5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

روزنه امید افزایش قیمت نفت

سرمایه گذاران چشم انداز افزایش عرضه ایران را با تضعیف چشم انداز رشد اقتصاد جهان مقایسه کردند و به همین دلیل انتظار افزایش عرضه و کاهش تقاضا، باعث سقوط قیمت نفت به پایین ترین سطح ۶ ماهه شد و پس از آن کمی رشد کرد.

برجام و کاهش قیمت نفت

پیشرفت گفت‌وگوها برای احیای توافق هسته‌ای قیمت نفت را در روز سه شنبه ۳.۲ درصد کاهش داد. بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد که قیمت نفت از روز دوشنبه حدود ۶ و نیم درصد کاهش پیدا کرده است.سرمایه گذاران چشم انداز افزایش عرضه ایران را با تضعیف چشم انداز رشد اقتصاد جهان مقایسه کردند و به همین دلیل انتظار افزایش عرضه و کاهش تقاضا، باعث سقوط قیمت نفت به پایین ترین سطح ۶ ماهه شد و پس از آن کمی رشد کرد.

قیمت نفت در سال جاری

نفت در سال جاری همچنان حدود ۱۵ درصد رشد کرده و آژانس بین المللی انرژی کماکان نسبت به چشم انداز رشد تقاضا خوش بین است. افزایش قیمت گاز طبیعی مصرف نفت خام را افزایش می‌دهد. مطابق با آنچه که نمودار نشان می‌دهد قیمت گاز طبیعی برعکس نفت خام در سقف شش ماهه قرار دارد و افزایش هزینه تولید برق باعث شده کشورها به دنبال جایگزینی گاز با انرژی‌های جایگزین ارزان‌تر باشند. به خاطر افزایش هزینه انرژی، سوئد جدیدترین کشوری است که در تلاش برای کاهش هزینه تولید نیروی برق به خرید نفت روی آورده و متکی به نفت است.

مؤسسه نفت پترولیوم آمریکا گزارش داد که ذخایر نفت خام هفته گذشته ۴۴۸ هزار بشکه کاهش یافته است، در حالی که ذخایر بنزین بیش از ۴ میلیون بشکه رشد کرده است.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (روزنه امید افزایش قیمت نفت)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب