🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بازارهای مالی با میزبانی سهامیر و حضورکمپانی HELMEN کانادا و مدیر ارشد FINESENCE اتریش

نماد جفت ارز EUR/SGD

   امتیاز (13502) 4.9/5   
0 / 5

Your page rank:

جفت ارز EUR/SGD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی یورو EUR به شمار می آید. واحد ارزی دلار سنگاپور SGD، از نرخ متغیر برخوردار می باشد

پایگاه خبری و اطلاعاتی سهامیــــــــــر

SAHAMIR UNIVERSITY

نماد جفت ارز EUR/SGD سهامیـــــــــر

نماد جفت ارز EUR/SGD

واحد خبرگزاری سهامیــــــــــــــــــر

نماد جفت ارز EUR/SGD

اقتصاد اتحادیه ی اروپا به عنوان یکی از پایدار ترین سیستم های اقتصادی جهان به شمار می آید. تاثیر گیری یورو از بهبود یابی شرایط اقتصادی این منطقه بسیار افزون می باشد. شاخص بی کاری این منطقه در طی سال 2018 به شکل شدیدی کاهش یافت.

%70 حجم صادرات سنگاپور، شامل محصولات با تکنولوژی برتر بوده و حدود %10 این صادرات، شامل محصولات سوختی – انرژی می باشد. رشد اقتصادی پایدار و خدمات مالی برتر این کشور، سنگاپور را، به مرکز مالی آسیای جنوب شرق تبدیل نموده. همین عوامل نیز، به عنوان دلایل اصلی نوسانات ارزی دلار سنگاپور، به شمار می آیند.

از نظر کلی نوسانات جفت ارزی مربوطه، تا حدی غیر قابل پیش بینی، به شمار می آید. چرا که بر تحرکات نرخی این جفت ارزی، هم تغییرات شرایط اقتصادی اروپا و همچنین شرایط کلی بازار جنوب شرق آسیا نیز، تاثیر گذار می باشد.

دلار استرالیا

اقتصاد استرالیا، اقتصادی توسعه یافته و متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. در میان قابل زندگی‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۰۸ به گزارش اکونومیست، ملبورن دوم، پرت چهارم، آدلید هفتم و سیدنی نهم بود.محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است. این کشور معادن فراوانی دارد. 

شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و نیز ایالات متحده آمریکا هستند. بنا بر گزارش بانک جهانی،  آخرین قیمت دلار استرالیا در بازار این کشور در سال ۲۰۰۵، از نظر تولید ناخالص داخلی یا GDP در رده پانزدهم جهان قرار داشته‌ است و نیز بر اساس گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد، استرالیا از نظر شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۶ سومین کشور توسعه یافته دنیا به حساب می‌آید. 

دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، به عنوان واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا، (Commonwealth of Australia), به شمار می آید. این واحد ارزی همچنین در سطح جزایر Christmas island، Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

 از ابتدای سال های 1990 تا کنون اقتصاد استرالیا هیچگاه دچار رشد منفی نگردیده است. بر این اساس در ژانویه 2006 نرخ بیکاری 3/5% بوده. بخش خدمات اقتصاد شامل گردشگری , آموزش و خدمات مالی حدود 69% از تولید ناخالص ملی را بخود اختصاص داده است . کشاورزی و منابع طبیعی بترتیب 3% و 5% تولید ناخالص ملی را بخود اختصاص داده لیکن در واقع سهم اساسی صادرات استرالیا را بخود اختصاص داده است . بازارهای عمده صادرات استرالیا عبارتند از ژاپن , چین , ایالات متحده آمریکا , کره جنوبی و نیوزلند کل بدهی های دولت استرالیا 190 میلیارد دلار می باشد. 

ذکر این نکته حائز اهمیت است که بسیار از مولفه های اقتصادی استرالیا متاثر از دلار این کشور می باشد به عنوان مثال  بالا رفتن ارزش دلار استرالیا موجب می شود که سوددهی شرکت های معدنی پایین آید. برخی ترجیح می دهند که ارزش دلا ر استرالیا کمتر باشد. 

اهمیت دلار استرالیا

دلار استرالیا پول رایج این کشور در تمامی ایالات آن است. طبق آمار رسمی، بعد از دلار امریکا، یورو، ین و پوند، پنجمین پول رایج داد و ستدی در جهان، دلار استرالیا می باشد.  ارزش واقعی دلار استرالیا حدود 75 تا 80 سنت امریکا است. ارزش بالای دلار استرالیا نشانگر ضعف دلار امریکا و این حقیقت است که تقاضای دلار استرالیا  بالاست. چراکه دلار استرالیا با نوسان قیمت تغییر می کند

  • بالا بودن نرخ سود معاملات در استرالیا
  • آزادی در بازار معاملات ارزهای خارجی
  • ثبات اقتصادی و سیاسی استرالیا
  • و تاثیر مستقیم بر اقتصاد و چرخه گردش کالا در آسیا از دلایل اهمیت دلار استرالیا در بازارهای جهانی است. 

یورو

یورو (به الفبای لاتین: Euro) (نماد: €؛ کد ایزو: EUR) یکای پول کشورهای منطقه یورو است که به ۱۰۰ سنت تقسیم می‌شود. استفاده از یورو در اول ژانویه سال ۲۰۰۲ رسماً در کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، اتریش، اسپانیا، پرتغال، یونان، ایتالیا، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند و فنلاند آغاز شد و اکنون در ۱۹ کشور از ۲۷ عضو اتحادیه اروپا به‌طور رسمی در جریان است.

یورو خارج از اروپا نیز در برخی از بازمانده‌های مستعمرات کشورهای اروپایی نظیر گویان فرانسه، گوادلوپ، مارتینیک، مایوت، رئونیون، جزایر قناری و سن پیر و میکلون رایج است.

ضرب هر سکه (سنت) یا (یورو) در هر کشور عضو منطقه یورو شکل خاص و طرح خودش را دارد. سکه‌های ضرب هلند، اسپانیا، فنلاند، آلمان، فرانسه و… با یکدیگر متفاوت هستند.

ایده یکای پول یکسان، نخستین بار توسط ژاک دلور، وزیر اقتصاد سابق فرانسه که از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۵، ریاست کمیسیون اروپا را به عهده داشت، ارائه شد. هدف این بود که هویت اروپایی در بازارها تقویت شده و تثبیت قیمت‌ها، رشد اقتصادی و منافع تجاری نصیب اعضا شود. 

دلور در گزارشی که در سال ۱۹۸۹ ارائه داد، یکای پول مشترک را یک هدف پولی مشترک توصیف کرد که تاحدی موجب رهایی کامل از جنبش‌های سرمایه‌داری خواهد شد. یکای پول یورو که بزرگ‌ترین قدرت تجاری دنیا را شکل داد، با هدف وصل‌کردن کشورهای اروپایی برای مقاصد تجاری و سیاسی، یورو در بحبوحه آشوب‌های سیاسی و اقتصادی به وجود آمد؛ دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ فروریخته بود و آلمان‌ها در اندیشه اتحاد بودند، در شرق اروپا بساط کمونیسم برچیده شده بود و منطقه شاهد فراز و فرودهای بسیار بود. 

با پایان جنگ جهانی دوم، اتحادیه اروپا تأسیس شده بود اما اقتصاد منطقه در مسیر تک قطبی‌شدن حرکت می‌کرد. پیمان ماستریخت در تاریخ ۷ فوریه ۱۹۹۲ در یکی از شهرهای هلند به نام ماستریخت به امضا رسید و از سال ۱۹۹۳ به اجرا درآمد. این معاهده، ساختار یک یکای پول مشترک را طراحی کرد؛ نماد این ارز جدید از حرف اپسیلون در الفبای یونانی (ε) الهام گرفت و از سال ۲۰۰۱، سکه‌ها و اسکناس‌های آن توسط بانک مرکزی اروپا منتشر و وارد بازار شد.

نرخ گذاری جفت ارز EUR/SGD

جفت ارز EUR/SGD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی یورو EUR به شمار می آید. واحد ارزی دلار سنگاپور SGD، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارز، مبنی بر تحکیمات نرخی یورو بوده و به منظور خرید یورو، نیاز به فروش میزان بیشتری از دلار سنگاپور می باشد. کاهش نرخ این جفت ارز نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی SGD، می باشد.

بمنظور کسب هرگونه اطلاعات بشتر در خصوص این نماد و یا اموزش فارکس و نمادهای آن میتوانید با کارشناسان سهامیر تماس بگیرید .

مقالات علمی و اخبار اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نماد جفت ارز EUR/SGD)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبــــــــــــــــــار و مقالات:

جدول محتــــــــــــــوا :