🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

اشتباهات رایج در ارز دیجیتال

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

اشتباهات رایج در ارزهای دیجیتال امروزه، ممکن است افراد بیشتری نسبت به قبل به ارزهای دیجیتال علاقه مند باشند . خوشبختانه، مزیتی که معامله‌گران جدید هنگام ورود به بازار ارزهای

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

اشتباهات رایج در ارز دیجیتال سهامیـــــــــر

اشتباهات رایج در ارز دیجیتال

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

اشتباهات رایج در ارزهای دیجیتال

امروزه، ممکن است افراد بیشتری نسبت به قبل به ارزهای دیجیتال علاقه مند باشند . خوشبختانه، مزیتی که معامله‌گران جدید هنگام ورود به بازار ارزهای دیجیتال در سال 2020 دارند این است که یک بوفه واقعی از اطلاعات موجود در مورد نحوه خرید و فروش بیت‌کوین و اشتباهات مختلفی که باید اجتناب شود، وجود دارد. جمع آوری اطلاعات تا حد امکان برای اطمینان از آمادگی شما برای ورود به دنیای پیچیده رمزنگاری مهم است. فقط کسانی که روش های سرمایه گذاری خود را هر روز، یکی پس از دیگری اشتباه می کنند، به طور مداوم موفق می شوند.

در اینجا لیستی از اشتباهات رایجی که هنگام سرمایه گذاری در دنیای کریپتو بی ثبات باید از آنها اجتناب کنید آمده است.

درک اشتباه از فناوری

اگر سرمایه گذاران مبانی فناوری ارزهای دیجیتال را درک نکنند، راه دشوار خواهد بود. تا زمانی که نتوانند پروژه ها را خودشان قضاوت کنند، فرصت های بزرگی را از دست خواهند داد.

نام «کریپتوکارنسی» گویای همه چیز است – این یک ارز مجازی است که در قالبی رمزی است. ارزهای مجازی می توانند به عنوان یک رسانه دیجیتال مبادله در یک شبکه عمل کنند. رمزارزها بر روی یک سیستم انتقال همتا به همتا کار می کنند که در آن یک کاربر می تواند ارزهای رمزنگاری شده را مستقیماً از طریق اینترنت برای کاربر دیگر ارسال کند. هیچ واسطه ای در معامله شرکت نمی کند. یک دنباله حسابرسی برای همه تراکنش ها بخشی از شبکه را تشکیل می دهد و تمام سوابق با استفاده از کلیدهای خصوصی و عمومی رمزگذاری می شوند. هیچ کارمزد تراکنش یا هزینه بانکی برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد. به دلیل عدم وجود واسطه، معامله تقریباً آنی است. 

مشتاقانه بیش از حد معامله می شود

رایج‌ترین راه برای استفاده مردم از بیت‌کوین، سرمایه‌گذاری و معامله بر روی پلتفرم‌ها و صرافی‌های معاملات ارزهای دیجیتال است، جایی که ماهیت نوسانات و سوداگرانه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال ممکن است برای ایجاد سود مورد سوء استفاده قرار گیرد.

برخی از سرمایه گذاران، عمدتا مبتدیان هیجان زده، می خواهند با انجام 20 معامله در روز شروع کنند. این خطرناک است. در نهایت، بسیاری از آنها از کارمزدها ضرر می‌کنند یا به این دلیل که معاملات بدی انجام می‌دهند و سپس برای جبران زیان‌های خود بیشتر معامله می‌کنند. تجارت بیش از حد منجر به تصمیم گیری ضعیف می شود. معامله بیش از حد نیز بدهی های مالیاتی شما را افزایش می دهد.

اشتباه گرفتن ارزهای دیجیتال با سهام

ارزهای دیجیتال مانند سهام سهام نیستند. سرمایه گذاران هیچ مالکیتی در شرکت ندارند و سود سهام دریافت نمی کنند. اگر شرکتی یک ارز دیجیتال صادر کند، ممکن است شرکت سود کند یا خریداری شود، بدون اینکه هیچ سودی برای شما نداشته باشد. یک شرکت می تواند بسیار خوب عمل کند، اما سکه آنها ممکن است کاهش یابد.

با رشد و نفوذ بیشتر ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، تعداد کاربران به طور مداوم در حال افزایش است و تقاضا نیز روز به روز در حال افزایش است. در آن زمان، عرضه به طور معمول هر چهار سال یک بار در فرآیندی به نام «نصف کردن» کاهش می‌یابد ، و تأثیری که بر قیمت بیت‌کوین می‌گذارد افزایش تصاعدی آن در طول زمان است.

البته، این لزوما به این معنی نیست که ارزش بیت کوین همیشه افزایش می یابد و هرگز دوره های رکودی وجود نخواهد داشت. در واقع در کل سال 2018 شاهد کاهش 90 درصدی ارزش بسیاری از ارزهای دیجیتال بودیم و ارزش بیت کوین کاهش یافت. بیش از 70 درصد.

دنبال سکه های ارزان تر

بسیاری از سرمایه‌گذاران بی‌سواد در فضای کریپتو، ارزهای دیجیتال با قیمت پایین را خریداری می‌کنند، زیرا فکر می‌کنند شانس بیشتری برای بازدهی بزرگ وجود دارد. این یک تله رایج است. عوامل زیادی بر قیمت سکه تأثیر می‌گذارند، از جمله دو مورد مهم: عرضه در گردش و ارزش واقعی سکه.

از نظر ارزش کل بازار، بیت کوین تنها حدود 50 درصد از نقدینگی بازار را تشکیل می دهد. هزاران آلتکوین وجود دارد و آنها در ارتباط با بیت کوین کار می کنند. عدم درک این همبستگی ها می تواند منجر به تصمیمات سرمایه گذاری ضعیف و پرهزینه شود. کسانی که از تجارت کریپتو پول در می آورند این پویایی ها را مانند پشت دست خود درک می کنند.

نادیده گرفتن امنیت سایبری

یکی از گام‌های مهم در هنگام کار بر روی استراتژی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، تقویت امنیت است. برای مثال، فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای در هر وب‌سایت حساس ، مهم‌ترین عادتی است که باید برای افزایش امنیت حساب‌های خود اتخاذ کنید. همچنین، صرافی ها اهداف بزرگی برای هکرها هستند و همیشه در معرض خطر هستند. هنگامی که سکه ها را در صرافی می گذارید، به اقدامات امنیتی صرافی اعتماد دارید و نه به اقدامات خود.

اگر بیش از 500 دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اید، کیف پول های سخت افزاری یک سرمایه گذاری امنیتی هوشمند هستند. آنها از اینترنت قطع شده اند، به این معنی که هکرها تنها در صورتی می توانند وجوه شما را به دست آورند که دستگاه فیزیکی شما را بدزدند و همچنین کلمه عبور دسترسی به آن را بدانند.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (اشتباهات رایج در ارز دیجیتال)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر