🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

آموزش نرم افزار مفید تریدر

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

آموزش نرم افزار مفید تریدر نرم افزار معاملاتی مفید تریدر در اصل نسخه بومی شده نرم افزار متا تریدر است که این نرم افزار توسط کارگزاری مفید به بازار سرمایه

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

بازارهای مالی و سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 خدمات حرفه ای

کسب رتبه برتر از PPQ

کادر علمی

تیم متخصص و آزموده

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

آموزش نرم افزار مفید تریدر سهامیـــــــــر

آموزش نرم افزار مفید تریدر

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

آموزش نرم افزار مفید تریدر

نرم افزار معاملاتی مفید تریدر در اصل نسخه بومی شده نرم افزار متا تریدر است که این نرم افزار توسط کارگزاری مفید به بازار سرمایه ایران معرفی شده و در اختیار ما قرار گرفته است. متاتریدر یکی از پرکاربرد ترین  سـامانه‌ها برای تحلیل تکنیکال و انجام معامله در جهان است.

نرم افزار مفید تریدر نیز یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای تحلیل در ایران است که به طور رایگان در دسترس عموم قرار دارد. کارگزاری مفید، این نرم افزار را در اختیار سرمایه گذاران بازار بورس گذاشته است.

انواع حساب‌های کاربری در مفید تریدر

کارگزاری مفید برای استفاده کاربران خود از نرم افزار مفید تریدر، دو نوع حساب کاربری ایجاد کرده است: حساب تحلیل گری و حساب معامله گری.

حساب تحلیل‌گری

در حساب تحلیل‌گری مفیدتریدر، کاربر فقط می تواند از امکانات نرم‌افزار مفیدتریدر در جهت تحلیل، از انواع نمودارها و اندیکاتورهایی که در برنامه است استفاده کند. یعنی تنها قادر است به‌واسطه این نوع حساب، تحلیل را انجام دهد.

حساب معامله‌گری

در حساب معامله‌گری مفیدتریدر کاربر همچنان امکانات حساب تحلیل‌گری را برای تحلیل نمودارها در اختیار دارد و می‌تواند به تحلیل بپردازد، اما حساب معامله‌گری نسبت به حساب تحلیل‌گری درای یک مزیت است. مزیت این است که کاربر در این نوع حساب می‌تواند پس از تحلیل، اقدام به خرید و فروش سهم کند و نیازی به استفاده همزمان از نرم افزارهای معاملاتی دیگر مانند: ایزی‌تریدر و مفیدآنلاین  برای انجام معاملات نیست.

کاربرانی که می خواهند از امکانات بسیار خوب مفید‌ تریدر برای تحلیل تکنیکال استفاده کنند ، می‌توانند با ایجاد یک حساب تحلیل گری از امکانات تحلیلی این نرم‌افزار بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند. اما کاربرانی که قصد دارند علاوه بر تحلیل تکنیکال، از مفید‌ تریدر برای انجام معاملات حرفه‌ای در بازار سرمایه ایران نیز استفاده کنند، باید یک حساب معامله گری بسازند.

آشنایی با کارگزاری مفید

برای اینکه وارد بازار بورس شویم باید در یک کارگزاری حساب کاربری داشته باشیم و در آن ثبت نام کنیم. برای این کار می توان از کارگزاری مفید شروع کرد که یکی از کارگزاری های بزرگ و برجسته در کشور است.

بعد از این که حساب خود را افتتاح کرید، باید به همراه اصل مدارک شناسایی و کد 10 رقمی که از سامانه ی سجام دریافت کردید به شعب دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. بعد از احراز هویت می توانید زیر نظر کارگزاری به معامله بپردازید.

 قبل از انجام معاملات خود باید سامانه های معاملاتی و اپلیکیشن ها را روی موبایل نصب کنید. کارگزاری مقداری وجه برای خرید و فروش سهام به مشتری ارائه می دهد که به آن اعتبار می گویند. انجام معامله به چندین روش صورت می گیرد.

 در کارگزاری مفید اعتبار برای مشتریانی داده می شود که عضو پلکان باشند. این نوع طرحی که کارگزاری مفید ارائه داده است بسته های اعتباری در ازای پرداخت امتیاز به مشتریان داده می شود. کارکزاری مفید برای مشتریانی که فعالیت پیوسته دارند و به صورت دائم با کارگزاری همراه هستند، حمایتهای متعددی در نظر دارد.

مفید آنلاین

مفید آنلاین یک نوع سامانه ای زنده و برخط است که از طریق کارگزاری مفید راه اندازی شده و پشتیبانی می شود و بر اساس قوانین امن،  انواع خدمات مرتبط با بورس را ارائه می دهد. برای استفاده از این نرم افزار باید از طریق سایت مفید آنلاین به آدرس mofidonline.com ثبت نام کنید.

قدم اول برای وارد شدن به مفید آنلاین، این است که کد بورسی را دریافت کنید . این کد شامل عدد و حروف است و برای هر فرد اختصاصی می باشد. برای دریافت کد بورسی از طریق کارگزاری مفید، باید در آن حسابتان را افتتاح کنید. پس از افتتاح حساب جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و احراز هویت، با اصل کارت ملی و شناسنامه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده، و ثبت نام خود را قطعی کنید. همچنین از طریق شعب کارگزاری مفید نیز میتوانید این کار را انجام دهید.

برای انجام انواع معاملات و گرفتن اطلاعات از نمادهای معاملاتی باید از طریق مفید آنلاین اقدام کرد و جهت رصد و تحلیل تغییرات قیمتی با استفاده از مفید تریدر به معامله پرداخت.

برای انجام معاملات خود می توانید از روشهای مختلفی استفاده کنید. این روش ها شامل : روش حضوری و مراجعه به کارگزاری، روش تلفنی  سفارش به کارگزار، سفارش اینترنتی و در نهایت خرید آنلاین است.

بهترین نوع سفارش و خرید سهام،  خرید اینترنتی و از طریق سایت کارگزاری است. برای خرید آنلاین باید سفارش خود را ثبت کنید. در این صورت می توانید برخط به معامله بپردازید، سهام را خریداری کنید و یا سهامی که برای فروش در سامانه ثبت کرده اید، لغو سفارش کنید.

نصب و راه اندازی مفید تریدر

بعد از اینکه نرم افزار مفید تریدر را ماکل نصب کردید، وارد آن شوید. سپس از نوار بالا روی گزینه ی “File” کلیک کرده و گزینه «Open an Account» را انتخاب کنید.

پس از آن نام کاربری و رمزی را که در گام اول ایجاد کرده‌اید، وارد کنیدو گزینه Finish را بزنید.

پس از ورود به نرم افزار متا تریدر، روی آیکون «سه خط» کلیک کنید و گزینه اول را انتخاب نمایید. سپس در صفحه ی جدید، روی علامت «+» کلیک کنید.

در بخش جستجو، نام «mofid» را بنویسید و سپس سرور «Mofid Securities PJS» را انتخاب کنید. در آخر، نام کاربری و رمزی را که در قدم اول ایجاد کرده‌ بودید، وارد کرده و گزینه LOGIN را بزنید.

 زبان نرم افزار مفید تریدر یا  متا تریدر، انگلیسی است. می توانید به دلخواه زبان برنامه را به فارسی تغییر دهید.

برای آموزش های کامل در این خصوص می توانید از اساتید و پکیج های موجود در سایت ما استفاده کنید و معاملات خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (آموزش نرم افزار مفید تریدر)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :

پاسخگویــــــــــــــــــــــــــــــی به سوالات متداول

SAHAMIR UNIVERSITY

مرکز آموزش عالی سهامیر سهامیـــــــــر