630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۱۰ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

نافرمانی چین از فرمان نفتی بایدن

قیمت نفت با گسترش خبر آزاد سازی ذخایر استراتژیک نفت توسط بایدن در ابتدای روز چهارشنبه کاهش یافت ولی اثر این سیاست رییس جمهور آمریکا ماندگار نبود و قیمت نفت بلافاصله در همان روز با ۳ درصد رشد به ۸۵ دلار رسید. سیاست های جدید چین دلیل افزایش قیمت گزارش شده است.

کنترل قیمت انرژی

روز قبل جو بایدن رییس جمهور آمریکا برای آنکه اثر بازی روسیه و عربستان با بازار انرژی را از بین ببرد اعلام کرد که ۱۵ میلیون از ذخایر استراتژیک آمریکا را برای کنترل قیمت ها در این بازار آزاد خواهد کرد.

این اقدام او برای کنترل قیمت انرژی و تورم در آستانه انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس نمایندگان آمریکا انجام شد. اعضای اوپک پلاس در آخرین جلسه خود به رهبری عربستان و روسیه کاهش عرضه دو میلیون بشکه ای نفت را تصویب کردند.

این میزان بزرگترین کاهش عرضه از سال ۲۰۲۰ و پس از شروع پاندمی کروناست. با بروز کرونا و کاهش شدید تقاضا اعضای اوپک میزان عرضه نفت را دو میلیون بشکه کاهش دادند که در بهتر شدن قیمت نفت با وجود کاهش تقاضا اهمیت زیادی داشته است ولی در شرایط کنونی عده ای این اقدام روسیه و عربستان را در آستانه انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس نمایندگان دردسر بزرگی برای بایدن می دانند.

مسافرت به چین و تقاضای نفت به خاطر محدودیت های کرونایی کوید صفر کاهش پیدا کرده است ولی روز قبل گزارش شد که چین به دنبال راه حلی است تا محدودیت های کرونایی مسافران را در این کشور کمتر کند تا وضعیت اقتصادی رو به بهبودی برود.

این طرح توسط بروکرات ها در حال بررسی است ولی چون کاهش تقاضا از طرف چین به خاطر محدودیت های کرونایی باعث کاهش قیمت نفت می شود احتمال کاهش محدودیت ها نیز انتظارات مثبت از بازار نفت را افزایش می دهد.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (نافرمانی چین از فرمان نفتی بایدن)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب