630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۱۶ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

پنج قطار روسی در راه ایران

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به ورود دو قطار باری فله ‌بر از مبدا روسیه به ایران گفت:‌ حدود ۵ قطار دیگر نیز از روسیه بارگیری شده و در حال آمدن به ایران است که این موضوع نویدبخش ترانزیتی پیوسته برای کشورمان خواهد بود.

دستاوردهای راه ‎آهن در حوزه ترانزیت

به گزارش سهامیر، سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن با تشریح دستاوردهای راه‎آهن در حوزه ترانزیت بیان کرد: دولت سیزدهم در ادامه دیپلماسی حمل و نقل فعال که در پیش گرفته، موضوع ترانزیت را در اولویت نخست خود در حوزه حمل و نقل ریلی قرار داده است.

وی عنوان کرد: تاکنون با کشورهای همسایه که امکان همکاری ریلی و ترانزیتی وجود دارد، جلسات مختلفی را برگزار کردیم که یکی از این کشورها، کشور روسیه است

صالحی با اشاره به نخستین قطار ترانزیتی که از مبدا روسیه و از مسیر کریدور ریلی ایران به مقصد هندوستان، سیر کرده بود، عنوان کرد: این قطار کانتینری بود و حدود ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر را از مسکو تا سرخس سیر کرده بود.

مدیرعامل راه آهن ادامه داد:

اکنون واگن‌هایی که با قطار در کشورمان در حال سیر هستند، فله ‌بر هستند و محموله آن کود شیمیایی است. وی افزود: بامداد جمعه اولین قطار وارد ایران شد که ۳۷ واگن فله ‌بر بوده و اکنون در مسیر بندرعباس در حال سفر است، در این مسیر از سرخس تا بندرعباس، حدود یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر را طی خواهد کرد.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (پنج قطار روسی در راه ایران)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب