش رمزنگاری در یک زنجیره طولانی ایجاد می شود. این یک واحد فیزیکی، مانند یک سکه یا اسکناس دلار نیست، بلکه یک محاسبات ریاضی است. دارایی‌های ارز دیجیتال اغلب در یک کیف پول دیجیتال ذخیره می‌شوند که ارز دیجیتال را ردیابی می‌کند.

یک دفتر کل غیرمتمرکز و توزیع شده تمامی تراکنش های ارزهای دیجیتال را در سراسر جهان نظارت می کند. در مورد ارز دیجیتال محبوب بیت کوین، دفتر کل توزیع شده چیزی است که به عنوان بلاک چین شناخته می شود ، که یک سیستم دیجیتالی است که بلوک های هش رمزنگاری را ردیابی می کند.

چگونه می توانید ارز رمزنگاری شده را دریافت کنید؟

بیشتر ارزهای رمزنگاری شده از طریق فرآیندی ایجاد می شوند که معمولاً به آن رمزنگاری می گویند. با رمزنگاری، از سیستم‌های GPU پرقدرت برای رمزگشایی هش رمزنگاری برای ایجاد یک بلوک جدید استفاده می‌شود. هر نوع ارز دیجیتال دارای تعداد محدودی بلوک است که می توان آنها را استخراج کرد. با گذشت زمان، استخراج سکه از یک ارز دیجیتال معتبر پیچیده‌تر و دشوارتر می‌شود. به عنوان مثال، در سال 2010، یک کاربر معمولی با یک سیستم مجهز به GPU ممکن است بتواند بیت کوین را استخراج کند. با این حال، نیازهای محاسباتی امروزه به طور قابل توجهی پیچیده تر شده اند و رمزنگاری را به طور فزاینده ای پیچیده می کنند.

در روزهای اولیه برخی از ارزهای رمزنگاری شده، سازندگان این ارز اغلب به سادگی سکه هایی را برای کمک به ارتقای استفاده از آنها می دهند. به عنوان مثال، Dogecoin به دلیل ارائه سکه های رایگان به کاربران قبل از سال 2020، از طریق چیزی که به عنوان Doge Faucet شناخته می شد، شناخته شده بود.

یک راه محبوب برای کمک به جلب توجه و ارزش برای یک ارز دیجیتال جدید، ارائه اولیه سکه (ICO) است. با یک ICO، گروهی که یک ارز دیجیتال راه اندازی می کند، به سرمایه گذاران بالقوه مقدار معینی از ارز دیجیتال جدید را در ازای نرخ ثابت ارز فیات یا یک ارز دیجیتال دیگر، به طور معمول بیت کوین یا اتریوم، ارائه می دهد.

در حال حاضر، رایج‌ترین راه برای کسب ارز دیجیتال از طریق صرافی رمزنگاری شده است. در یک صرافی، کاربران یک ارز دیجیتال معین را یا با یک ارز فیات، مانند دلار آمریکا، یا با یک ارز دیجیتال دیگر خریداری می‌کنند. به عنوان مثال، یک کاربر می تواند Dogecoin را با بیت کوین خریداری کند و بالعکس. صرافی‌های ارزهای دیجیتال همچنین جایی هستند که افراد نوع خاصی از ارز دیجیتال را به پول نقد یا ارز فیات تبدیل می‌کنند.

انواع ارز های دیجیتال

انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال وجود دارد، دقیقاً به همان شکلی که بسیاری از ارزهای فیات مختلف توسط دولت‌های جهانی صادر می‌شوند. در حالی که بیت کوین مسلماً شناخته شده ترین است، بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر در طول سال ها ظهور کرده اند. اینها شامل Dogecoin و Ethereum محبوب در اینترنت است . در زیر خلاصه ای از ارزهای رمزنگاری شده محبوب ارائه شده است:

بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتال همه منظوره است و پیشگام اصلی در این صنعت است. این با استفاده از بلاک چین عمل می کند، که به بیت کوین اجازه می دهد تا به صورت دیجیتالی کدهای هش ناشناس و به شدت رمزگذاری شده را در یک شبکه همتا به همتا مبادله کند. این توسط ساتوشی ناکاموتو ساخته شده است که نام واقعی او هرگز فاش نشده است.

دوج کوین

Dogecoin، که اغلب به آن به سادگی با عنوان Doge شناخته می شود، به عنوان یک تقلید مسخره آمیز بر اساس الگوی رفتاری اینترنتی Doge ایجاد شد . این ارز تقریباً بی ارزش بود تا اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و سرمایه گذار مارک کوبان، در سال 2021 شروع به محبوبیت آن کردند.

اتریوم

اتریوم در سال‌های اخیر به عنوان رقیب اصلی بیت‌کوین در ارزهای دیجیتال ظاهر شد. با استفاده از منبع باز، توزیع بلاک چین و قراردادهای هوشمند از طریق زبان برنامه نویسی Solidity اتریوم، تعدادی قابلیت را معرفی کرد که در بیت کوین وجود نداشت. ارز دیجیتال ایجاد شده توسط اتریوم اتر نام دارد.

لایت کوین

به‌عنوان جایگزین اولیه آلت‌کوین یا بیت‌کوین، لایت‌کوین در ابتدا به لطف استفاده از الگوریتم هش Scrypt، که از نظر طرفداران، مدیریت آن آسان‌تر از رمزگذاری SHA-256 توسط بیت‌کوین بود، به شهرت رسید.

استفاده عملی از ارز دیجیتال

امروزه ارزهای دیجیتال مورد توجه موسسات مالی بزرگ قرار گرفته و برخی به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری خوب به آن نگاه می کنند. برای سرمایه‌گذارانی که نمی‌خواهند مستقیماً ارزهای دیجیتال را خریداری و نگهداری کنند، انواع صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نیز وجود دارد، مانند Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF ( HDEX.BH )، که سبدی از ارزهای دیجیتال را ردیابی می‌کند.

در روزهای اولیه بیت کوین، بسیاری امیدوار بودند که از این ارز دیجیتال برای خرید اقلام روزمره مانند پیتزا استفاده شود. در سال 2010، لازلو هانیچ پیتزای 41 دلاری از پاپا جانز خرید که در آن زمان 10000 بیت کوین پرداخت کرد. در سال 2021، این مقدار بیت کوین بیش از 380 میلیون دلار ارزش داشت.

تسلا و سایر شرکت‌های بزرگ در سال‌های اخیر ایده پذیرش بیت‌کوین را به‌سختی بازی می‌کنند. با این حال، برندهای بزرگ تمایل دارند برای مدت طولانی به این مفهوم پایبند نباشند. بی ثباتی ذاتی در ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، استفاده از آنها را برای استفاده روزمره چالش برانگیز کرده است.

در سال 2021، دولت السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی پذیرفت. به این ترتیب، شهروندان باید بتوانند از بیت کوین برای پرداخت مالیات و سایر خدمات دولتی استفاده کنند.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (معرفی کریپتو کارنسی یا رمز ارز)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر

مرکز آموزش عالی سهامیر چه خدماتی را به مخاطبان خود ارائه میدهد؟

خدمات مجموعه سهامیر در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

1- برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری

2- طراحی و پیاده سازی معاملات الگوریتمی

3- صدور گواهینامه بین المللی بازارهای مالی از موسسات معتبر دنیا

4- تدوین پکیج های آموزشی حرفه ای

چطور میتوانیم با مجموعه سهامیر تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ساعات کاری مرکز چگونه است؟

ساعات کاری مرکز سهامیر همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 7 صبح لغایت 20:00 میباشد

چرا باید سهامیر را برای فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی انتخاب کنیم؟

مجموعه سهامیر بعنوان اولین مرکز آموزش حرفه ای در حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که بیش از 30 سال در این حوزه فعالیت داشته و میتواند بعنوان یک منبع علمی تجربیات خود را به شما انتقال نماید.

سهامیر در چه سالی تاسیس و پایه گذاری شد؟

مرکز آموزش عالی سهامیر در سال 1371 تاسیس شد.

برای شرکت در دوره های آموزشی سهامیر از کجا شروع کنیم؟

در گام اول میبایست بازار هدف خود را انتخاب و تعیین نمایید ، سپس با اخذ مشاوره از کارشناسان ما تعیین سطح شده و در کلاس اموزشی مناسب با سطح مهارت و دانش خود ثبت نام و شرکت نمایید.

در کالج سهامیر چه رشته هایی اموزش داده میشود؟

در مجموعه آموزشی سهامیر بیش از 70 رشته تخصصی در زمینه بازارهای مالی و سرمایه گذاری آموزش داده میشود.

خدمات سهامیر چه کمکی به ما میکند و برای چه افرادی مناسب است؟

دپارتمان آموزش عالی سهامیر خدمات آموزشی خود را به عموم افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای های بازار ارائه میکند . 

دوره های آموزشی تخصصی ، پیشرفته ، ورکشاپ های بروزرسانی و … همگی بگونه ای گرداوری شده اند که میتوانند به عموم افراد و فعالان عرصه مالی کمک نماید.

مدارک بین المللی آموزش حرفه ای چگونه صادر میشوند؟

سهامیر بعنوان نماینده و پارتنر رسمی موسسات بزرگ دنیا بصورت انحصاری این قابلیت را برای دانشپذیران خود فراهم کرده که در آزمون های بین المللی شرکت نموده و گواهینامه جهانی دریافت نمایند.

پس از پایان هر رویداد آموزشی شما به موسسات معتبر دنیا معرفی شده و در آزمون های مرتبط با رشته انتخابی خود ثبت نام میشوید . 

 

چگونه ربات تریدر تهیه و فعال کنم؟

اگر قصد دارید ربات تریدر تهیه کنید میتوانید متناسب با مشخصاتی که مد نظرتان است ربات خود را از بخش فروشگاه ربات انتخاب و تهیه نمایید.

آیا مجموعه سهامیر برای افتتاح حساب بروکر کمکی میکند؟

در تمامی دوره ها و رویدادهای آموزشی که نیاز به ساخت اکانت در بروکرهای معتبر دارید ، کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود و حساب کارگزاری معتبر برای شما ایجاد خواهند کرد.

چطور میتوانم از خدمات مجموعه سهامیر استفاده کنم؟

تمامی خدمات و محصولات این مرکز از طریق وب سایت رسمی مجموعه قابل تهیه و خرید هستند

هزینه خدمات سهامیر چگونه است؟

هزینه خدمات این مرکز با توجه به تنوع خدمات و محصولات متفاوت بوده ، شما میتوانید هزینه و مبلغ هر بخش را بطور مستقیم از کارشناسان ما سوال نمایید.

آیا امکان پرداخت هزینه خدمات سهامیر بصورت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر شرایطی برای پرداخت اقساطی وجود ندارد .