Sahamir University
  (5/5) 753 امتیاز  
0 / 5

سبد گردانی در بازار بورس

موضوع مقاله : سبد گردانی در بازار بورس
امروز با گردآوری این مقاله قصد داریم درباره * سبد گردانی در بازار بورس * توضیح دهیم ، در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره * سبد گردانی در بازار بورس * همراه ما باشید .

سبد گردانی در بازار بورس به چه معنا است ؟

سبد گردانی یا حساب مدیریت جداگانه (SMA) مجموعه ای از اوراق بهادار است که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید. این حساب مشابه یک صندوق ETF یا صندوق سرمایه گذاری مشترک است. با این حال، هنگامی که در یک SMA سرمایه گذاری می کنید، مالک تمام اوراق بهادار موجود در سبد خود هستید. این به شما انعطاف پذیری بیشتری در مورد نحوه سرمایه گذاری و مدیریت آن وجوه و همچنین شفافیت نظارت بر معاملات در زمان واقعی می دهد.

بسیاری از سرمایه گذاران به چند دلیل اساسی به سمت SMA ها جذب می شوند. آنها کنترل بیشتری بر روی سرمایه گذاری های شما، افزایش شفافیت در معاملات فردی در پورتفولیو و، شاید مهمتر از آن، سفارشی سازی ارائه می دهند. در حالی که سایر ابزارهای سرمایه گذاری ادغام شده برای بهترین منافع سرمایه گذاران به عنوان یک گروه طراحی شده اند (به یاد داشته باشید، این یک وضعیت خرید گروهی است)، استراتژی سرمایه گذاری و تخصیص دارایی SMA به طور خاص برای مالک آن طراحی شده است.

یکی دیگر از مزایای این وسیله سرمایه گذاری این است که ارزش سرمایه گذاری شما به اقدامات دیگران بستگی ندارد. به عنوان مثال، اگر چندین سرمایه گذار در یک صندوق سرمایه گذاری مشترک تصمیم بگیرند که پول خود را از صندوق خارج کنند، می تواند بر عملکرد آینده صندوق تأثیر بگذارد. اما با SMA، عملکرد صندوق به استراتژی سرمایه گذاری دیگران وابسته نیست.

در نهایت، SMA ها مزایای مالیاتی را ارائه می دهند. آنها می توانند به کاهش مالیات بر عایدی سرمایه کمک کنند . به عبارت دیگر، این بدان معناست که اگر قیمت فروش اوراق بهادار بالاتر از قیمت خرید باشد، سرمایه‌گذار چه مقدار مالیات بدهکار است

حساب‌های مدیریت شده جداگانه برای همه مناسب نیست. بسیاری از مؤسسات مالی برای افتتاح یک SMA به حداقل هزینه زیادی نیاز دارند که اغلب بین 50000 تا 100000 دلار است. این یک سرمایه گذاری اولیه بزرگ است که ممکن است برای هر سرمایه گذار واقعی نباشد.

SMA ها نیز کمی بیشتر کار می کنند زیرا سرمایه گذاران به هر تجارت فردی آشنا هستند. بنابراین اگر شما سرمایه‌گذاری هستید که سادگی و رویکرد تنظیم و فراموش کردن آن را ترجیح می‌دهید (البته به غیر از تعادل مجدد پرتفوی دوره‌ای و جلسات با مشاور مالی خود)، ممکن است SMA برای شما مناسب نباشد.

SMAs در مقابل سایر وسایل سرمایه گذاری تلفیقی

در حالی که شباهت های مختلفی بین صندوق های سرمایه گذاری مشترک و SMA وجود دارد، چند تفاوت کلیدی وجود دارد. هر دو ابزار سرمایه گذاری هستند که از مجموعه ای از اوراق بهادار مانند سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی ها تشکیل شده است. با این حال، زمانی که شخصی در یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک سرمایه‌گذاری می‌کند، وجوه او با سرمایه‌گذاران دیگر ادغام می‌شود. سپس وجوه جمع آوری شده و به صورت جمعی در یک صندوق سرمایه گذاری می شود و به طور حرفه ای توسط یک مدیر پول مدیریت می شود.

با این حال، با SMAها، یک سرمایه گذار تنها مالک تمام اوراق بهادار در صندوق است. به همین دلیل است که آنها کنترل و شفافیت بیشتری در مورد نحوه سرمایه گذاری و مدیریت آن دارند. به همین دلیل است که ممکن است برای کسانی که سرمایه قابل توجهی دارند، ایده آل باشد. به طور خلاصه، صندوق های سرمایه گذاری متقابل متعلق به چندین سرمایه گذار هستند، در حالی که SMA ها متعلق به یک فرد هستند.

علاوه بر این، در حالی که ETF و SMA هر دو مجموعه‌ای از اوراق بهادار مختلف هستند، یک ETF یک شاخص را دنبال می‌کند تا دارایی‌های آن بیشتر باشد. از طرف دیگر، دارایی‌های SMA انعطاف‌پذیرتر و سیال‌تر هستند، که همچنین آنها را برای سرمایه‌گذاران با ارزش خالص جذاب‌تر می‌کند.

SMA ها می توانند یک گزینه سرمایه گذاری عالی برای کسانی باشند که خواهان کنترل و شفافیت بیشتر بر سبد سرمایه گذاری خود هستند. آنها اغلب حداقل سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز بالاتری دارند و ممکن است برای کسانی که پول نقد بیشتری دارند برای سرمایه‌گذاری اولیه ایده‌آل باشند. قبل از شروع، تحقیق خود را انجام دهید تا به بهترین نحو متوجه شوید که آیا SMA سرمایه گذاری مناسبی برای وضعیت مالی شما است یا خیر.

 

فهرست مطالب