630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۰۸ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

محدودیت صادرات شکر

به گزارش سهامیر؛ ادامه دار شدن محدودیت صادرات شکر از سوی دولت هند در حالی که پیش از این و با توجه به کاهش کاشت گندم و برنج در این کشور؛ دولت هند محدودیت های صادراتی نیز برای این دو قلم کالا در دستور کار قرار داده بود.

محدودیت صادرات شکر از سوی دولت هند

اوایل سال جاری دولت هند از اعمال محدودیت صادرات گندم به دلیل از بین رفتن آن به خاطر افزایش شدید موج گرما و از طرفی افزایش یک شبه و چشمگیر قیمت آن در داخل کشور گزارش داد.

اما اخیرا نیز این کشور ممنوعیت های برای صادرات برنج در نظر گرفت؛ هند به عنوان کشوری که ۴۰ درصد از تجارت برنج در جهان را در اختیار دارد و این محدودیت ها می تواند بازار های جهانی را دگرگون سازد.

حال دولت این کشور که بزرگترین تولید کننده شکر در جهان محسوب می‌شود، محدودیت صادرات این محصول را یک سال دیگر یعنی تا اکتبر ۲۰۲۳ تمدید کرد.

در بیانیه اداره کل تجارت خارجی (DGFT) هند که روز جمعه منتشر شد، آمده است: محدودیت صادرات شکر (شکر خام، تصفیه شده و سفید) از 31 اکتبر 2022 تا 31 اکتبر 2023 یا تا سفارشات بعدی که هر کدام زودتر باشد، ادامه دارد. سایر شرایط بدون تغییر باقی خواهند ماند.

در ماه مه، دهلی نو صادرات شکر را تا پایان ماه جاری میلادی برای مقابله با افزایش قیمت‌ های داخلی که به دنبال صادرات بسیار زید این محصول انجام شد، محدود کرد.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (محدودیت صادرات شکر)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب