5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

عرضه ارز دیجیتال مشترک ایران و روسیه کلید خورد

به گزارش سهامیر، ایران و روسیه برای ایجاد توکن از منطقه خلیج فارس که به پرداخت در تجارت خارجی آن‌ها کمک می‌کند، همکاری می‌کنند.

ساخت و عرضه استیبل کوین (stable coin) مشترکی

به گفته الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن صنایع رمزنگاری و بلک‌چین روسیه، این توکن در قالب یک استیبل کوین با پشتوانه طلا عرضه می‌شود.

بانک‌ های مرکزی ایران و روسیه قصد دارند تا با همکاری یکدیگر به ساخت و عرضه استیبل کوین (stable coin) مشترکی بپردازند تا به کمک آن، آثار تحریم‌های بین‌المللی را افت دهند.

دارایی‌های دیجیتال جهت دور زدن تحریم‌ها

روسیه و ایران هردو جزو کشور‌هایی هستند که معاملات ارز‌های دیجیتال را در کشور‌های خود محدود و ممنوع کرده‌اند، اما از این دارایی‌های دیجیتال جهت دور زدن تحریم‌ها و معاملات تجاری استفاده کرده‌اند.

در مرداد سال ۱۴۰۱، ایران، مجوز استفاده از ارز‌های دیجیتال جهت واردات را با توجه به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را مجاز گزارش کرد. ارزش این معامله، ۱۰ میلیون دلار گزارش شد، اما درباره نوع ارز دیجیتال استفاده شده و کالای وارداتی اطلاعاتی ارائه نشد.

بانک مرکزی روسیه، در گذشته پرداخت به کمک ارز دیجیتال را ممنوع گزارش کرده بود، اما برای افت محدودیت‌های ناشی از تحریم، استفاده از ارز‌های دیجیتال را برای معاملات تجاری مجاز گزارش کرده است.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (عرضه ارز دیجیتال مشترک ایران و روسیه کلید خورد)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب