630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۰۸ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

هزینه سنگین تنش با روسیه برای اروپا

هزینه سنگین تنش با روسیه برای اروپا

به گزارش سهامیر،‌ بر اساس گزارشات موسسه Refinitiv، با وقوع جنگ اوکراین و ایجاد تنش بین روسیه و اتحادیه اروپا، کشورهای اروپایی با محدودیت در واردات گاز ارزان‌ تر روسیه رو به رو شدند و به اجبار به سمت واردات LNG‌ (گاز طبیعی مایع‌شده) با قیمت بالاتر برای تامین برق مورد نیاز خود رفتند.

گزارش موسسه Refinitiv

بر اساس گزارش موسسه Refinitiv، واردات LNG اروپا در مسیر ثبت رکورد جدید در ۲۰۲۲ قرار دارد. حجم واردات LNG اروپا تا پایان سپتامبر سال جاری ۱۲۸ میلیارد متر مکعب ثبت شده که ۱۶.۵ درصد بالاتر از کل ۲۰۲۱ و ۸ درصد بالاتر از ۲۰۱۹ (قبل از شیوع کرونا) بوده است و احتمالاً از مرز ۱۵۰ میلیارد متر مکعب تا پایان ۲۰۲۲ بالاتر خواهد رفت.

بر اساس این خبر، اروپا تا ماه سپتامبر بیش از ۶۰ میلیارد دلار صرف خرید LNG کرده و اگر طبق روند، حجم خرید در سه ماهه چهارم نسبت به سه ماهه سوم، ۳۰ درصد افزایش یابد، رقم نهایی به راحتی به ۹۰ میلیارد دلار می‌رسد، تقریبا دو برابر ۴۴.۵ میلیارد دلار پرداخت شده در ۲۰۱۹ و تقریباً سه برابر کل ۲۰۲۱ که حدود ۳۵ میلیارد دلار هزینه شد.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (هزینه سنگین تنش با روسیه برای اروپا)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب