630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۰۶ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

شکست اعتماد مردم نسبت به بورس

بازار سهام تنها بازاری است که در سال ۱۴۰۱ بازده منفی داشته است و ریشه این ریزش به اعتماد نکردن مردم به بازار سهام باز می‌گردد.

عدم اعتماد مردم به بازار سرمایه

ندا بشیری، کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل نبود اعتماد مردم به بازار سرمایه یک جریان تاریخی در ذهن مردم شکل گرفته است، به طوری که به زیان هایی که از نیمه سال ۹۹ تا به امروز بر اهالی بازار سهام پیش آمد و افرادی که به طور غیر حرفه‌ای وارد این بازار شدند، دچار ضرر شدند و در طی این زمان حتی بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری نیز افت پیدا کرد و همین امر سبب شد که اعتماد به بازار سرمایه از بین برود.

این تحلیل گر بازار سرمایه تصریح کرد: به طور مثال چگونه است که تمام طبقات دارایی‌ها به جز سهام رشد قیمت پیدا می‌کند، یعنی بازار سهام تنها بازاری است که در سال ۱۴۰۱ بازده منفی داشته است، که این موضوع حاکی از آن است که مساله‌ ای فارغ از ریسک‌ های سیستماتیک بازار، نقطه اصلی اعتماد نداشتن به بورس است، زیرا در چنین شرایطی با توجه به بحث افزایش قیمت دلار، فقط سهام دچار سقوظ شده است.

بشیری در پایان ادامه داد: یک زمانی هم بازار رمز ارز‌ها بسیار رونق داشت، اما با تحرکات اقتصاد جهانی، قیمت رمز ارز‌ها کاهشی شد، البته شاید با کاهش ارزش رمز ارز‌ها مهاجرت پول‌ ها کمتر شد، اما عدم مهاجرت سرمایه ‌ها به سمت کریپتو‌ها باعث برگشت پول به بازار سرمایه نیز نشد و این موضوع حاکی از آن است که مساله اصلی اعتماد نکردن مردم به بازار سرمایه است، که باید به گونه روش های مناسب مانند شفافیت فضای چندساله اقتصاد، شفافیت و ثبات در قوانین و… بهبود پیدا کند.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (شکست اعتماد مردم نسبت به بورس)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب