630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۰۸ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

کاهش ۸۲ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

براساس آمار های منتشرشده از سوی وزارت صمت در شش ‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ حجم سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۲.۷ درصد افت پیدا کرده است.

ارزش سرمایه‌ گذاری خارجی

این آمار نشان می‌دهد در شش‌ ماه گذشته، ۷۳ مورد سرمایه‌ گذاری خارجی به ارزش ۳۸۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت تصویب شده که از لحاظ تعداد ۷.۵ و از نظر ارزش ۸۲.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

اما در مدت مشابه سال گذشته ۷۹ مورد سرمایه ‌گذاری خارجی به ارزش ۲ میلیارد و ۲۱۵ میلیون دلار در این بخش تصویب شده بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صمت، بیشترین حجم سرمایه ‌گذاری خارجی در دوره مورد بررسی نیز در گروه ‌های چوب و محصولات چوب و چوب‌ پنبه بوده است و پنج کشور اول از لحاظ ارزش سرمایه‌ گذاری خارجی مصوب نیز کشور ‌های افغانستان با ۱۴۹.۸ میلیون دلار، چین با ۷۵.۵ میلیون دلار، ترکیه با ۴۴.۸ میلیون دلار، هند با ۳۳.۸ و امارات با ۲۰.۹ میلیون دلار هستند.

همچنین استان‌های فارس ۴۱ درصد، خراسان جنوبی ۲۱، خراسان رضوی ۱۵، هرمزگان ۱۲ و تهران ۱۱ درصد از حجم سرمایه ‌گذاری خارجی مصوب در بخش صعت، معدن و تجارت را جذب کرده‌اند.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (کاهش ۸۲ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب