630px-Flag_of_Iran.svg.png
امروز مورخ ۰۸ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

خرید از روسیه با کارت بانکی ایران

در راستای توافقات پولی و بانکی انجام شده بین ایران و روسیه قرار است شبکه کارت‌ های بانکی ایران و روسیه به هم متصل شود که در این موضوع معاون بانک مرکزی ضمن بیان اینکه تیم شبکه بانکی دو کشور در حال طراحی جزئیات این موضوع هستند، توضیحاتی ارائه کرد.

اتصال شبکه کارت‌های بانکی ایران و روسیه

اواخر تیر ماه سال جاری بود که معامله روبل روسیه در بازار متشکل ارزی ایران شروع شد. رئیس کل بانک مرکزی در آن زمان گزارش کرد که علاوه بر بازگشایی نماد معاملاتی روبل در بازار متشکل ارزی، پیمان‌های پولی و بانکی مختلفی بین ایران و روسیه منعقد شده که برخی از آن‌ها شامل استفاده از پول‌ های ملی در مبادلات تجاری، پرداخت‌ های خرد بین شهروندان روسی و ایرانی و نحوه تبادلات مالی دو کشور است.

در این زمینه، وزیر اقتصاد نیز از اتصال شبکه کارت‌های بانکی ایران و روسیه به هم تا سه ماه آینده ابراز امیدواری کرد.

در این زمینه مهران محرمیان – معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ، توضیحاتی ارائه کرد.

به گفته وی، تیم شبکه بانکی ایران با روسیه در حال طراحی جزئیات این موضوع هستند و اینکه متصل شدن شبکه کارت‌ های بانکی این دو کشور در چند مرحله و به چه صورت انجام می‌شود، به اطلاع عموم خواهد رسید.

براساس گفته معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، با اتصال شبکه کارت‌های بانکی ایران و روسیه زمانی که یک ایرانی به روسیه می‌رود، می‌تواند از شبکه کارت های بانکی روسیه استفاده کند و برای شهروندان روسیه که به ایران می‌آیند نیز به همین صورت خواهد بود که می توانند از شبکه کارت بانکی ایران استفاده کنند.

محرمیان درباره اینکه تا پایان امسال شبکه کارت‌ های بانکی ایران و روسیه به هم متصل می‌شوند، بیان کرد: می‌خواهیم که این موضوع زودتر انجام شود اما در جریان این فرآیند ممکن است تاخیرهایی بوجود آید.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (خرید از روسیه با کارت بانکی ایران)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

آخرین اخبار:

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب