قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۰ سنت معادل ۰.۵۳ درصد افت به ۹۳ دلار و ۳ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت

به ‌گزارش سهامیر، انتشار خبر تجاری چین مبنی ‌بر این‌ که تقاضا در بزرگ‌ ترین وارد کننده نفت خام دنیا در ماه سپتامبر به خاطر سیاست ‌های سخت‌ گیرانه کرونایی و پایین آمدن مصرف سوخت کاهش‌ یافته، باعث پایین آمدن قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه شد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 50 سنت معادل 0.53 درصد افت به 93 دلار و 3 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 49 سنت معادل 0.58 درصد افت 84 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

اطلاعات گمرک چین حاکی از آن است که صادرات سوخت این کشور در ماه سپتامبر بر خلاف افزایش نسبت به ماه اوت به 9.79 میلیون بشکه در روز رسیده و 2 درصد پایین ‌تر از همین دوره در سال گذشته میلادی است. پالایشگاه‌های مستقل تولید خود را در بحبوحه‌ حاشیه ‌های پایین سوددهی و کاهش تقاضا پایین آورده‌اند.

سیاست کرونای صفر چین

بی ‌ثباتی در مورد سیاست کرونای صفر چین و بحران بازار مسکن در این کشور بر خلاف افزایش بهتر از حد انتظار تولید ناخالص داخلی در سه ‌ماهه سوم سال جاری میلادی، اقدامات محرک اقتصادی بانک مرکزی چین را زیر سوال برده‌است.

قیمت نفت خام برنت هفته گذشته بر خلاف بیانیه جو بایدن رییس ‌جمهور آمریکا مبنی ‌بر فروش 15 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی افزایش یافت. این 15 میلیون بخشی از طرح آمریکا برای برداشت 180 میلیون بشکه از این ذخایر است که در ماه مه شروع شده بود. بایدن گفت می خواهد ذخایر آمریکا را وقتی قیمت نفت خام آمریکا به حدود 70 دلار در هر بشکه رسید جبران کند.

شرکت‌های انرژی آمریکا هفته گذشته برای دومین هفته پیاپی بر تعداد چاه‌های نفت و گاز این کشور اضافه کرد. قیمت نسبتاً بالای نفت این شرکت‌ ها را تشویق به حفاری بیشتر کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *