امروز مورخ ۰۵ /۰۷ /۱۴۰۱ : برگزاری سمینار آموزشی ویژه بازار فارکس با حضور کمپانی هلمن گروپ کشور آلمان و مدیر ارشد رگولاتوری سی اف انگلیس .
5/5
پایگاه خبر اقتصادی سهامیر
خبرهای روز اقتصادی ایران و جهان

بازار بورس تحت تاثیر برجام

بازار بورس تحت تاثیر برجام

بورس امروز هم با طعم برجامی است؛ ایران بالاخره پاسخ متن توافق پیشنهادی اروپا را داد؛ پاسخی که فعلاً مهر مرمانه دارد. همین موضوع منجر شده با تفسیرهای مختلف از آن، برزخ برجامی برای بورس همچنان ادامه داشته باشد.

سایه برجام بر سر بازار

بازار امروز هم تحت تاثیر اخبار برجامی قرار دارد؛ در ابتدای معاملات تفسیرهای مثبت از پاسخ ایران به اروپا در خصوص متن توافق نامه پیشنهادی،‌ تقاضا در گروه های برجامی و به طور مشخص خودرویی و بانکی را به همراه داشت و اکثر نمادهای این دو گروه را به صف خرید کشاند. در نقطه مقابل صنایع دلاری همچون فلزات اساسی، پتروشیمی‌ و پالایشی با فشار نسبی عرضه همراه شدند.

وضعیت خوب ریالی ها

با این وجود در ادامه کمی از جو اولیه برجام کاسته شد و فشار عرضه در گروه های ریالی افزایش پیدا کرد، به گونه ای که بسیاری از نمادهای این گروه در نیمه اول بازار معاملات متعادلی را در قسمت سبز تابلو تجربه می کنند.پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها هم که برخی از تحلیلگران معتقدند در صورت احیای برجام با اصلاح کوتاه مدت روبرو خواهند شد،‌ در نیمه اول بازار، معاملات خود را در محدوده صفر تابلو دنبال می کنند؛ هرچند که فشار فروش در پالایشی‌ها نسبت به پتروشیمی‌ها بیش تر به نظر می‌رسد.

خبر اقتصادی به گزارش پایگاه خبری سهامیر : (بازار بورس تحت تاثیر برجام)
این خبر در پایگاه و ارشیو حقوقی و اقتصادی سهامیر ثبت شد.

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

  • Hidden

    فرم ثبت همکاری

فهرست مطالب