Sahamir University
  (5/5) 753 امتیاز  
0 / 5

نماد جفت ارز EUR/RUB

موضوع مقاله : نماد جفت ارز EUR/RUB
امروز با گردآوری این مقاله قصد داریم درباره * نماد جفت ارز EUR/RUB * توضیح دهیم ، در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره * نماد جفت ارز EUR/RUB * همراه ما باشید .

نماد جفت ارز EUR/RUB

بررسی و آشنایی با نماد جفت ارز EUR/RUB

نماد جفت ارز EUR/RUB

بررسی نماد جفت ارز EUR/RUB

MARKET

تحلیل نماد جفت ارز EUR/RUB

PLATFOR

حجم تقضا نماد جفت ارز EUR/RUB

CHART

معاملات نماد جفت ارز EUR/RUB

بررسی نماد فارکس

نماد جفت ارز EUR/RUB

جفت ارزی EUR/RUB، به عنوان دومین ابزار مالی پر طرف دار در روسیه، پس از جفت ارزی یورو – دلار، به حساب می آید. چرا که نه تنها ارتباطات اقتصادی این دو کشور بسیار عمیق بوده، بلکه شهروندان روسیه به شکل بسیار فعالی از محصولات اروپایی استفاده می نمایند. علاوه بر این اکثر اوقات، بهای معاملات عمده و حتی خرد روسیه نیز، از تغییرات نرخ یورو، تغییر میابد. بدین معنی که تغییرات نرخ جفت ارزی یورو – روبل، بر قیمت اجناس در روسیه تاثیر می گذارد.

تنظیم نرخ EUR/RUB

نرخ ارزی یورو – روبل به شکل روزانه تنظیم می گردد. این امر از طریق بانک فدرال روسیه و در روز های کاری، بدون نیاز به تبادل اجباری جفت ارزی، انجام می گیرد. اجرای چنین تنظیمات بانکی اجباری، کلا آسان نبوده و امکان تشخیص گرایش های نرخی جفت ارزی را، از متخصصین صلب می نماید. بازار فارکس از این نکته ی منفی آری بوده و با توانایی های مالی اش به بازرگانان اجازه می نماید تا به بررسی دقیق تر تحرکات نرخی بپردازند.

 بیشترین تاثیرات نرخی، بر نرخ گذاری های روبل را، صادرات گاز و نفت روسیه می گذارد. علاوه بر این چگونگی بازه های زمانی پرداخت مالیات اشخاص حقوقی و تعطیلات کریسمس نیز، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر تحرکات نرخی روبل، به شمار می آیند.

 در پی بایکوت های سال 2014 با افت حجم تبادل کالای اتحادیه ی اروپا و روسیه، برخورد نمودیم. در طی سال 2017 اتحادیه ی اروپا به عنوان عمده ترین شارک تجاری روسیه، با حق %42 محسوب می شد. این حق در سال های موفق تبادلات این دو منطقه، تا %50 نیز می رسید.

نرخ گذاری EUR/RUB

نرخ گذاری های جفت ارزی EUR/RUB، مستقیم می باشد. در این تناسب یورو به عنوان واحد ارزی پایه و روبل روسیه به عنوان واحد ارزی متغییر، حساب می شود. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی یورو، به شمار می آید. به منظور خرید یورو، به فروش میزان بیشتری از روبل، نیاز است. افت نرخ گذاری های این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی روبل می باشد. به منظور اجرای معاملات این جفت ارزی، می توان به بررسی تحرکات نرخ مندرج در نمودار موجود، توجه نمود.

واحد ارزی یورو (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان واحد ارزی 19 کشور جهان شناخته می شود (اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، پرتقال، اسلواکی ، سلونی، اسلوونی، فنلاند، فرانسه، استونی). علاوه بر این، واحد ارزی یورو در سطح 9 کشور دیگر جهان نیز، استفاده می گردد. تنظیمات مالی و توزیع پول این واحد ارزی، از طریق بانک مرکزی اروپا، به انجام می رسد.

روبل روسیه (با کد بانکی RUB) – به عنوان واحد ارزی جمهوری فدرال روسیه به شمار می آید. تنظیمات مالی و توضیع پول این واحد ارزی، به عهده ی بانک مرکزی فدرال روسیه، به عهده دارد. وظیفه ی اصلی این بانک، پایدار نگاه داشتن روبل به حساب می آید.

ویژگی های جفت ارز EUR/RUB

یورو (EUR، ارز واحد) – دومین ارز پرمعاملۀ جهان است که توسط بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا منتشر می شود.

  • ارز رسمی متداول 17 کشوری که منطقۀ یورو را در اروپا تشکیل می دهند
  • دومین ارز ذخیرۀ جهان که توسط بانک های مرکزی، موسسات مالی و سرمایه گذاری خصوصی نگهداری می شود
  • معیاری برای سنجش سلامت منطقۀ یورو و اعضایش
  • روبل روسیه (RUB) – پول ملی فدراسیون روسیه که توسط بانک مرکزی روسیه (Bank of Russia) عرضه می شود.

فهرست مطالب