🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

آیا ارز دیجیتال گزینه ی مناسب برای سرمایه گذاری است؟

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

آیا ارز دیجیتال گزینه ی مناسبی برای سرمایه گزاری است؟ زمانی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، در نظر گرفته شده بود که رسانه ای برای تراکنش

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

آیا ارز دیجیتال گزینه ی مناسب برای سرمایه گذاری است؟ سهامیـــــــــر

آیا ارز دیجیتال گزینه ی مناسب برای سرمایه گذاری است؟

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

آیا ارز دیجیتال گزینه ی مناسبی برای سرمایه گزاری است؟

زمانی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، در نظر گرفته شده بود که رسانه ای برای تراکنش های روزانه باشد و خرید همه چیز از یک فنجان قهوه گرفته تا کامپیوتر یا حتی اقلام بزرگ مانند املاک و مستغلات را ممکن می سازد. این کاملا محقق نشده است و در حالی که تعداد مؤسسات پذیرنده ارزهای دیجیتال در حال افزایش است، تراکنش های بزرگ مربوط به آن نادر است. با این وجود، خرید انواع محصولات متنوع از وب سایت های تجارت الکترونیک با استفاده از رمزارز امکان پذیر است. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

سایت های فناوری و تجارت الکترونیک:

چندین شرکت که محصولات فناوری می فروشند، رمزنگاری را در وب سایت های خود می پذیرند، مانند newegg.com، AT&T، و مایکروسافت. Overstock، یک پلتفرم تجارت الکترونیک، جزو اولین سایت هایی بود که بیت کوین را پذیرفت. Shopify، Rakuten، و Home Depot نیز آن را می پذیرند.

کالاهای لوکس:

برخی از خرده فروشان لوکس رمزارز را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرند. برای مثال، خرده‌فروشی آنلاین لوکس Bitdials ساعت‌های رولکس، پتک فیلیپ و دیگر ساعت‌های گران‌قیمت را در ازای بیت کوین ارائه می‌کند.

ماشین ها:

بعضی از فروشندگان خودرو – از برندهای بازار انبوه تا فروشندگان خودروهای لوکس و سطح بالا در حال حاضر برای پرداخت هزینه ها ارز دیجیتال را می پذیرند.

کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال

متأسفانه جرایم ارزهای دیجیتال هر روز در حال افزایش است. برخی از کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال عبارتند از:

وب‌سایت‌های جعلی:  سایت‌هایی که جعلی هستند و دارای توصیفات جعلی و اصطلاحات تخصصی رمزنگاری شده هستند که بازدهی بزرگ و تضمین‌شده را به مردم اطلاع می دهند، در صورتی که سرمایه‌گذاری را ادامه دهید در دام آنها می افتید.

طرح‌های مجازی پونزی:  مجرمان ارزهای دیجیتال یک سری فرصت‌های موجود را برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به مردم ارائه می دهند و با پرداخت پول سرمایه‌گذاران قدیمی  با پول سرمایه‌گذاران جدید، توهم بازدهی کلان را ایجاد می‌کنند. یکی از عملیات کلاهبرداری، شبکه BitClub، بیش از 700 میلیون دلار جمع آوری کرد قبل از اینکه عاملان آن در دسامبر 2019 متهم شوند.

تاییدیه های “سلبریتی“:  کلاهبرداران به صورت آنلاین خود را به عنوان میلیاردرها یا نام های معروف نشان می دهند و به شما قول می دهند سرمایه گذاری شما در یک ارز مجازی را چند برابر کنند در حالی که آنچه را که ارسال می کنید می دزدند. آنها همچنین ممکن است از برنامه‌های پیام‌رسان یا اتاق‌های گفتگو برای شروع شایعات خود مبنی بر حمایت یک تاجر معروف از یک ارز دیجیتال خاص استفاده کنند. زمانی که آنها سرمایه گذاران را تشویق به خرید کردند و قیمت را بالا بردند، کلاهبرداران سهام خود را می فروشند و به دنبال آن ارزش ارز نیز کاهش می یابد.

کلاهبرداری های عاشقانه:  FBI نسبت به روند  کلاهبرداری های دوستیابی آنلاین هشدار می دهد ، نوعی دیگر از کلاه برداری  ارزهای دیجیتال این است که کلاهبرداران افرادی را که در برنامه های دوستیابی یا شبکه های اجتماعی با آنها آشنا می شوند را  متقاعد می کنند تا با ارزهای مجازی سرمایه گذاری یا تجارت کنند. مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI بیش از 1800 گزارش از کلاهبرداری های عاشقانه ای که  مبتنی بر رمزنگاری بودند را در هفت ماه اول سال 2021 ارائه کرد که ضرر آن 133 میلیون دلار است.

در هر صورت، کلاهبرداران ممکن است خود را به عنوان معامله‌گران ارز مجازی معرفی کنند یا صرافی‌های جعلی برای خود راه‌اندازی کنند تا مردم را فریب دهند که مردم به آنها پول بدهند. یکی دیگر از کلاهبرداری های رمزنگاری فروش تقلبی برای حساب های بازنشستگی فردی در ارزهای دیجیتال است. سپس هک ارزهای رمزنگاری شده ساده وجود دارد، جایی که مجرمان به کیف پول دیجیتالی نفوذ می کنند، و مردم ارز مجازی خود را برای سرقت آن ذخیره می کنند.

آیا ارز دیجیتال امن است؟

ارزهای دیجیتال معمولاً با استفاده از فناوری بلاک چین ساخته می شوند. بلاک چین نحوه ثبت تراکنش‌ها در «بلوک‌ها» و تعیین زمان را توضیح می‌دهد. این یک فرآیند نسبتاً پیچیده و فنی است، اما نتیجه آن یک دفتر کل دیجیتال از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است که دستکاری آن برای هکرها سخت است.

علاوه بر این، تراکنش ها نیاز به یک فرآیند احراز هویت دو مرحله ای دارند. به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود نام کاربری و رمز عبور را برای شروع تراکنش وارد کنید. سپس، ممکن است مجبور شوید یک کد احراز هویت ارسال شده از طریق متن به تلفن همراه شخصی خود را وارد کنید.

در حالی که اوراق بهادار وجود دارد، این بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال غیرقابل هک هستند. چندین هک با دلار بالا برای راه اندازی ارزهای دیجیتال هزینه های سنگینی را به همراه داشته است. هکرها به Coincheck به مبلغ 534 میلیون دلار و بیت گریل با قیمت 195 میلیون دلار ضربه زدند که آنها را به بزرگ ترین هک ارزهای دیجیتال در سال 2018 تبدیل کرد.

برخلاف پول‌های تحت حمایت دولت، ارزش ارزهای مجازی کاملاً بر اساس عرضه و تقاضا است. این می تواند نوسانات وحشی ایجاد کند که سود قابل توجهی برای سرمایه گذاران ایجاد کند یا زیان های بزرگی را به همراه داشته باشد. و سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال نسبت به محصولات مالی سنتی مانند سهام، اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشمول حمایت نظارتی بسیار کمتری هستند.

چهار نکته برای سرمایه گذاری ایمن در ارزهای دیجیتال

طبق گزارشات، همه سرمایه‌گذاری‌ها دارای ریسک هستند، اما برخی از کارشناسان ارزهای دیجیتال را یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری پرخطرتر می‌دانند. اگر قصد دارید روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، این نکات می تواند به شما در انتخاب های آموزشی کمک کند.

تبادلات پژوهشی:

قبل از سرمایه گذاری، در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال اطلاعات کسب کنید. تخمین زده می شود که بیش از 500 صرافی برای انتخاب وجود دارد. تحقیقات خود را انجام دهید، بررسی ها را بخوانید و قبل از حرکت با سرمایه گذاران با تجربه تر صحبت کنید.

بدانید چگونه ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید:

اگر ارز دیجیتال خریداری می کنید، باید آن را ذخیره کنید. می توانید آن را در صرافی یا کیف پول دیجیتال نگه دارید. در حالی که انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد، هر کدام مزایا، الزامات فنی و امنیت خود را دارند. مانند صرافی‌ها، قبل از سرمایه‌گذاری باید گزینه‌های ذخیره‌سازی خود را بررسی کنید.

سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید:

تنوع کلیدی برای هر استراتژی سرمایه گذاری خوب است، و این در زمانی که روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کنید صادق است. برای مثال، تمام پول خود را در بیت کوین قرار ندهید، فقط به این دلیل که این نامی است که شما می شناسید. هزاران گزینه وجود دارد، و بهتر است سرمایه گذاری خود را در چند ارز تقسیم کنید.

برای نوسانات آماده شوید:

بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسان است، بنابراین برای فراز و نشیب آماده باشید. شاهد نوسانات چشمگیر قیمت ها خواهید بود. اگر سبد سرمایه گذاری یا رفاه ذهنی شما نمی تواند این کار را انجام دهد، ارز دیجیتال ممکن است انتخاب عاقلانه ای برای شما نباشد.

کریپتوکارنسی در حال حاضر رایج است، اما به یاد داشته باشید، هنوز در مراحل ابتدایی نسبی خود است و به شدت حدس و گمان محسوب می شود. سرمایه گذاری روی چیزهای جدید با چالش هایی همراه است، پس آماده باشید. اگر قصد شرکت دارید، تحقیقات خود را انجام دهید و برای شروع، محافظه کارانه سرمایه گذاری کنید.

یکی از بهترین راه ها برای ایمن ماندن آنلاین، استفاده از یک آنتی ویروس جامع است. Kaspersky Internet Security از شما در برابر آلودگی به بدافزار، نرم افزارهای جاسوسی، سرقت اطلاعات دفاع می کند و از پرداخت های آنلاین شما با استفاده از رمزگذاری درجه بانکی محافظت می کند

هنگامی که ارز دیجیتال را خریداری کردید، باید آن را با خیال راحت ذخیره کنید تا از هک یا سرقت محافظت کنید. معمولاً ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های رمزنگاری شده ذخیره می‌شوند که دستگاه‌های فیزیکی یا نرم‌افزار آنلاینی هستند که برای ذخیره کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال شما به‌طور امن استفاده می‌شوند. برخی از صرافی‌ها خدمات کیف پول ارائه می‌کنند و ذخیره‌سازی مستقیم از طریق پلتفرم را برای شما آسان می‌کنند. با این حال، همه صرافی ها یا کارگزاران به طور خودکار خدمات کیف پول را برای شما ارائه نمی دهند.

ارائه دهندگان کیف پول مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اصطلاحات “کیف پول داغ” و “کیف پول سرد” استفاده می شود:

  • ذخیره سازی کیف پول داغ:  “کیف پول های داغ” به ذخیره سازی رمزنگاری اطلاق می شود که از نرم افزار آنلاین برای محافظت از کلیدهای خصوصی دارایی های شما استفاده می کند.
  • ذخیره سازی کیف پول سرد:  برخلاف کیف پول های داغ، کیف پول های سرد (که به عنوان کیف پول سخت افزاری نیز شناخته می شوند) برای ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی شما به دستگاه های الکترونیکی آفلاین متکی هستند.

به طور معمول، کیف پول های سرد معمولاً کارمزد دریافت می کنند، در حالی که کیف پول های گرم این گونه نیست.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (آیا ارز دیجیتال گزینه ی مناسب برای سرمایه گذاری است؟)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر